Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Bocs, ha már volt esetleg téma, de hátha ti tudtok tanácsot adni.

    Én nemrég vettem meg az első androidos telefonomat, egy HTC Tattoo-t, és eddig nagyon tetszik, :) de még csak most ismerkedek az android rendszerrel, (symbianos voltam mostanáig) ezért szeretném a rom cserével kapcsolatban a tanácsotokat kérni.

    (Természetesen kezdőként nem én csinálnám, van egy androidos kollégám, aki segítene benne, ő is főzött romot használ a HTC-jén, bár neki sokal komolyabb HTC-je van... :))

    Azt szeretném megkérdezni, hogy tudom, hogy a Tattoo-n még csak az 1.6-os android van ami már sajnos elég régi, és az xda developers-en amit nézegettünk romokat,

    [XDA developers]

    abból a 2.1/2.2-es portok sajnos nem 100%-osak, mert pl a kamera és a rádió nem működik bennük, hogy az 1.6-os alapú főzött romokkal mennyire lennék előrébb a gyárihoz képest?

    Az a helyzet, hogy a symbian után már ez a gyári 1.6-os rom is teljesen más világ számomra, ezért szeretném a tanácsotokat kérni, hogy a gyári rom-hoz képest mennyit nyernék, vagy veszítenék egy főzött rommal, igazából inkább az üzemidő érdekelne, + 1-2 (vagy több) nap üzemidőért le tudnék mondani a sense felületről, ha sikerülne olyan stabil romot találni, amin minden ugyanúgy működik mint a gyárin ... :)

    Még annyit szeretnék megkérdezni hogy szerintetek mik a kilátások, meddig lesz még támogatott az 1.6-os android, illetve lehet valamit tudni, a Tattoo-ra várható-e még egyáltalán a 2.1-es gyári frissítés, vagy már nem érdemes reménykedni benne?

    Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz gybazsi #177 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszodat! :) :R

    Az 1.6-os rommal én is úgy vagyok mind te, a Bluetooth fájlküldést leszámítva nekem is elég a tudása, mert bár nem mindenben, de így is többet nyújt mint a Symbian... :)

    Amin igazából aggódom, és ezzel kapcsolatban nem tudom hogy mit lehet tudni jelenleg, hogy az 1.6-os androidnak meddig lesz még támogatása, mert pl az 1.5-ös már nem támogatott, :( te mit gondolsz mire számíthatunk, kell aggódni emiatt?

    Még azt szeretném megkérdezni, hogy te találkoztál olyannal, hogy csak úgy magától visszakapcsol offline-ba a telefon?
    Azért szeretném megkérdezni, mert a mai nap nekem magától átváltott a Tattoo airplane módba, pedig hozzá sem nyúltam egész nap... :((( :F
    Mióta megvan (kb 1.5-2 hete) most csinált ilyet először, úgyhogy most majd figyelem a következő napokban, remélem nem lesz gariszervíz a vége, mert sajnos messze lakok Pesttől... :(((

    Bármilyen infót előre is nagyon szépen köszi! :R :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz gybazsi #179 üzenetére

    Köszi szépen az infót! :R :R

    Hát, ez az offline-ba állás remélem nem fordul elő majd túl gyakran, valahol olvastam azt is, hogy állítólag android hiba, de szerintem ez kacsa, mert nem olvastam még arról, hogy androidnál ez a gond lenne, most majd egy ideig jobban figyelem a telefont, remélem nem lesz ebből gond.
    Tegnap úgy néz ki, hogy egy bugos napja volt, mert volt, hogy a mobilnet ki-bekapcsolása nem ment, csak a főmenüből tudtam bekapcsolni, de ki onnan sem, de egy újraindítás segített a dolgon. :)

    "Hát az biztos h az 1.6 sem fog örökké tartani. Ami azt illeti már most is elég sok alkalmazás van, ami legalább 2.1-et igényel, de sztem jelenleg mindenre van megoldás 1.6-on is, de mondjuk fél év múlva már nem biztos h lesz."

