Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Viktor0610 #467 üzenetére

    "Nem akarok offolni (sokat :D ), de a sztereotípiákat nem szeretem. ;)"

    Nem akarlak elkeseríteni, de a sztereotípiák egyrésze bizony igaz, tetszik Neked, vagy sem. 50 ezer alatt vagy a dzsunka szoftveren, vagy a B20-on, vagy a kamerán, vagy a hardveren, vagy csak egyszerűen a frissíthetetlen Androidon bukik el minden egyes készülék. Pont két hete volt nálam 2 napra (belakásra) egy Vernee Thor.

    Sorolom a főbb hibákat:

    - Hatvankettedszerre bírtam frissíteni Nougat-ra, mert a 61-ik alkalomig nem talált OTA-n frissítést. Végül letöltöttem.
    - A biztonsági csomag 2016. októberi vagy novemberi volt.
    - Az ujjlenyomatolvasó egy vicc. Nem kicsi, minimum egy ordas nagy poén. 10/4 a feloldások aránya, de elég sokat mondtam (nem, nem kell a mantra, hogy rosszul használom, két ujjamat is beszkenneltettem, mégsem volt elég. OP3 érdekes módon tízből tízszer felold)
    - Olyan szoftverek nem települnek rá, mint a Sygic. Pontosabban, feltelepül, de nem indul.
    - Az értesítések az alap levelezővel hol működtek, hol nem. Inkább nem.
    - A fizikai gombok sorrendje nem cserélhető, ami nem lenne baj, ha a baloldali nem az ezeréves droid-érát idéző, programon belüli menüt hozná fel. Persze, csak hozná, mert a Titaniumon kívül nem is ismerek már olyan programot, ami ezt használná.
    - A felhasznált anyagok minősége...khmm...ne szépítsük, egy sz@r.
    - végül, a slusszpoén: 1 hétnyi használat után bereccsent a mikrofonja, küldte is vissza a tulaj.

    Na mit választott helyette? Vernee Mars. Ezt is megkaparintottam pár napra.

    Sorolom a hibákat (bár itt már jócskán 50k felett járunk):

    - Nougat frissítés szintén zenész
    - Biztonsági csomag a múlt évből való
    - A gyorstöltés funkció jó, de a töltő minősége ránézésre is (összehasonlítva az OP-féle DashCharge-dzsal) nagyjából kétpálcás lehetett a búcsúban.
    - Az üzemidő lóf@sz, ráadásul hektikusan lóf@sz. Kiszámíthatatlan, mitől és mikor merül nagyot.
    - Ujjlenyomatolvasó. Nem hittem, hogy a Thornál van lejjebb. Tévedtem.

    Na szóval, ezt kapod ötvenezeré', egy MA által is felhypolt készüléknél. Nem azt mondom, hogy ez örök érvényű megállapítás, de aki akár csak egyszer is használt normális, 100e feletti droidot, az nem fogja eltűrni ezeket a hibákat, inkább használ nyomógombost. Persze, a felsoroltak egyrésze szubjektív, de ha megnézed, van közöttük bőven objektív is.

    Hogy mennyiben fog ezek után tetszeni nekem a P9 Lite 2017, majd elválik. De az biztos, hogy a normális ujjlenyomat olvasó, és a normális frissíthetőség miatt máris előnyben van, még akkor is, ha jóval drágább azoknál. A magam részéről én ezért sem fizettem volna egy forintot sem, de hiába ecseteltem a páromnak, hogy anyagában tartós, szoftverében problémáktól mentes telefont ma már ne várjon még ennyi pénzért sem, nem hajlott többet áldozni rá. Majd 6 hónap múlva megmondom, igaza volt-e.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák