Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #20749568 #10 üzenetére

    14"-ra irodai munkára teljesen alkalmas a 768p. A TN ami a probléma... bár van abból is már elfogadható minőségű, de nem ebben az árkategóriában, hanem pl ThinkPad X-ekben - nekem volt korábbi munkahelyemen TN-nel szerelt X230-am, teljesen elfogadható képminőséggel, nagyon nézni kellett, hogy észrevegye az ember rajta hogy nem IPS...
    Nekem a legutóbbi két céges laptopom(ThinkPad T470 és T14) mindkettő 14" FHD, és kénytelen vagyok 150%-os skálázást beállítani, ha el is akarok tudni olvasni valamit... az mennyivel jobb? OK, élesebbek a betűk, de a munkaterület nem lesz több tőle, ha csak nem 30-40 centiről akarom nézni, ami meg egyéb ergonómiai problémákat okoz...

    "Ha valaki vállalkozást akar indítani és erre tellik neki, akkor ne akarjon vállalkozást indítani, mert teljesen alkalmatlan rá." :W Az nem alkalmas rá, aki ilyen kijelentéseket tesz...szvsz.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nyunyu #12 üzenetére

    3-400$-os kategóriában rohadt sok az a +60-90$, és szerintem FHD felbontás se való 15"-nál kisebb kijelzőkre(maximum gamer gépben).

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #20749568 #15 üzenetére

    Ez egyrészt egy demagóg lózung, másrészt meg Mancikának teljesen jó egy ilyen felbontású kijelző Outlook-hoz meg Word-höz. Vagy Józsinak a raktárba a készletező szoftverhez.

    Abba a hibába esel, hogy mintha el se tudnád képzelni, hogy profi IT-sen kívül más is használhat munkára laptopot...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #20749568 #17 üzenetére

    "Dehogynem. Ugyanis többek között én sem vagyok profi IT-s." Csak sznob, láthatólag...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz <Lacy85> #32 üzenetére

    A Mac-ek "csöppet" máshogy kezelik a magas ppi-s kijelzőket... itt PC-ről van szó, nem Macről.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz <Lacy85> #37 üzenetére

    Mert a konkrétan a cikkben tárgyalt gép miatt a platformot adottnak tekintettem...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PDA_FAN #40 üzenetére

    Értem én, hogy színvonal alattinak tartod, de amit itt leírtál("Szó szerint használhatatlan, szemrongáló.") az szó szerint hazugság, pontról pontra.

    Alapvetően nekem se tetszik, a TN miatt, bár, mint fentebb is írtam, TN-ből is van olyan, hogy szinte csak 180°-ba kinyitva pár centivel a billentyűzet fölül nézve látni, hogy "jé, ez színt invertál, akkor nem IPS hanem TN".
    Volt szerencsém igazán ótvar TN-hez 15"-on 768p-ben egy Lenovo z575-ben, 8 éve. Sokat mondok, ha 25°-os betekintési szögei voltak... Szar volt? Igen. Használhatatlan volt? Bőven nem(a HD6650M dGPU-ján simán ment a Skyrim).
    Ne felejtsük el, hogy ez egy 3-400$ körüli gép, gyakorlatilag ez alatt csak a netbookok vannak(vannak még egyáltalán?) meg a gagyibb Chromebook-ok.

    Felbontásilag én 1600x900 vagy 1440x900 nál nagyobbat nem tennék 14"-ba, ha a cél nem kizárólag a repülőgépen üléstálcán vagy ágyban hasalva 25-30cm-ről vakulás. Vagy Windows-ban 125-150%-ra skálázva használat... bár ott pont az veszik el, ami miatt itt sokan hiányolják: a munkaterület.

    Ha nem tetszik, hát ne vegyél ilyet, vagy szánd rá a +90$-t a FHD IPS panelre, hogy aztán megnyugodva folyathasd ki a szemed olyan közelről nézve, ahol már számít is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dilikutya #62 üzenetére

    RAM relatíve olcsón bővíthető, a 2 mag meg ugyan tényleg nem túl sok, de az Office-t vinni fogja, ha nincs szarrá makrózva, és alighanem a legtöbb számlázó/készletező progit is.
    Nagy bitrátájú HEVC videót nem ezzel érdemes encode-olni, az kétségtelen.
    Sok olyan helyre megfelelő lehet, ahol eddig USFF desktop gép volt a divat, csak a HO megjelenésével az egyszerű hordozhatóság is igény lett...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #65 üzenetére

    Teljesen felesleges, szvsz semmit nem fogsz megérezni a 2400, de max 2666MHz fölötti frekikből. De 8GB 3200MHz-es SODIMM RAM 12e körül van már. 4GB-s(ha a DC-hez ragaszkodnál) viszont majdnem 9e(és ez még nem feltétlenül a legolcsób bolt). Megér ebben a laposban ennyit a DC?
    A procija hivatalosan 2400MHz-t támogat, és hát kétlem, hogy az alaplapja tuningos lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PuMbA #68 üzenetére

    Mit értesz az alatt, hogy "nem támogatott"? Hogy nincs rajta a HP listáján?
    Az én RAM-jaim sincsenek rajta az ASUS listáján(vagy az előző MSI-s lapomén), mégse volt velük soha semmi gond(még az 1600X procival se, ami mellé vettem eredetileg).
    Az Athlon Silver 3050U pedig már nem is Zen1 arch.
    A dual channelhez pedig nem kell pontosan egyforma modul, elég ha a méret megegyezik, az összes többi paraméter tipikusan beáll a gyengébb modul értékeire.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PuMbA #71 üzenetére

    Nekem pont ma sikerült a vadi új céges Thinkpadre ráloccsantanom kb. fél deci vizet... háááát... örülök cudarul, hogy vízálló ez a vacak, bár a régebbi modellekhez képest az átereszeket csak kispórolták belőle...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #102 üzenetére

    Az ne zavarjon, hogy az üreshordozó-díj csak háttértárakra vonatkozik, operatív tárra nem, tehát RAM után egy fillér nem illeti az Artisjus-t.
    Azért, mert a telefonok és fényképezők miatt bizonyos háttértárakat köznyelven "memóriának" neveznek("memóriakártya"), legalább mi ne üljünk fel az ostobavonatra...

    A politikai részre: ha szerinted börtönben ülni vagy meghalni ugyanolyan, mint új munkát keresni... no comment.
    A "Magyar" ezek szerint nem csak irigy, hanem paranoid is... vagy csak annyira megszokta a posztkommunista korrupciót, hogy fel se fogja, máshol nem úgy mennek a dolgok... magunkat tartjuk a posványban politikailag és gazdaságilag is, nincs hozzá szükség külföldi összeesküvésre, magunknak simán megcsináljuk.
    Kétség kívül ez egy árérzékenyebb piac, mint pl. a német, de ne aggódj, ha tehetik, nyugaton is az olcsóbbat veszik, akár a szomszéd országba is átmenve érte(norvégok a svédekhez, hollandok a németekhez, stb.)
    "Hát sajnos ezt éljük, hogy hozzánk amúgy, mint mindenből a leg gagyibbat hozzák. A harmad osztályt." Ahha. Vagy azt, amit a népek a nyugatabbi országokhoz képest fele/harmad fizetésükből képesek/hajlandóak megvenni. Biztos hiszel a tervezett avulásban és a többi hasonló konteóban is, mi?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Lalikiraly #104 üzenetére

    Nem, nem ez az alapja(mármint a tervezett avulás). Ez a konteók alapja, sokan használják clickbait-nek is a maguk 15 perc hírnévéhez, divat lett erre hivatkozni. Piacgazdaság volt jóval a konteó megjelenése előtt is...
    Most nem fogok neked kiselőadást tartani arról, hogy a tervezett avulás mítosza miért hülyeség, aki valaha tervezett bármilyen terméket vagy rendszert nem korlátlan anyagi keretből, az pontosan tudja, miért. A falra nem fogok borsót hányni, ahhoz nincs és nem is lesz bennem elég alkohol. De itt egy cikksorozat, ami megkísérli elmagyarázni.

    Az anekdotikus "bizonyítékaid" nem cáfolom, nincs értelme, de odaállítok ellene egy másikat, pont ugyanannyit ér: a 2006-ban vett Samsung TV-m(32", 1080p) a mai napig tökéletesen üzemel, problémák nélkül - 2 év gari volt rá anno(de lehet, hogy 3), 160e-be került újonnan, tehát még csak nem is prémium TV, hanem full konzumer, akkor ez most hogy van, hogy bírt ki egy 2-3 év garis TV 15 évet(és még ki tudja hányat ez után)??? És még van egy rakás cuccom, ami többszörösen szolgálta túl a garanciaidejét... érdekes...
    Anno annál a cégnél dolgoztam, ahova a Dell kiszervezte a felrobbanó notebook-aksijainak a garancia-kezelését, szóval azért nem meglepő számomra, hogy léteznek tervezési és/vagy gyártási hibás szériák, ha a két HP laposod szinte egyforma volt, lehet rá "némi" esély, hogy egy rosszabbul silerült eresztésből voltak...

    A cseh és magyar árak különbségének mélyebb okaival nem vagyok tisztában, de talán lehet köze hozzá az ottani alacsonyabb ÁFÁnak, Németország közvetlen közelségének, meg annak hogy van ott pár olyan disztribútor/nagyker(pl. Alza is), amik a magyarnál lényegesen nagyobb piacot látnak el. Esetleg az egy fokkal kultúráltabb(kevésbé korrupt) gazdasági/politikai környezetnek. De ezek csak találgatások, inkább olyasvalakit kérdezz, aki nálam gyakrabban jár arrafelé vagy esetleg hosszabban élt/él ott.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák