Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonDragonka

    őstag

    Megosztom veletek a véleményem erről a fülesről.
    Néhány "környezeti" infó:
    - Van mindenféle fülesem. Freebuds Lite, freebuds 3, APTX HD-t támogató Prostereo h2(32Bit/384kHz AKM DAC+AMP) füles, gamer, studio nyitott, zárt stb, stb stb
    - Nem vagyok hangmérnök, de szeretem a minőségi hangzást.
    - Nem tisztem az árképzésről véleményt alkotni.
    - Soha nem volt Apple cuccom, semmi, nem is lesz. Nincs viszonyítási alapom e téren.
    - P30 Pro-val teszteltem a PRO-t.
    - nem akarok vitázni senkivel, leírom amit én tapasztaltam.
    - EQ off
    - tesztelt hanganyagok: FLAC, MP3, Netflix, YouTube, Spotify (mindenhol az elérhető legmagasabb minőséggel, mármint ahol lehet állítani)
    - csak olyanhoz viszonyítok amim van :-)

    Doboz:
    Semmi extra, szépen hatékonyan van csomagolva. Adnak hozzá egy normális huawei adatkábelt.

    Tok:
    3-nál is utáltam ennél se fogom szeretni ezt a fényes mindenre is érzékeny felületet. Már úton van a szilikon tok hozzá egy kínai webshop-ból.

    Fülesek:
    Háááát mit mondjak. Ergonómia 5-ös, Fülben nagyon el van találva, kényelmes nem zavaró s nagyon jól kezelhető. De... a tokba helyezést és kivételt nagyon elbaxták... az elődökhöz képest katasztrófa. Se berakni se kivenni nem olyan egyszerű mint mondjuk a 3-nál. Éjszaka, sötétben még nehezebb a dolog, de ez lehet csak szokás kérdése, bár a 3-nál nem volt ilyen gondom sose...
    Szerintem fülben nem olyan bazári mint itt írták sokan. Nem hivalkodó és egyedi a megjelenése, nekem jobban tetszik mint a 3, az sokkal bazáribb és nettó koppintás...

    Kezelhetőség:
    Elképesztően jó. Tényleg nagyon ki van gondolva minden. Ezt egy perc volt szokni és tudni. Érthető és egyszerű minden vezérlési funkció. A dizájn itt funkció is.

    Hangzás:
    Alapvetően kissé erőtlen, de tiszta. Kellemes mély, közép, és korrekt magas. Csak olyan kraft nélküli. (ez nem a teló hibája, PC-vel is ez volt a benyomásom). Ettől a fülestől nem lesznek gazdagabbak a fülészek mert nem veri szét a dobhártyát. Érdekes módon a hívások minősége jobb mint bármi amit eddig használtam, de zenében elvész ez...
    1. Tök csendes szoba, zajszűrés OFF
    Korrekt hangzás, semmi zaj vagy egyéb zavaró tényező, sehonnan még a fülesből sem(ennek lesz jelentősége)
    2. Kicsit zajosabb környezet, zajszűrés OFF
    A külvilág halkan érzékelhető, de nem tudja elnyomni a zenét.
    3. Nagyon zajos környezet(busz, metró, utca), zajszűrés OFF
    A külvilág érezhető de nem nyomja el a zenét, csak igen nagy zaj mondjuk metró érkezik, de mondjuk az sem elnyomja inkább csak behallik rendesen.
    1a. Tök csendes szoba, zajszűrés ON
    Korrekt hangzás, semmi zaj vagy egyéb zavaró tényező. Viszont a számok közötti átvezetéseknél amikor csend van, halk ütemes zaj hallatszik a fülesekből. Minden zajszűrés funkció, típus hozza ezt a jelenséget. Olyan mint a régi LP lemezeknél amikor a tű lefutott a lemez végén de nem kapcsoltad ki a lejátszót, csak halkabb annál...
    2.a Kicsit zajosabb környezet, zajszűrés ON
    A külvilág semennyire nem érzékelhető, nincs semmi csak a zene. Átvezetéseknél nagyon nagyon halk "sistergés", de tényleg minimális.
    3a. Nagyon zajos környezet(busz, metró, utca), zajszűrés ON
    A külvilág 90%-a nem létezik. Elsősorban a tartós mély hangok amik nem "ritmusra" érkeznek, azok férnek át a szűrőn. A többi nem nagyon. Nagyon furi érzésre mert látod de nem hallod mondjuk amikor nyílik a busz ajtaja vagy érkezik a metró... És itt jöttem rá valamire. Ilyen szűrés mellett nincs is szükség a harsány hangzásra. Itt is tudja tartani azt amit a tök csendes szobában. Korrekt hangzás minden tartományban.

    Aksi:
    3 napja van meg. Teszteltem sokat és használtam de még nem mondanék értékeket. De szerintem tudja bőven azt ami a cikkben is írva van.

    Viszonyítás -hoz:
    Freebuds lite. Hagyjuk. Teljesen más kategória. De a lite-nek jobb a tokja, eddig azt kedveltem a legjobban, Majdnem azonos kényelem, de PRO hosszab időn keresztül jobb.
    Freebuds 3. Jobb hangzás, kezelhetőség, azonos trágya fénylő tok. 3-nak jobb a tokja. PRO egyértelműen kényelmesebb.
    Prostereo H2:
    Kevésbé harsány de érdekes módon igen széles spektrumban adja le a zenei élményt. Szerintem magas tisztábban szól a PRO-n még ha erőtlen is. PRO messze kényelmesebb. Nincs minőségben olyan nagy különbség.

    Hatótáv:
    kb 10-12m, ahol elkezdi dobni a hangot.(két vékonyabb fal)
    kb 15m szabadtér, lehet bírna többet is de nem volt lehetőségem jobban tesztelni.

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Új hozzászólás Aktív témák