    Hát igen, ettől tartok én is, :( remélem mire megszűnik az 1.6-nak a támogatása, addig legalább az XDA-Developers-en összehoznak egy teljesértékű 2.1/2.2.-es romot... :)

    Ezzel kapcsolatban szeretnélek megkérdezni még, hogy tudnál ajánlani valami jó backup alkalmazást, ami működik a Tattoo-ra?
    (Gondoltam jó lenne bebiztosítani magam arra az esetre, ha esetleg az 1.6 támogatásnak lejárta után kell pl factory resetet csinálni, hogy az alkalmazásokat vissza tudjam rakni... :) )

    Bármilyen infót előre is köszi! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz gybazsi #181 üzenetére

    Köszi a linket, igen ez biztató, :) ennek a romnak a következő verziójában már lehet működni fog a kamera, ha meg azt megoldják, akkor a rádiót is csak működőképessé teszik valahogy... :)
    Bár az overcloced romoktól tartok kissé, nem tudom hogy hosszabb távon mennyire bírná a telefon, nekem még ezek a romok lennének szimpatikusak még amúgy, ha működne bennük a kamera és a rádió...

    [link]

    [link]

    Mit gondolsz amúgy, a Tattoo-ra milyen kijelzővédő fóliát lenne érdemes venni, te használsz hozzá?
    (Szeretnék venni hozzá fóliát, hogy egy esetleges eséskor védve legyen a kijelző, de nem tudom mit lenne érdemes, mert mindenképp olyat szeretnék venni, ami hosszabb idő után sem hagy nyomot ha leveszi az ember...)

    Válaszodat ezúttal is előre is köszi! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz gybazsi #183 üzenetére

    Köszi a válaszodat, én most akarok venni majd tokot és fóliát is, mert a mostani tokom, már 5 éves, és a tépőzárja már elég kevéssé megbízható...

    Amúgy időközben úgy alakult hogy cserélve lett a gyári rom, mert az újraindulások nem szűntek meg, most az [O-mod] romot használom, ez egy 1.6-os rootolt rom, eddig nagyrészt ok, (bár még csak 2 napja van fent, úgyhogy majd meglátjuk) bár 2 hibája azért van, az egyik hogy a gyári böngésző nem tudja használni a netet, de ezt orvosoltam azzal, hogy leszedtem az opera mobile-t és azt használom, a másik, hogy bár a google kontaktokat tudom szinkronizálni, létrehozni nem tudok, :( igazából ez zavar inkább, de még két jelöltem van az 1.6-os romok közül, úgyhogy majd lehet tovább próbálkozok, hátha ezek közül kerül ki az igazi...

  • Canonfan

    senior tag

    válasz gybazsi #185 üzenetére

    Köszi! :)

    Most tesztelem még ez a romot, hogy ezzel is jelentkezik-e az a probléma mint a gyárival, aztán valószínű továbbpróbálkozok majd, mert bár nem rossz ez a rom amit most használok, de feltűnt hogy ébresztésnél és csengésnél nem csörög folyamatosan, csak egy rövid ideig, aztán csak vibrál, de találtam agy másik romot, amiben állítólag ez javítva lett, úgyhogy majd megpróbálkozok azzal is. :)

    De az igazi egyértelműen a gyári 2.1 lenne... :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Nekem eddig tetszik a Tattoo, és az Android is, de van most két nagy problémám vele, ami fogalmam sincs, hogy mitől lehet... :((

    Az egyik problémám az, hogy a telefon változó időközönként magától kéri a pin kódot, szóval ha pl 3 óra múlva veszem észre ezt, akkor addig nem vagyok elérhető...
    Változó, hogy mikor csinálja ezt, van amikor négy napig elmegy gond nélkül, de van amikor naponta, aztán két nap múlva stb, és sajnos fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond, egy kollégámmal (aki már régebb óta androidozik) szoftveres problémára gondoltunk, ezért kipróbáltunk 2 főzött romot is, de ugyanaz a helyzet...:(((

    Először azt hittem, hogy újraindul ilyenkor, mert egyszer újraindult töltés közben (?) (viszont ezt még a gyári rommal csinálta, azóta nem ismétlődött meg) de a mai nap épp jókor néztem meg a telefont mert láttam mit csinál, a lock screen-ből egyszer csak átvált a pin kód kérés képernyőre teljesen magától, (offline módban még sosem jelentkezett ez a gond) utána ha beírom a pin kódot működik tovább, viszont a mobilnetet ilyenkor nem tudom bekapcsolni, (a bekapcsoló gombbal előhozható menüben be és ki tudom kapcsolni, de valójában nem jelzi, és nem is működik) de ez egy újraindítással helyrejön, így ez még nem zavarna.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy ti tapasztaltatok ilyesmit, illetve, hogy ma próbaképp kikapcsoltam a pin kód kérést, hogy ez megoldás lehet szerintetek?

    A másik problémám, hogy pl. a mai nap magától felhívott 4-5 számot, bár lehet, hogy a bill.zárja oldott ki magától, mert 2* felhívta 0-át is, szóval olyat, ami nincs benne a telefonkönyvben, szerencsére csak 0 és 1 mp időtartamban, de pl erről is csak azért tudok, mert egy ismerősömet sikerült felhívnia, lehet már korábban is probléma volt, nem tudom, de a 3 nap alatt, mióta ez a rom van fent most először csinálta, ezért szeretnélek megkérdezni titeket, hogy mit gondoltok, ez inkább android, vagy telefon hiba?
    (Az a helyzet, hogy sajna messze lakok Pesttől , a telefonra meg szükségem van, így a gariszervizzel még várnék, még amúgy is jócskán van idő a garanciából (kb 1 hónapos a telefon, és 2 év rá a gari), bár van gyári romom, amit vissza tudnánk rakni rá.)

    Bármilyen segítséget vagy infót előre is nagyon szépen köszi! :R :R :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Ez az oldal szerint végre elérhető a hivatalos 2.1-es Android a Tattoo-ra... :) :) :)

    [link]

    A HTC oldalát is megnéztem, és ott is írják a frissítést, de elvileg csak a twitter kliensre,

    [link]

    viszont a build number is megegyezik a másik oldalon írottal, és gondolom egy programfrissítésért nem kellene az adatokat menteni (szerintem), ezért nem tudom, hogy mi lehet az igazság...

    Azt szeretném megkérdezni, mit gondoltok, ez tényleg a 2.1-es frissítés lehet, illetve hogy nekem van egy olyan gondom ezzel kapcsolatban, hogy azóta főzött (de ugyanúgy sense felületű 1.6-os) romot használok, szóval hogy így is le tudom tölteni a frissítést, vagy csak úgy működik, ha visszarakom a gyári romot?

    Bármilyen infót előre is nagyon szépen köszi! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz gybazsi #189 üzenetére

    Köszi az infót, :R hát akkor még kevesebb az esély a gyári 2.1-re, ha ennyi idő után csak ezt tudták kiadni, bár az jó jel, hogy még foglalkoznak a Tattoo-val, úgyhogy hátha... :)

    Mindenesetre az xda-n már összehoztak két teljesértékűnek mondott 2.3-as romot is, úgyhogy lehet nem is baj, ha nem lesz gyári 2.1... :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #191 üzenetére

    Szia!

