Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz Hrabci #4591 üzenetére

    Nyugi :DDD
    Sim és minden külső segítség nélkül teszteltem ma a gps-t az új emui 3-ban. Nagyon gyors és pontos, tényleg igaz hogy ebben a telefonban jó a gps. Fotókat is csináltam, nekem ez is tetszik, szerintem nagyon jók. Bluetooth és rádió is működik.
    Sim kártyát még nem tettem bele, az ma következik. ha valami nem lesz jó az sem nagy baj, mert 2 verzióm is van a wcdma-hoz, egyiknek jónak kell lennie :)
    Még átnézem a csengőhangokat, de azokhoz nem nyúlok, az olyan amilyen, csak meglegyenek a gyáriak. Háttérképekből az egyik romban több volt, ( galaxy4 stb,) ezeket lehet kiveszem, ezek szerintem nem gyári Huawei motyók.
    A huawei összes olyan dolgát kiszedtem ( visszarakható ha kell valakinek) ami pl Huawei Pay, AliPay, vagy Huawei Cloud, különböző Baidu cuccok és mindenféle engedélyt kérő alkalmazások, a driving mód jó lenne, de kínai szöveget kell felolvasni hogy felismerje, így azt hiszem ez nem túl érdekes így :D
    A bizonsági cuccok benne vannak, 2 téma, illetve lehet hogy abból lehetne a 3 olyan amit az itthoni huawei-eken látok, mondjuk bárki letöltheti bármelyiket.

    Most csak Gogle Play van rajta, de gondolkodom hogy a Youtube, Gmail és mondjuk térkép az települjön automatikusan. ( vagy csak a play?)

    Root megmarad, Supersu települ ahogy kell, magyarul.
    Amit még nem tudtam kiszedni ( illetve még nem is foglalkoztam vele) az a gyári huawei zene és videólejátszóban lévő online zene részen lévő kínai találatok. Ott csak tyúklábas zenék-videók vannak csak. Nem foglakoztam vele, mert ebből mindenki olyat tesz amit akar, de lehet hogy azért megnézem mit lehet ezzel tenni, egyelőre másodlagos, az offline része tökéletes. ( úgyis mxplayer pro kell)

    Sajnos a lokációt muszáj volt kínaira tennem, mert csak így megy a téma letöltés. ( legalábbis sim nélkül, simmel valami imei engedélyt kér azt hiszem)
    A nyelv magyarra van állítva, de a lokáció miatt az elején be kell állítani, de már magyarul kérdez. Az időzónát még meg kell nézzem, mintha -1 órával odébb tenne, de ezek apró finomítások.
    Amit még be akarok állítani, de nem biztos hogy jó ötlet: hogy ne Huawei GT750-nek lássa a telefont hanem Coolpad 8297W -nek, de lehet hogy ez sem jó ötlet a kompatibilitási gondok miatt. Ennek is még pontosabban utánalesek. Nagy jelentősége nincs, de szeretném ha minden jó lenne és a telefon nevét írná ki. ( ez win drivereknél jó lenne talán egy flashtool mentésnél)
    Ha jól tudom a kitkat egyik gondja, hogy a külső sd-t kívülről ( pl airdroiddal) nem mindig lehet írni win alól, erre is van megoldás de még ezzel sem foglalkoztam, majd megpróbálom megoldani ha a romban is lehet.

    Lehet hogy így felteszem valahová a romot, ezek apró dolgok, nem létfontosságúak, de legalább lehetne tesztelni, mert csak használattal fognak kiderülni a hibák. Közben a finomításokat majd megcsinálom amit lehet vagy érdemes, meg főleg amit tudok :DDD Sokat kell még ehhez tanulnom hogy a komolyabban tudjak valamit a lelkéről, és ehhez sok szabadidő kellene.

    Ma meg holnap még átnézem és szerintem holnapra lesz valami ha nem szívat meg mégegyszer.

    Szerk: most tettem fel másodszor egy másik telefonra, és működik a play, a yourube, a webm-es oldalak a böngészőben, chrome teljes képernyős, gps nagyon jó, kamera megjegyzi a beállításokat, fényerő szabályozás működik, wcdma-as, és megtartja a root-ot. Ebben most nincs kangvip, de lehet hogy az egyik romba belerakom ha minden jól megy.
    Tehát elvileg működik ( 2x már működött, mindjárt megy bele sim is) majd pár ember kellene aki teszteli, mert csak akkor jönnek ki a hibák ha használva van. Ha sikerül az előjövő hibákat is megcsinálni akkor jó rom lehet.
    Holnap szerintem felteszem egy tárhelyre, először csak próbálni.

    Ja, és nekem gyorsnak tűnik :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák