Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #65 üzenetére

    Teljesen felesleges, szvsz semmit nem fogsz megérezni a 2400, de max 2666MHz fölötti frekikből. De 8GB 3200MHz-es SODIMM RAM 12e körül van már. 4GB-s(ha a DC-hez ragaszkodnál) viszont majdnem 9e(és ez még nem feltétlenül a legolcsób bolt). Megér ebben a laposban ennyit a DC?
    A procija hivatalosan 2400MHz-t támogat, és hát kétlem, hogy az alaplapja tuningos lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • PuMbA

    titán

    válasz Lalikiraly #70 üzenetére

    "Hát én értem, hogy nem üzleti ez meg az. Ami tényleg igaz, hogy a Magyaroknak semmi sem jó."

    Pedig egyszerű :) A HP a laptopot nem üzleti kategóriában árulja és nem annak szánja. Otthoni gép kategóriában van. Nem mondtam, hogy nem jó, hanem hogy a cikk címe kicsit ferdítés, mert a gyártó sose mondta róla, hogy üzleti. Így maximum ezt te találhattad ki.

    "Aki nem tud vigyázni egy üzleti több százezres gépre,"

    Ja, hogy te egy gép vagy, aki sose hibázik? :DDD Életedben még sose ejtettél vagy törtél el véletlenül semmit se? Képzeld, én egyszer véletlenül nem cipzároztam be a laptoptáskát és ahogy kivettem az autóból a táskát úgy repült ki a laptop a betonra. Azóta se történt ilyen az elmúlt 5 évben, de bármikor előfordulhat.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz Lalikiraly #70 üzenetére

    Ami tényleg igaz, hogy a Magyaroknak semmi sem jó.

    Ne puffogtassuk már ezt ott, ahol pont nem erről van szó. Ez a gép globálisan szar. Pont.

    Ha Zbook lenne, akkor jönnének hogy há mé nem Mac et vettél e helyett a szar helyett

    Az biztos nem jönne, hogy nem üzleti. Az, hogy még mi jönne, well, jósgömb. De akkor kérem a lottószámokat.

    és hasonlók, mikor a Magyarok 99% max álmodozik ezekről a gépekről. Jó hát cégnél, de otthonra egy melós úgysem tudja megvenni őket.

    Szokásos Apple topik para. Nincs is rá pénzed, mit ugatsz bele kistáska. Aztán ha van és feltöltöd a bankkivonatodat, akkor miért nem veszel. Ha veszel és akkor mondod, hogy hát de tényleg fos, akkor miért nem értesz hozzá. ;] Imádom. És ez stabilan 10-15 éve ilyen, nettó óvoda. Plz, sir, no.

    De maradjunk a talajon kicsit. Ebből a pénzből vegyél meg egy Ideapadot vagy ezt.

    Hány alkalommal verték oda ezt a kérdést anno. Te melyik kezedet vágnád le ha bele kéne nyúlni a darálóba? Én egyiket sem, kikapcsolnám előtte a gépet, de valamiért emberek inkább működés közben nyúlnának hozzá :B

    Hát nem lehet egy lapon említeni a kettőt és saját tapasztalatból mondom, mert ha eddig nem volt 10 Lenovo laposom, akkor egy sem.

    Volt egy pár száz már ebből is és abból is. A hitványság az megvan mindehol, de a HP stabilan zuhan a kútba, a Lenovo inkább csak stagnálósan fosos.

    Amúgy meg mi az hogy bírjon ki egy betonra leejtést?

    Ne bírja ki. De mondjuk egy házcserével ha megússzuk az nem rossz. De nem feltétel, bárki is írt ide ilyet valaki, az nincs tisztában a dolgokkal. Nem ez az elvárás. Az, hogy egy 250-es HP, amit konkrétan 10-20 alkalommal mozgattak meg a 3 év alatt hullajtsa a csvarokat, mint a szarvasok az agancsokat ősszel :N És ez sorminta, stabilan. Ezt tudja a Lenovo is mellesleg, mondjuk ott nincs pofa üzletinek hívni őket 100k körül.

    Szóval no, szumma, nem kell itt senkinek semmit magára vennie, egyszerűen ez a gép, főleg ilyen felindításból brutális zakó, de leginkább ciki. Sajnos.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Lalikiraly #99 üzenetére

    Mit keresel még itt ebben a pöcegödörben ha ennyire menő vagy? Na?

