Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz janeszgol #10 üzenetére

    "Te sokszor annyira véded a Samsungot, hogy észre sem veszed mennyire inkorrekt vagy, miközben másoktól elvárod a pontosságot."

    Nem tudom, hogy hogyan jön ide a Samsung. Őszintén.
    Én tényeket soroltam, azokra alapoztam (ahogy a Samsung, meg minden más esetén is szoktam). Amiket ti mondtok, azok remények, feltételes dolgok, és a legtöbb azonnal megcáfolható ha kicsit is racionálisan próbáljátok nézni a dolgot (ami nyilván nem megy, érthető okokból). A tények azok, hogy szeptember 15-étől nincs több új alkatrészük. Pont. Mindegy, hogy milyen időben beszélünk (mondjuk én sem múlt időben, hisz írtam, hogy még valóban folyik a gyártás/összeszerelés), ez a jelenlegi, már külvilágtól elvágott helyzet addig tart, amíg van raktáron alkatrész. Ami pár hónapnál tovább nem fog tartani, és addigra is 1-2 modellre fog visszaszorulni ez, főleg a Mate40-re.
    Tudom, hogy ez fájdalmas, de jelenleg így van. Nincs ebben semmi vélemény, meg vágy, meg mittomén, egyszerű tények. Azt meg főleg ne feledjétek, hogy ez a szeptemberi alkatrész beszüntetés is elég váratlan bejelentés volt, és ez szinte most volt, vagyis a nagy optimizmusnak tényleg nincs alapja. Engedélyeket szinte az összes szereplő kért automatikusan, de elég nyilvánvaló, hogy azok amelyek lehetővé tennék egy működő mobil létrehozását, nem fognak engedélyt kapni, mert különben már rég megkapták volna.

    "Az Intel nemrég megkapta, a cég építi fel a televíziós és notebookos részlegét, ahol szintén lehet helye ennek az M Pencilnek."

    Itt abszolút nem világos mit akartál mondani. Az Intel is csak bizonyos alkatrészeket árulhat, és az is valószínű, hogy a közösen bemutatott szervereket (mert ez az egyetlen említésre méltó, megvalósult, közös dolog az elmúlt hónapokból, pláne a további szigorítások óta) is mostanáig leszállított alkatrészekből oldják meg, főleg a memóriákat érintve, mivel azokat elvileg egyik szereplő sem tud már szállítani nekik, se laptopba, se mobilba, sehova.
    Ja egyébként a "ki folyamodott engedélyekhez, meg ki mire kapott, ha kapott is véletlenül" dolog is nagyrészt pletykákra épül, mindenféle "belsős, névtelen" forrásokra hivatkozva, vagy épp a Huawei fejeseinek "elszólásaira" (akik amúgy mostanában korántsem annyira optimista hangvétellel szoktak megnyilvánulni a témában, mint mondjuk ti; ez azért elég elgondolkodtató önmagában is, nem?).

    Ja és persze még mindig táblagépes, M-Pencil-es szoftverfejlesztésről volt szó eredetileg, ami továbbra is abszurd, és valóban minden realitást nélkülöző "vágyálom". Perpillanat mindenféleképp.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák