Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz frescho #14 üzenetére

    Hát! Először is hadd gratuláljak. Marha "egyszerűen" megoldottad a feladatot. Mármint egyszerű kinézet. Semmi felesleges sallang, cserébe jól néz ki. Persze ízlések és pofonok, nekem bejön!
    Arról tudsz valamit, hogy miért mondják páran azt, hogy a fa ház nem árnyékol annyira? Ez lehet szempont? Valós probléma, esetleg még nem foglalkoztál a témával? Esetleg csak városi legenda?
    A cikket és a tudás megosztását köszönjük! Egyszer majd szeretnék Én is valami ilyesmit meg kreálni. Akkor majd megint belelesek ebbe az irományba.
    Én nemrég egy filléres alap házat vontam be belülről bolyhos, pulóver anyaggal. De nem hozta a várt hatást. Halkabb lett ez tény, de sajnos a wincsiket tényleg lógatni kéne, vagy valami más megoldással kellene rögzíteni.

    re: (#13) priti
    Nekem jobban tetszik a frescho féle megoldás. Nem seggnyalásként, hanem mert nincs rajta felesleges sallang. Még a venti szabályzó is extrának számít. De azt még talán Én is odatenném valamelyik oldal- vagy hátlapra.

    re: (#10) D1Rect
    Azt szabadna megtudni, hogy merrefelé jutottál hozzá ahhoz a bizonyos gumihoz? Vagy miből van?
    Nekem még a bringa belsőn járt az agyam, de mindig azon aggódom, hogy leszakadna egy idő múlva, mert elfáradhat az anyag.

    re: (#17) szumo
    Igen, Én a fém burkolatokat részesítem előnyben pont a hűtés megoldás miatt. Igaz a mostani házamat is szigeteltem... de jobb 5let híján ezt gondoltam ki... egy tesztnek jó lesz. Az igazi megoldás az volna(amit (ha jól értem) te is mondasz) ha a proci és az északi híd valamilyen formában össze lenne kötve egy külső bordával. Mint itt. Vagy ilyesmi, esetleg ilyen blokkot kapna a házon oldalán, amit egy hőcsővel lehetne összekötni a chip-ekkel. Van variáció. Ezekkel csak az a baj, hogy bonyolultabb házilag megoldani mint egy ilyen faházikót.
    Mellesleg valahol már láttam egybe-gépet ilyen, erősítőhöz hasonló megoldással. Nem igazán értem miért nem terjed jobban el. Pedig az autóerősítők világában (ahogy és amit láttam eddig, nem nagyon értek ezekhez) nagy divat a váz/ház-hűtés.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák