Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duncan66

    csendes tag

    válasz mjani1172 #12088 üzenetére

    Hali
    Nekem egy éve megy, a gyári fw-t pár hete cseréltem le mert a saját hülyeségem miatt behalt.
    A maga katergóriájában ki kell jelentenem, hogy jó. Lehet, hogy Te kifogtál egy olyat, amivel van valami más gáz is az fw-n kívül, ezt nem tudom, de én egész nap nyúzom és azt kell, hogy mondjam, hogy jó arra amire nekem kell, internet, emil youtube, kb. általános felhasználásra.
    Persze van jobb, kérdés, hogy annyival jobb-e mint amennyivel többe kerül.

  • direwolf

    őstag

    válasz mjani1172 #12088 üzenetére

    Figyu, mutass már nekem egyetlen olyan androidos eszközt, amin minden tökéletesen működik. Még ha sikerül is ilyent találnod, jön majd valaki más aki talál pár olyan dolgot ami neki nem úgy működik ahogy elvárja. Ez egy ilyen platform, ha nem tetszik, ott az alma néhányszoros parasztvakítási felárral ;] De azért azt ne feledd, ott is igaz, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz...

    Amúgy nekem (értsed: az én szubjektív elvárásaimnak) tökéletesen megfelel a gyári firmwarel az S7 Slim. Ami van apróbb hiba, elnézem neki, mert TÍZEZERÉR vettem!!! Bocs az ordításér, de ezt így egy év után is olyan jól esik leírni :DDD

    "I've seen things you people wouldn't believe"

  • bakter24

    őstag

    válasz mjani1172 #12088 üzenetére

    Világos, hogy nem a munkánkat becsméreled, ezért írtam neked olyan higgadt hangvételben, ami nem mindig jellemző rám. Most kicsit leegyszerűsítem a helyzeted:

    Vettél egy terméket. Nem tetszik. ->
    1. Eladod. A gond ahogy jött, úgy megy tova...
    2. Megpróbálod a support és eme kis építőtáborunk segítségével élhető, használható szintre hozni a készülékedet, és közepesen megelégedve használni, mint mi többiek a mai napig.
    3. Nem teszel semmit, csak panaszkodsz, hogy így nem jó, úgy nem jó.

    A 3. verziónak milyen előnyei vannak számodra?

    A 8db hibából néhány (az első például) nem mindenkinél jött elő, a hatos-hetes meg nem igazán hiba, csak inkább érdekesség, vagy csak szerencsétlen programozás eredménye. A market hiba nem készülékfüggő, market hiba. Más androidos cuccoknál is előjön, ez van. Megoldott egy korrekt programmal, néha kell vele szenvedni, megszokható.

    A 8 ból 3 ha úgy nézzük, hűdeborzasztó, de ha meg úgy nézzük, akkor lecsupaszítva ami igazán zavaró a készülékben az a következő:
    - Wifi on/off kor gyakran lefagy majd újraindul. Adatvesztés nincs. Kellemetlen, zavaró.
    - Érintőkijelző töltés közben néha nem működik megfelelően. Adatvesztés nincs, kellemetlen, de nem zavaró.
    - Néha (nálam egyszer volt mindössze, másoknál gyakrabban) magától csinál egy factory resetet. Na ez gáz, nem tudom, miért csinálja, de ez igazán bosszantó hiba.

    A többi hiba, kellemetlenség viszont SZOFTVERES hiba, mármint nem a FW hibája, hanem többnyire programütközésekből fakad, pl a fekete-fehér videók, stb.

    Az, hogy a ROOTolás veszélyes, nem mondanám, de már biztosan észrevetted, hogy a "nyomokban mogyorót tartalmazhat" mintájára, mindenhol figyelmeztetnek az ilyesmi műveletek veszélyeire. A gyári FW felrakása viszont egyáltalán nem veszélyes, nincs is odaírva figyelmeztetés, mivel ha megszakad is újrakezdhető. Olvasom, hogy átlag user vagy. Akkor vegyél Alma cuccokat, akkor bemehetsz a megoldóközpontba, és még kávét is kapsz amíg megoldják a problémád. Más árkategória, más support, más elvárások.

    Viszont ez a készülék OLCSÓ. Amikor kijött akkor meg BAROMIRA OLCSÓ kategóriában volt. A trabant sem ferrari ugyebár, ha érted mire célzok. Az, hogy a frisebb FW-t neked kell feltenni TELJESSÉGGEL ELFOGADOTT dolog, és minden telefonnál így van. (van, ahol van online update, de az a kivétel, és az sem mindig működik jól) Ezért írtam kimondottan azt, hogy akkor csináld, ha tudod mit csinálsz, nem azt hogy überveszélyes.

    "arra gondoltam a gyárilag alap dolgokat tudja." -> Ha veszel egy TV-t az sem mutat képet, amíg be nem hangolod, össze nem dugdosod, nem teszel elemet a távkapcsolóba. Vedd úgy, hogy a FW frissítése benne van a beüzemelésben. (nyilván nincs benne a kézikönyvben, etc, nehogy beleköss ebbe)

    Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ha használni akarod a cuccod jól, és van rá magyar leírás & egy segítőkész önkéntes fórum, akkor nem szerencsésebb igénybe venni ezt, mint siránkozni, hogy "szegény én"

    A döntés a tied, de ez itt nem a TV ügyvédje. Ez az S7 Slim Jobbító társaság központja.

    Na most voltam nem-higgadt, de még korrekt és jószándékú. Van még utána is fokozat, amin tudok üzemelni, de ne jussunk el oda, ha lehet!

    Affene, Direwolf beelőzött :D De az enyim hossszabb ;] :D

    [ Szerkesztve ]

    "Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

Új hozzászólás Aktív témák