    Én jelenleg ennek a romnak az előző verzióját használom,

    [MondoROM]

    nekem tetszik, bár nem hibamentes sajnos, mert kétszer már előfordult hogy nem ébresztett, (pár napja leszedtem a Marketről egy ébresztő appot, meglátjuk azzal is lesz-e gond) nem tudom mennyit javítottak az új verzióban, de én is már a 2.3 felé hajlok... :)

    Igazad van, van már az xda-n teljesértékűnek mondott 2.3 as rom, kettő is, :)

    [xda]

    én is nagyon kíváncsi vagyok rájuk... :)

    Sajnos én még nem cseréltem romot, mert nekem még a Tattoo az első androidos telefonom, ezért egyik tapasztaltabb kollégámat kértem meg, ő rootolta és cserélt rajta romokat, így tanácsot nem merek adni, de itt találtam egy leírást, ami segíthet:
    [link]
    de amikor felrakjuk a 2.3-ast, akkor lehet megpróbálom magam csinálni, és majd beszámolok mindenképp! :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #195 üzenetére

    Ez nagyon jó hír, amint lehet áttérek én is 2.3-ra... :) :)

    Azt szeretném megkérdezni, hogy te melyik romot tartod jobbnak, melyik fajtát használod most, illetve aksi üzemidőben tapasztaltál különbséget az 1.6-hoz képest?

    A sense felület nekem is hiányozni fog szerintem, főleg kezdetben majd, de szerintem nem lesz gond a cm7-el sem, nekem az is tetszik, :) plusz vannak dolgok, (pl cpu órajel állítás) amiben többet is tud mint a sense... :)

    Válaszodat előre is köszi! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #197 üzenetére

    Köszi szépen a hasznos infókat! :R :)

    Ezt a romot én is régóta nézegetem már, bár most az [nFinityGB]-ben is gondolkozok a letisztultabb felülete miatt, úgyhogy meglátjuk melyik lesz az első, :) az akksi üzemidőre kíváncsi leszek hogy alakul majd, nekem most a Mondo-val ha nagyon lightosan használom, (napi pár perc beszélgetés és mobilnet) kb 4 4.5-5 napot bír a Tattoo... :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #199 üzenetére

    Köszi ismét a hasznos infót! :R :)

    Akkor szerintem lightosabb használattal 3-4 nappal biztos lehet számolni a 2.3-nál is... :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Időközben én is áttértem 2.3-ra, :) én most az [nFinityGB] nevű romot használom, így pár nap használat után nekem tetszik, ebben is működik minden amit eddig kipróbáltam (mobilnet, gps, giroszenzor, kamera, rádió, stb) bár még csak pár napja van fent, úgyhogy majd kiderül, de eddig semmi fagyás nem volt, pedig volt hogy Marketes letöltésekkel elég megdolgoztattam, :) az viszont előfordult, hogy huzamosabb használatkor kiakadt az adw, de aránylag hamar újratöltötte magát és a home screen elemeit is.

    Ami igazából egyedül komolyabb gond, az az, hogy valamiért nem megy se az alap anroidos, se pl a Dolphin HD és az Opera Mobile böngésző, nem hoznak le semmit, csak azt írják ki, hogy acces denied... :(((

    Viszont a Dolphin mini és az Opera mini az működik, (de ezekben sajnos nincs flash támogatás :(( ) én pl a Dolphint használom most, sokkal jobb mint az Opera... :)

    Ha lesz több tapasztalatom ezzel a rommal, én is írok róla bővebb infókat! :)

    solanthugor:

    Azt szeretném megkérdezni, hogy amit te használsz romot, abban is van gond a böngészőkkel, illetve flash-es oldalakat meg tudsz jeleníteni az alap, vagy valamelyik komolyabb böngészővel?

    Válaszodat előre is köszi szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #202 üzenetére

    Köszi az infót! :R :)

    Én az 1.0-ás nFinityGB- használom, eddig a böngészős probléma kivételével elégedett vagyok vele, ezen kívül minden megy amit próbáltam, :) nekem a cpu max értéke gyárilag 614-re volt állítva, ezt hagytam így, a minimum értéket vettem le próbaképp 264mhz-re, hogy üresjáratban ne egyen sokat, majd kiderül...

