Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Sziasztok,

    Mostanság tervezem egy ilyen óra megvásárlását mert tetszik hogy nem olyan nagy mint a Moto 360, elegánsabb a kinézete és a zafírüveg még süllyesztve is van, így elkerülve a karcolódást+törést.

    Viszont mielőtt kiadok 100+ ezret egy órára felmerült benne pár kérdés. Ráadásul Android Wear rendszerrel se találkoztam még közelebbről.
    1.) Két telefont fogok használni időm egy részében. Samsung + iPhone. Megoldható hogy mind a két telefon az órához kapcsolódjon egy időben? Valahol azt olvastam hogy tud egynél több készüléket is kezelni, de nem találtam megerősítést erre vonatkozóan.
    2.) Úgy szeretném majd használni hogy az időt azt non-stop mutassa (ha már óra) és ne kelljen mindig hadonásznom hozzá. Minden mást csak akkor ha "megnézem az órám" mozdulatot elvégzem. Ez a beállítás mennyivel rövidíti meg az üzemidőt? Azt rebesgetik róla hogy 2 napot ki szokott bírni, mérsékelt használat mellett. Tehát ha 1,5 napot megy Ambient Display mellett akkor már rohanok is a boltba :D
    3.) Bejövő hívásnál, ha mondjuk vezetek meg tudom azt csinálni hogy úgy veszem fel, hogy az óra szolgál mikrofonként a telefonon pedig kihangosítva? Mindenféle extra nyomkodás nélkül persze. (K.I.T.T.! Szállj ki a kocsiból!)
    4.) Ez a fém szíjas verzió a kiszemeltem de a záró-mechanika furcsának tűnik. Mennyire megbízható? Pl ha megrázom a kezem akkor nem oldódik ki magától?
    5.) Felmerült kérdésként az is hogy ha e-mail-ben kapok linket (pl Prohardver Privát Üzenet) akkor rányomva a linkre meg tudom e nyitni az órán az oldalt? Természetesen csak hogy megnézzem mi is lett linkelve és ha érdekes akkor telefonon folytatom.
    6.) Csuklómozdulatokra mennyire érzékeny a készülék pl ez a "megnézem az órám" mozdulat 10-ből hányszor működik? Lehet funkciókat társítani rázáshoz? Mondjuk ha kétszer megrázom elutasítja a hívást. Ha egyszer akkor némítja...stb. (szintén vezetés miatt)
    7.) IP67-nek van titulálva, azaz 1 méter mélyen 30 percig bírnia kellene a vizet. Természetesen nem akarok vele úszni, hisz a képernyő úgy is használhatatlan ha vizes (sőt! önéletre kel!). De pl egy gyors tusolást, kézmosást, nyári záport mennyire szereti? Az ugyanilyen védettséggel rendelkező telefonom rendszeresen viszem magammal tusoláshoz (zenét hallgatni) és még nem volt gondja a meleg fröccsenő vízzel, sem a lecsapódó párával. (Eleve az IPx6 már bírja a "Powerful water jets (100kPa with more volume/duration), az IPx7 meg már a vízbe merítést is)" Csak kérdés hogy ha mégis beázik egy kézmosásnál azt mennyire lehet garanciáztatni.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv,
    Romvr

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák