Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Időközben én is áttértem 2.3-ra, :) én most az [nFinityGB] nevű romot használom, így pár nap használat után nekem tetszik, ebben is működik minden amit eddig kipróbáltam (mobilnet, gps, giroszenzor, kamera, rádió, stb) bár még csak pár napja van fent, úgyhogy majd kiderül, de eddig semmi fagyás nem volt, pedig volt hogy Marketes letöltésekkel elég megdolgoztattam, :) az viszont előfordult, hogy huzamosabb használatkor kiakadt az adw, de aránylag hamar újratöltötte magát és a home screen elemeit is.

    Ami igazából egyedül komolyabb gond, az az, hogy valamiért nem megy se az alap anroidos, se pl a Dolphin HD és az Opera Mobile böngésző, nem hoznak le semmit, csak azt írják ki, hogy acces denied... :(((

    Viszont a Dolphin mini és az Opera mini az működik, (de ezekben sajnos nincs flash támogatás :(( ) én pl a Dolphint használom most, sokkal jobb mint az Opera... :)

    Ha lesz több tapasztalatom ezzel a rommal, én is írok róla bővebb infókat! :)

    solanthugor:

    Azt szeretném megkérdezni, hogy amit te használsz romot, abban is van gond a böngészőkkel, illetve flash-es oldalakat meg tudsz jeleníteni az alap, vagy valamelyik komolyabb böngészővel?

    Válaszodat előre is köszi szépen! :R :R

  • solanthugor

    aktív tag

    válasz Canonfan #201 üzenetére

    Üdv!

    Nekem a flash tökéletesen ment a gyári böngészővel, mármint amit a hardver ugye enged, mivel egy armv6l architektúrára épülő processzorról van szó, nem lesz teljes flash támogatás, akármilyen rendszert szuszakolunk fel, ez csak armv7l-től elérhető...
    Tehát nekem megy a böngésző, tökéletesen is napi szinten szoktam használni, nem is szoktam operával meg dolphinnal(bár ez igen jó) kinlódni...
    A gyái Webkites nekem tökéletes...
    És ajánlani tudom hozzá a Multiling keyboardot... Nagyon jó, vagy a gyári htc sense keyboardját... a gyári 2.3-as nem túl jó...
    Annyit hozzáteszek még... amit tapasztaltam... nem tudom milyen órajelen használod a processzort de ha teheted húzd le a gyári közelébe 518/576/600 környékére, efelett hajlamos instabillá vállni, és összeomlani, amin sajnos nálam csak egy újraflasselés segített... Mondjuk ezt csak az Angry Birds Rio-nál tapasztaltam.. :) Még a másik két Birds-nél sem...
    Számomra ez a pici árnyoldala van, illetve a sense hiánya...

    Én egyébként újjítottam telót egy Desire-re... de megtartom a tattoo-t is, szóval most is használatban van

    Ui: Melyik nFinityGB-t használod?

    [ Szerkesztve ]

    3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #202 üzenetére

    Köszi az infót! :R :)

    Én az 1.0-ás nFinityGB- használom, eddig a böngészős probléma kivételével elégedett vagyok vele, ezen kívül minden megy amit próbáltam, :) nekem a cpu max értéke gyárilag 614-re volt állítva, ezt hagytam így, a minimum értéket vettem le próbaképp 264mhz-re, hogy üresjáratban ne egyen sokat, majd kiderül...

    A böngészővel amúgy én is úgy vagyok mind te, nekem is tökéletes lenne a gyári, a gyári és a Mondo romban nem is használtam mást, bár most megszerettem a Dolphin mini-t is, jól használható szerintem, az Opera mini viszont nekem nem volt az igazi...

    Mit gondolsz, a 614 mhz az még stabil lehet, vagy vegyem lejjebb az a biztos?

    Én az Angry Birds rio-t nem próbáltam csak az alapot, azzal csak annyi volt, hogy utána kiakadt az adw, (de hamar visszatöltötte magát és a home screen elemeit is) de fagyás szerencsére nem volt eddig... :)

    Azt szeretném még megkérdezni, hogy nálad mennyire használható a flash támogatás, mit gondolsz, érdemes emiatt romot cserélni?

    Válaszodat előre is köszi, és gratula a Desire-hez! :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • solanthugor

    aktív tag

    válasz Canonfan #203 üzenetére

    Köszönöm.. :)

    Nekem is ugyanaz a rom van rajta mint neked.. nFinityGB 1.0...
    Igazság szerint nekem akkor omlott össze amikor 700 fölött pörgettem a procit, azért mondtam hogy vedd le annyira, mivel mondtad hogy egy ismerősöd csinálja, nehogy az legyen hogy összeomlik, és nem tudod megcsinálni... 614 még szerintem nem gáz, de a riot-t semmiképp ne rakd fel sztm... többször is próbálltam minden alkalommal rövidebb-hosszabb idő után bevégeztetett...
    Pedig a legjobban érdekes módon az futott... bizonyára az új motor miatt amit használltak, és valószínű ennek köszönhetően is omlik össze ennél... :(
    Nekem a böngészőm, teljesen tökéletesen működik... javaslom hogy próbáljatok meg egy újraflasshelést, hátha rendbe teszi...
    A flassh olyan szinten működik mint ahogyan eddig is ment 1.6-al... sokkal többet nem tud kihozni ez a cpu... annyival több pl: nem tudom mennyire vagy facebook használó, de pl az ott fellelhető flasshes játékok 1.6-nál be sem töltődtek, 2.3-nál, sem jönnek be teljesen, de annyira legalább bejön hogy pl ajándékokat tudtam küldeni/elfogadni... namármost ez próba volt, tehát nem igazán lelem örömöm ezen játékokban... csak sokat olvastam ezekről fórumokon hogy mennyire mennek stb...
    A beágyazott videókat 2.3-nál sem sikerült neki közvetlenül lejátszani, hanem csak külön megnyitás után...
    Van viszonyítási alapom a desirehez, amelyen pl, teljesen úgy jelennek meg az oldalak mint pc-n, beágyazot videók lejátszhatók egy oldalon belül... flash játékok majdnem tökéletesen mennek... flash is, hírdetések(amik ugyen nagyon-NAGYON fontosak:)) stb...
    És gyors... nagyon..:)
    Bármi kérdésed van kérdezz bátran...
    Még egy megjegyzés... A biztonság kedvéért tartsd a memkarin a felrakott romod zip-jét... Ha kell gyorsan újra tudd rakni... mivel rom nélkül nincs töltésvezérlés, ezért ha összeomlik és lemerül.. akkor csak a szervíz segít, és javaslom kérd meg a barátod hogy mutassa meg ha kell hogy tudod újraflasshelni a romot gyorsan...
    Kérdésem hozzád hogy milyen Recovery menüt használsz? Clockworkmod-ot vagy AmonRA-t... Lehet hogy emiatt nem megy pl neked a gyári böngésző, mert pl nekem Mondo-romban nem ment a rádió, pedig elméletileg ha jól emlékszem abban mennie kellett volna...

    Na mára ennyi, befejezem regényem.. Üdv!

    3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #204 üzenetére

    Köszi szépen a sok infót! :R :R

    Hát akkor lehet egy újraflashelés mindenképp megér majd egy próbát szerintem is, úgy vagyok vele, hogy bár nem létszükséglet, de ha meg lehet oldani, akkor mindenképp jó lenne ha menne a flash mert azért úgy az igazi, viszont az nekem is bőven elég, ha a flashes weboldalak mennek a böngészőben, a reklámok és a flashes játékok azok nem fontosak szerintem, videókra meg úgyis ott van a youtube app... :)

    Találtam egyik cyanogenmod fórumon egy tattoo-ra való 10.1-es flash apk-t, de sajnos nem oldotta meg a problémát, felmenni gond nélkül felmegy, de sajnos nem látja a böngésző.. :(

    Nekem Clockworkmod recovery van fent, te melyik fajtát használod amúgy?