    A böngészővel amúgy én is úgy vagyok mind te, nekem is tökéletes lenne a gyári, a gyári és a Mondo romban nem is használtam mást, bár most megszerettem a Dolphin mini-t is, jól használható szerintem, az Opera mini viszont nekem nem volt az igazi...

    Mit gondolsz, a 614 mhz az még stabil lehet, vagy vegyem lejjebb az a biztos?

    Én az Angry Birds rio-t nem próbáltam csak az alapot, azzal csak annyi volt, hogy utána kiakadt az adw, (de hamar visszatöltötte magát és a home screen elemeit is) de fagyás szerencsére nem volt eddig... :)

    Azt szeretném még megkérdezni, hogy nálad mennyire használható a flash támogatás, mit gondolsz, érdemes emiatt romot cserélni?

    Válaszodat előre is köszi, és gratula a Desire-hez! :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #204 üzenetére

    Köszi szépen a sok infót! :R :R

    Hát akkor lehet egy újraflashelés mindenképp megér majd egy próbát szerintem is, úgy vagyok vele, hogy bár nem létszükséglet, de ha meg lehet oldani, akkor mindenképp jó lenne ha menne a flash mert azért úgy az igazi, viszont az nekem is bőven elég, ha a flashes weboldalak mennek a böngészőben, a reklámok és a flashes játékok azok nem fontosak szerintem, videókra meg úgyis ott van a youtube app... :)

    Találtam egyik cyanogenmod fórumon egy tattoo-ra való 10.1-es flash apk-t, de sajnos nem oldotta meg a problémát, felmenni gond nélkül felmegy, de sajnos nem látja a böngésző.. :(

    Nekem Clockworkmod recovery van fent, te melyik fajtát használod amúgy?

    Bár érdekes ez dolog szerintem a romokkal, nekem pl a Mondo ment gond nélkül, pontosabban egy gondom nekem is volt a Mondo-val, volt, hogy kis híja volt hogy el nem aludtam miatta, mert a sense-s óra volt hogy csak megállt, és ezért nem ébresztett, mert pl 3 órás késésben volt az óra, de azóta külön ébresztő appot használok, azzal nem volt eddig gond. :) (Bár én a 0.1es Mondo-t használtam, a 0.2-es lehet bugosabb...)

    Azt szeretném még megkérdezni, hogy a másik 2.3 romról, (CyanogenMod 7.0) mi a véleményed?

    Csak kíváncsiságból érdekelne a dolog, nekem is bevált az nFinityGB, :) :) gyors, stabil, korrekten működik, így ha lehet akkor szerintem meg is maradok ennél, csak képben szeretnék lenni, hogy mi a különbség a két rom között... :)

    A rom zip-je nekem is fent van a kártyán biztos ami biztos, szerintem egy rom flashelés az már menne egyedül is, csak a recovery cserének nem mernék nekiállni még...

    Válaszodat előre is köszi ezúttal is! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #206 üzenetére

    Semmi gond, ezúttal is köszi! :R :)

    Szerintem akkor mindenképp megmaradok az nFinityGB-nél, nekem is bevált, bár a flash és a böngésző probléma az kissé negatívum, nem tudom akkor én sem hogy nálam miért nem jó, bár annyira nem nagy ügy, mert a dolphin mini jól működik, és ezen kívül minden megy, úgyhogy elégedett vagyok én is. :) :)

    A gyári billentyűzet helyett azóta én is néztem mást, próbáltam a multiling-et is, de most az anysoft keyboard-ot használom, eddig tetszik... :)

    Aksi üzemidőben már van viszonyítási alapom, nekem eddig visszafogott használattal 3 - (gyenge) 4 napot bírt a Tattoo, de épp ma kalibráltam az akksimat, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e változás... :)

    A hátterekkel kapcsolatban nekem a Zedge app vált be, egész jó háttereket lehet letölteni vele... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák