Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskeni

    aktív tag

    Én csak azt nem értem, hogyan lesz ebből Facebook, Messenger stb. app az áruházukban, ha nem üzletelhetnek egyik amerikai céggel sem (kivétel a Microsoft)? Vagy csak én gondoltam ebbe bele? Vagyis hát na, szerintem a tiltás erre is kiterjed és addig nem látjuk viszont az említett appokat az AppGalery-ben, amíg él a tiltás.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz #88470784 #345 üzenetére

    Már nem azért hogy kukacoskodjak vagy megmondjam, de ez a letöltésszám nekem kicsit sántít.
    Összesen 2db relatív megfizethető modell van, amin HMS fut, ezek pedig a Mate 30 Pro és a P40 Lite. Van itt még a hajlítható telefonjuk, ami HMS-alapú, de azzal szerintem felesleges számolni. A P40 Lite előrendelői státuszban van még, a Mate 30 Pro kapható már egy ideje. Most szerinted, 2 modellből (főleg így) fog tudni generálni a Huawei 24 000-es letöltésszámot? Pláne ilyen épphogy 1 hónap alatt? Nem fikázni akarom a Huawei-t, csak próbálok fenntartásokkal kezelni mindent és gondolkodni.
    Ha netán lenne még HMS-alapú telefon, akkor sry, de ha olyan 3-5db ilyen modell lenne az sem feltétlen jelentené, hogy stimmel a letöltésszám.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz lolal #351 üzenetére

    Kappa. (Dehogynem használtam Huawei telót, a családban szinte mindenkinek az van. P8 lite, majd P20 Lite, Mate 8, a Mate 8 megjelenése óta van meg apámnak, azóta is mukszik.)
    Komolyan gondolod, hogy a még GMS-es Huawei-eken bárki is letöltötte AG-ből az appot? Én nem töltöttem le soha semmit az S9-emen a Samu áruházból, aki képben van az efféle dolgokkal, szerinted akkor az átlag user fog pont neki állni ilyesminek? Legyünk már azért kicsit realisták is :U
    Vagy ja, igen, amennyiben a Play-ből leszedett tartalmat is saját letöltésnek számolja az AG, abban az esetben bármi lehetséges.
    Mint említettem, nem akarom megmondani a frankót, csak egészséges fenntartásokkal kezelem a témát, hisz azért mégiscsak derült égből 24K letöltésről van szó.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz kiskeni #398 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből. A plusz extra a sztoriban az, hogy ehhez külön Huawei ID kell. GMS-es Huawei telókon nem valószínű, hogy bárki is nekiáll Huawei ID-t létrehozni, ha már egyszer ott virít a Google fiók a telón. Én is sokáig használtam az első Samu telefonomat, mire arra az elhatározásra jutottam, hogy Samu fiókot csinálok. Hát képzeld el azok hogy lehetnek vele, akik olyan júzerek, mint a családtagjaim. Akik csak használják, de nem (vagy alig) vannak képben a témában. Fogalmazhatunk úgy, hogy az átlag júzerek.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz #88470784 #399 üzenetére

    Még mindig a Huawei júzerek számát ismerjük, NEM pedig az AG-használók számát. GMS-es Huawei-eken nyilvánvalóan kevesebb az AG-használó, mint mondtam, van aki konkrétan nem is tud az AG létezéséről (inkább ez a valószínű). Mégegyszer, nem mondom hogy lehetetlen ez a letöltésszám, de én inkább kezelem egészséges fenntartásokkal a dolgot. Bakker, feltételes módot tényleg nem mindenki ismeri :DDD Kevesebb, mint 1 hónap alatt, relatív két modellből összehozva (+azon kevesek egyike, akik GMS-es Huawei-en nem a Play store-ból szedi le).

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz #88470784 #401 üzenetére

    Én egyébként nem vagyok Huawei-ellenes, csak sajnos vagy sem, adtak okot a múltban a kétkedésemre. És neem, nem az embargóra gondolok, elég ha megemlítem a Kirin procit és a benchmark-ok esetét, vagy a "Hold zoom" dolgot.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz #88470784 #405 üzenetére

    Még mindig kifejezetten egy appról beszélünk, arról a BKK-s 24 000 letöltésszámú valamiről, ezt azért ne feledd. Én legalábbis kifejezetten erre az appra vonatkozólag válaszoltam neked.
    Amit írtál az jogos. Nincs mit számolnia az AG-nek, ha el sem indítják. No nem mintha ne lenne megoldható a dolog így is. Csak nézz rá a Facebook miket nem naplóz "Facebook-on kívüli tevékenységekként", aztán rájössz, hogy nincs lehetetlen. De ez csak a paranoid énem, ne vedd komolyan :))

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz G4bi89 #413 üzenetére

    PONTOSAN! Aki már bújja a fórumokat, tisztában van azzal mi is az a Huawei ID, az már nem épp átlaguser kategória. Átlag alatt az átlagot kell érteni, aki bekapcsolja és használja, nem érdekli semmi, csak a (számára) tökéletes működés. Ugyanezen userek nem fognak belekötni abba se, ami most az S9 topic-ban pörög a 10 update kapcsán, hogy nincs led, mert valszeg észre sem veszik.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz dutrás #417 üzenetére

    Nekem csak furcsa volt, hogy egy alig 1 hónapja feltöltött, kifejezetten Budapestieknek szánt app máris 24 000-es letöltést generált az AG-ben. Egy szóval nem mondtam, hogy tuti kamu ez az érték, csak azt, hogy a körülményekhez képes eléggé fura. Miért kell kiforgatni az ember szavait?

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz dutrás #419 üzenetére

    Hogy őszinte legyek? Nem meglepő a folyamatos megkérdőjelezés jelen körülmények között. No nem mintha ne adott volna már okot a Huawei a kétkedésre, bár ez elég sok más cégről is elmondható ha belegondolunk. Annyi a különbség, hogy jelen esetben egy kínai cégről van szó és hát sokaknak nagyon nehéz ettől eltekinteni. Nem is igazán lehet, ezt pedig fokozza, hogy egykori katonatiszt volt a cég alapítója. Kína pedig mint tudjuk, inkább ismeretes a kommunizmusról és a folyamatos copy-zásról, mint bármi másról. Még ha utóbbi, vagy épp egyik sem igaz, akkor is ez a két dolog jut eszébe az embernek először Kínáról. Így tényleg nem meglepő a folyamatos kétkedés.
    Nem vagyok biztos benne, de azt hiszem ez már-már off kategória.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz k-adi #423 üzenetére

    Mivan? Már ne haragudj, de biztosan nem kell Huawei ID a garanciához. Érdekes is lenne az úgy.
    A Samsung sem kötelez fiók készítésre a garancia meglétéhez, nem mintha megtehetné ezt bármelyik cég is.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz k-adi #470 üzenetére

    Nem tudsz fogalmazni, ne kommentelj. Szép hétvégét.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz dutrás #469 üzenetére

    Szóval nem magához a garanciához kell a Huawei ID, hanem az alap garancia időtartamát növelő kedvezményekhez. EZ megint más. Az alap garanciát attól még nem rendelhetik a Huawei ID meglétéhez, szóval ígyis úgyis van gari. Fura is lenne az a forgatókönyv, hogy beviszem például az 1 éves P30 Pro telómat a boltba garanciális javíttatásra, majd elzavarnak, mert nincs Huawei ID-m :U

    [ Szerkesztve ]

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz k-adi #579 üzenetére

    Xy évben és OKOStelefonon... A kedvenc érveim :D
    Én az első okostelefonom megszerzésekor nem is olyan rég (2015) még azt tartottam komplett baromságnak, hogy egy már létező elérési mód (böngészőből) helyett mindenkit ebbe a "használj appot valag törléshez is" mederbe terelnek. Nehezen is fanyalodtam rá az appokra hogy őszinte legyek, de hát ilyen egy PC júzer élete, aki először kóstol bele az okostelefon témába.
    Hozzáteszem, még most is kicsit furának tartom, hogy elérhető volt böngészőből is, de külön erőforrást belefeccölve képesek voltak mindenkit meggyőzni, hogy az app az jobb. Miben? Előtte nem létezett, mindenki böngészőt használt. Aztán azóta rájöttem, hogy a weboldalak nem épp okoseszközökre vannak optimalizálva, így mindenképp szükséges volt a plusz munka azok mobilnézetes verziójának elkészítésére is, de ha már egyszer belefognak, akkor csinálhatják eleve úgy is, hogy appot hoznak hozzá létre. Bumm, létrejött mindenhez (is) a külön app, szóval tulajdonképpen nem felesleges plusz munka eredménye ez az app dolog. Így viszont már nem tartom annyira butaságnak a dolgot, mert ja, kényelmesebb így, vagyis hát sikerült kényelmesebben kialakítani a dolgot. Igaz, én jobban örültem volna, ha az app/mobilnézet irány helyett böngésző/mobilnézet irányt vesz ez az egész okoseszközre optimalizálós dolog, de már megszoktam a mostani helyzetet.

    Ezzel a röpke gondolattal csak arra akartam rávilágítani, hogy nem is olyan régen inkább használt böngészőből mindenki mindent, minthogy sem appból, ez a berögződés pedig lehet, hogy megragadt egyesekben (lásd az én esetemet az első okostelómmal). Aztán megjelentek az okostelefonok.
    Szóval ja, itt egy ok, miért használnék böngészőt 2020-ban is (habár nem engem kérdeztél).

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    Volt vita? És én lemaradtam róla...
    Legalább megy lefelé az ára szépen. Helyes, így talán nagyobb esélyük lesz befutni GMS nélkül, vagyis hát én indokoltnak is tartom a normálisnál erősebb árcsökkenést.

    [ Szerkesztve ]

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz #30610944 #671 üzenetére

    What? Ezt most én sem értem. Oké, a témában szakavatottabb személyről beszélünk, de ugyan már... Olyat állítani, hogy bárki is jobban tudja nekem mi a jó, az kicsit erős nem gondolod? Mert ezzel konkrétan azt állítod, hogy a cikkíró a témában való nagyobb jártassága miatt jobban tudja, hogy számomra mi kell. Kicsit kevered a dolgokat szerintem. Itt a cikkíró nem azt mondja meg, hogy kinek mi a jó, hanem egy objektív véleményt fogalmaz meg, ami független az egyéni igényektől. Ő nem felméri a piacot, a kereslet-kínálatot, hanem egy véleményt formál arról, hogy adott tulajdonságokkal adott áron önmagában amúgy megérné-e a telefon, vagy sem. Szerinte megérné, és ha eltekintünk az egyéni preferenciáktól (GMS szükségessége), akkor simán erre a megállapításra juthatunk mind, de ez még nem azt jelenti, hogy ha már az egyénnel is számolunk, akkor még mindig megéri a telefon. Azért tényszerű, hogy egy igen szerves része a mobiltelefonnak hiányzik (GMS), ami sokaknak eleve off ajánlattá teszi a P40 Lite-ot. Oké, HMS, fejlődik, de KÖZEL SEM annyira fejlett, mint a GMS. Legkorábban ilyen 1-2 éves időtávlatban számíthat arra a Huawei, hogy a saját szolgáltatásukkal elkezdik visszanyerni az embargó miatt elvesztett vásárlóbázist, ugyanis ennyi idő alatt a megfelelő energiabefektetéssel fejlődhet annyit a HMS, hogy versenyképes legyen. Ez van.

    Persze nyilván, első GMS-mentes telefon, egyértelműen kitér a cikkíró erre is, meg hogy van-e élet utána, illetve hogy így mennyire érdekli az embereket és a plecsnit (ajánlott/nem ajánlott/akármi) végül ez alapján kapja meg a telefon, de magáról a készülékről a GMS-mentességtől eltekintve próbál véleményt alkotni. Ha pedig így belegondolsz, az egyetlen különbség az, hogy most szerényebb az app kínálat, de ez nem feltétlen hátrány, vagyis hát nem mindenki számára az.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz worxland #718 üzenetére

    5 col-on ha te meglátod a különbséget... Jó nyilván, ha szugerálod kis ideig, akkor tutira valamennyire észreveszed, de ilyen kis kijelzőméreten egyszerűen nem szembetűnő a HD feletti felbontások közötti különbség. Max akkor veszed észre jobban, ha HD-t hasonlítasz össze WQHD+-al, de még akkor sem biztos. Én pl. érzékenyebb vagyok a felbontásra, de az S9-emen szinte max fényerőn WQHD+ és FullHD+ közti váltogatásnál sem látom a különbséget. Ha nagyon nagyon szugerálom, tehát többször kapcsolgatom ide-oda és közelről nézem, na akkor talán ráfogható, hogy valami nagyon nagyon minimálisan apró különbséget látok.
    Mindenesetre előbb lehet rámondani erre a kijelző felbontás témára telefon esetében, hogy a különbség szinte már-már placebo, minthogy sem valódi.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Új hozzászólás Aktív témák