    Bár érdekes ez dolog szerintem a romokkal, nekem pl a Mondo ment gond nélkül, pontosabban egy gondom nekem is volt a Mondo-val, volt, hogy kis híja volt hogy el nem aludtam miatta, mert a sense-s óra volt hogy csak megállt, és ezért nem ébresztett, mert pl 3 órás késésben volt az óra, de azóta külön ébresztő appot használok, azzal nem volt eddig gond. :) (Bár én a 0.1es Mondo-t használtam, a 0.2-es lehet bugosabb...)

    Azt szeretném még megkérdezni, hogy a másik 2.3 romról, (CyanogenMod 7.0) mi a véleményed?

    Csak kíváncsiságból érdekelne a dolog, nekem is bevált az nFinityGB, :) :) gyors, stabil, korrekten működik, így ha lehet akkor szerintem meg is maradok ennél, csak képben szeretnék lenni, hogy mi a különbség a két rom között... :)

    A rom zip-je nekem is fent van a kártyán biztos ami biztos, szerintem egy rom flashelés az már menne egyedül is, csak a recovery cserének nem mernék nekiállni még...

    Válaszodat előre is köszi ezúttal is! :R :R

  • solanthugor

    aktív tag

    válasz Canonfan #205 üzenetére

    Bocs a kései válaszért, mostanság nem jártam erre családi ünnepek miatt..

    Nos...

    Mint mondtam nekem is felment, de nem sokat dobott a flash kezelésén, lévén a régi proci miatt...

    Szintén Clockworkmod-ot használom, akkor elméletileg ugyanaz a rendszer van a telefonunkon ugyanazzal a recoveryvel, érdekes hogy nem ugyanúgy viselkedik...

    Amit felraktam Mondo-t az nekem a 0.2-es volt, igazad lehet lehet ez bugosabb mint a régi verzió, de mostmár nem rakom vissza mindegy.. :)

    CM7-ről a véleményem az hogy hasonlóképpen jól használható egy ideig azt használtam, funkcionalitásában ugyanaz, igazság szerint az NfinityGB, általában az egyel régebbi cm7-re épül... Én a végleges cm7-et próbáltam, szintén jól ment, végigpróbáltam az összes rc verziót, és egyre jobban tudja a teló kezelni bennük a rádiót, és a kamerát is... pl erősebb hangerő rádióban, és jobb vétel...
    alapjában véve annyi különbség hogy a NfinityGB-be raktak 1-2 plussz appot digi. óra widget stb, kiszedtek pár háttérképet stb...

    Használd egészséggel... :)
    Üdv!

    3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

  • Canonfan

    senior tag

    válasz solanthugor #206 üzenetére

    Semmi gond, ezúttal is köszi! :R :)

    Szerintem akkor mindenképp megmaradok az nFinityGB-nél, nekem is bevált, bár a flash és a böngésző probléma az kissé negatívum, nem tudom akkor én sem hogy nálam miért nem jó, bár annyira nem nagy ügy, mert a dolphin mini jól működik, és ezen kívül minden megy, úgyhogy elégedett vagyok én is. :) :)

    A gyári billentyűzet helyett azóta én is néztem mást, próbáltam a multiling-et is, de most az anysoft keyboard-ot használom, eddig tetszik... :)

    Aksi üzemidőben már van viszonyítási alapom, nekem eddig visszafogott használattal 3 - (gyenge) 4 napot bírt a Tattoo, de épp ma kalibráltam az akksimat, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e változás... :)

    A hátterekkel kapcsolatban nekem a Zedge app vált be, egész jó háttereket lehet letölteni vele... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák