Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tony_snow

    tag

    válasz beyruth82 #274 üzenetére

    Úgy nehéz lesz beszélgetni, hogy azt hiszed jobban tudod te, hogy én mit gondolok. Mert hogy amiket te feltételezel rólam, azok nem az én gondolataim, és fogalmam sincs honnan szülted őket :). Tudom, te csak kérdezel. Mégis teljesen irrelevánsakat. Egyik gazdasági nagyhatalom sem vásárol fel úgy, mint Kína. Ha Trinidad es Tobago vásárolna fel ilyen mértékben, az pont ugyanígy zavarna.

    juuzer:
    Dehogy kínai. Attól még, hogy valami made in Vietnam, attól nem lesz vietnámi.

  • adlersson

    aktív tag

    válasz beyruth82 #274 üzenetére

    "Miért zavar hogy kína felvásárol mindent(ahogy a többi gazdasági nagyhatalom is egyébként)?" - Lehet elkerülte a figyelmem, de USA, Japán vagy Németország eddig kevés területet szerzett 99 évre, mely annak következtében jöhetett létre, hogy felesleges / kihasználatlan beruházásokkal adósságba taszították az országot. Ld. Srí Lanka, ahol gazdasági hatása 0, de legalább van egy darab kínai föld véletlenül pont India s*ggében... A Laosznak nyújtott hitel a Maláj-félsziget felé tartó vasút építésére kb. a GDP felét teszi ki, Pakisztán is ugyanúgy ment rinyálni az IMF-hez a kínaiak okozta eladósodás miatt. A hongkongi nagysebességű vasút a várt utasforgalom felét produkálja, versenyképtelen menetidőkkel, árakkal, de mit számít, hiszen a lényeg egy újabb dekadens országrész leláncolása. Lehetne folytatni hosszan a sort.

    "Ha az usa vásárolna fel minden kikötőt akkor az már nem zavarna?" - Az USA nem tervgazdaság szerint, pártérdekeket követve működik, úgyhogy annyira nem.

    "Csak és kizárólag a kínaiakkal van problémád?Miért?" - Adok neked tanulmányokat, a kínai beruházásokról, kockázatkezelésről (381. oldaltól főleg), kiváló földtörvényekről. Így első körben...

    "Az usa háborús politikája nem zavar?" - Ez gyakorlatilag az ultimate, mindent elsöprő érv, amiért utálni kell az USA-t és fényezni a kínaiakat, annak ellenére, hogy utóbbiról sz*rt sem tud senki. Vannak occsó cuccaik, high-tech, XXI. századi kasztrendszer, "kiváló" minőségű, 25000km-nyi nagysebességű vasút, halom metró, bike-share, gazdag turisták... Hát ki gondolná, hogy egy ilyen áldott ország mekkora politikai, gazdasági fertő.

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Új hozzászólás Aktív témák