    Van akinek nehéz itthon hagynia a beteg édesanyját, mondjuk. Másik topikba egy másik kolléga futott bele hasonló pofonba.

    De ez is inkább a raktáron maradtak elhasználása, meg mert olcsó.

    Hamis. Ilyen csatival és felfogtatással 8 éve kezdték és kb. 6 éve mindenben ezzel gyártják a gépeket. Átengedem a matekot, hogy fizikailag mekkora kellene legyen az a raktár, amiben elférne 6 évnyi 15"-os HD TN panel :B

    Miért adják ki kevés rammal nálunk a gépeket? Kérdezd meg az Artisjusos barátaidat és elmondják készséggel a választ, hogy a mi a retkers szaros jó nyavajáért drágább ebben a rohadt pöce országban a ram, mint bárhol a nyamvadt világon...

    RAM? Artisjus? He? Már megint eltévedtél vagy én maradtam le nagyon, de ők adathordozókat sápolnak, sima memóriát nem. Elárulom akkor a valós indokot, hogy miért van kevés RAM a jó magyar konfigokban: ár. Ennyi. Hidd el, a disztrinek is épp elég baja van, mikor ide még akkor is 4 giga memóriával kell kérnie a konfigokat, mikor mindenhol máshol 8 gigával indulunk.

    Bocsi, de kicsit felingereltem magam. Előbb kikéne nyitni a szemünket.

    Magas ez a labda ilyen kijelzős gépnél :P

    Majd ha lesz rá fél millióm, akkor veszek egy gamer gépet. Amire úgyis az jön, hogy ááá ez is csak egy max középkategóriás gép, mert nincs benne 64GB ram.

    Túltolt bicikli, stay calm :B

    Ha meg egy DELL XPSt veszek, azt is hallom ám szarozni, hogy gagyi minőség ilyenek. Hiába a plafonja a notiknak, de nem baj. Ha meg még valami komolyabbat akar a paraszt, mondjuk egy Z book, ami ugyanaz a szar kínai fos belül, mint a többi, akkor meg jönnek hogy jajj dehát a Macbook és kész.

    Mert, most ez megy a híres topikban? Nem tudom, fogadalmat tettem, hogy soha többet meg sem nyitom, de ahogy haladt a földbe az egész, ezt sem tartom kizártnak.
    Mellesleg ez mind baromság.

    Piacgazdaság van. Ezt hozta a kapitalizmusnak nevezett lószar...(Ezért te mint én csóró Magyar ezt kapod és kussolj címszóval)

    Én igen kedvezményesen vehettem volna sokszor zsír új gépet. Soha meg nem fordult a fejemben ekkora baromság. Új laptop annak jár, aki azt ki tudja fizetni röhögve. Ugyanez autóra is vonatkozik és a lista elég hosszú. :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz Lalikiraly #99 üzenetére

    Fogd vissza magad, ember! Nem a kutyáddal beszélsz! Talán majd engedélyt kérek tőled, hogy elmondhassam a véleményem és beírhassak akármelyik cikk alá! Szabad vélemény nyilvánítás van, nem a kommunizmusban élünk Rákosi alatt...
    Csak hogy tisztán láss. Az 1000 éves Acer gépem (12 éve vettem, abban az időben az bő 300ezres gép volt) apám használja jópár éve. A Samsungot odaadtam az asszonynak és vettem magamnak egy Asus ROG Strix-et. Úgyh nem mondanám most már, hogy szar notim van. ;) De azért mert az enyém sem volt egy erőgép, attól még akármelyik másik is lehet szar. :D De legalább tudtam, hogy az enyém sem volt egy nagy eresztés.
    Ramra meg annyit. Nyilván nem a te hibád, hogy ilyen keveset raknak manapság a notikba. Ez azért gáz, mert pár éve még legalább 8gb volt az általános egy közepes gépben. Ma meg mit látok? 200ért is olyan hulladékokat árulnak újonnan, hogy én szégyenlem magam. Úgyh ezt a ram kritizálást ne vedd magadra. Rohadtul elszabadultak az árak. 120-150e körül újonnan szinte csak olyan notikat lehet kapni, amin még az office is alig fut el. Kis túlzással. Ha kicsit komolyabb cuccot akar venni az ember, bőven 200 fölött kell kiadnia. Ha komolyat, akkor meg bőven 300 fölött. Határ a csillagos ég.

    Peace

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #102 üzenetére

    Az ne zavarjon, hogy az üreshordozó-díj csak háttértárakra vonatkozik, operatív tárra nem, tehát RAM után egy fillér nem illeti az Artisjus-t.
    Azért, mert a telefonok és fényképezők miatt bizonyos háttértárakat köznyelven "memóriának" neveznek("memóriakártya"), legalább mi ne üljünk fel az ostobavonatra...

    A politikai részre: ha szerinted börtönben ülni vagy meghalni ugyanolyan, mint új munkát keresni... no comment.
    A "Magyar" ezek szerint nem csak irigy, hanem paranoid is... vagy csak annyira megszokta a posztkommunista korrupciót, hogy fel se fogja, máshol nem úgy mennek a dolgok... magunkat tartjuk a posványban politikailag és gazdaságilag is, nincs hozzá szükség külföldi összeesküvésre, magunknak simán megcsináljuk.
    Kétség kívül ez egy árérzékenyebb piac, mint pl. a német, de ne aggódj, ha tehetik, nyugaton is az olcsóbbat veszik, akár a szomszéd országba is átmenve érte(norvégok a svédekhez, hollandok a németekhez, stb.)
    "Hát sajnos ezt éljük, hogy hozzánk amúgy, mint mindenből a leg gagyibbat hozzák. A harmad osztályt." Ahha. Vagy azt, amit a népek a nyugatabbi országokhoz képest fele/harmad fizetésükből képesek/hajlandóak megvenni. Biztos hiszel a tervezett avulásban és a többi hasonló konteóban is, mi?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Syl

    nagyúr

    válasz Lalikiraly #104 üzenetére

    > a cseheknél egy Macbook olcsóbb mint nálunk...

    Biztos?
    Például az alap Air 29 990 korona, ami jelen pillanatban 422 királyi mátyás - az Air itthoni hivatlos ára 430 ezer. Pedig itt van Artisjus sáp és magasabb az áfa is.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #104 üzenetére

    Nem, nem ez az alapja(mármint a tervezett avulás). Ez a konteók alapja, sokan használják clickbait-nek is a maguk 15 perc hírnévéhez, divat lett erre hivatkozni. Piacgazdaság volt jóval a konteó megjelenése előtt is...
    Most nem fogok neked kiselőadást tartani arról, hogy a tervezett avulás mítosza miért hülyeség, aki valaha tervezett bármilyen terméket vagy rendszert nem korlátlan anyagi keretből, az pontosan tudja, miért. A falra nem fogok borsót hányni, ahhoz nincs és nem is lesz bennem elég alkohol. De itt egy cikksorozat, ami megkísérli elmagyarázni.

    Az anekdotikus "bizonyítékaid" nem cáfolom, nincs értelme, de odaállítok ellene egy másikat, pont ugyanannyit ér: a 2006-ban vett Samsung TV-m(32", 1080p) a mai napig tökéletesen üzemel, problémák nélkül - 2 év gari volt rá anno(de lehet, hogy 3), 160e-be került újonnan, tehát még csak nem is prémium TV, hanem full konzumer, akkor ez most hogy van, hogy bírt ki egy 2-3 év garis TV 15 évet(és még ki tudja hányat ez után)??? És még van egy rakás cuccom, ami többszörösen szolgálta túl a garanciaidejét... érdekes...
    Anno annál a cégnél dolgoztam, ahova a Dell kiszervezte a felrobbanó notebook-aksijainak a garancia-kezelését, szóval azért nem meglepő számomra, hogy léteznek tervezési és/vagy gyártási hibás szériák, ha a két HP laposod szinte egyforma volt, lehet rá "némi" esély, hogy egy rosszabbul silerült eresztésből voltak...

    A cseh és magyar árak különbségének mélyebb okaival nem vagyok tisztában, de talán lehet köze hozzá az ottani alacsonyabb ÁFÁnak, Németország közvetlen közelségének, meg annak hogy van ott pár olyan disztribútor/nagyker(pl. Alza is), amik a magyarnál lényegesen nagyobb piacot látnak el. Esetleg az egy fokkal kultúráltabb(kevésbé korrupt) gazdasági/politikai környezetnek. De ezek csak találgatások, inkább olyasvalakit kérdezz, aki nálam gyakrabban jár arrafelé vagy esetleg hosszabban élt/él ott.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák