Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbenjami

    kezdő

    egy hete rohogok ezen a telefonon. juniusban mikor lehetett kerdezni a Honor termekfeleloseit, erdeklodtem, lesz-e lite verzio a Honor 9-hez hasonloan es ha igen, USB-C vagy micro USB (a 9 lite micro volt ugye) - a szo szerinti valasz az volt, hogy "Egyelőre nem tervezzük a Honor 10-paletta bővítését".

    amugy tenyleg elhiszem nekik, hogy akkor ez nem volt tervben, egyszeruen fogtak a Huawei 8X-et es Honor nevvel kiadjak megint. es igen, 2019-ben meg mindig micro USB-vel.

    nem is ertem ezt az egesz koncepciot, van egy csucskategorias telefon relative "kompakt" meretben, majd kiadjak a Lite verziot sokkal drabalisabb kiadasban. ertem, hogy ez nem ugyanaz a szisztema, mint Sonyeknal a Compact vonal vagy meg korabban Samsungeknal a Mini verziok, de ettol meg teljesen nevetseges...

  • rbenjami

    kezdő

    válasz szkaroly #10 üzenetére

    nekem ez pusztan kenyelmi es elvi kerdes.

    a kenyelmi reszt nezve az en egyeni problemam, hogy a micro USB asszimetrikus es nem szeretem hasznalni - szamomra fizikailag sz*r. az elvi problemam meg az, hogy lathatoan az USB-C iranyba halad az ipar (mit halad, benne van nyakig), igenyes telefont mar szinte csak USB-C-vel adnak ki 1-2 eve, megis idorol idore kihoznak a nagyobb gyartok kozepkategorias telefonokat microval.

    gyakran olvasom azt az ervet, hogy az USB-C nem annyira elterjedt es amig otthon a usernek van 5 tartalek micro USB kabele, addig USB-C egy sincs. ezt a sajat szemszogombol eletszerutlennek tartom: ha USB-C telefonom van, akkor a gyari kabel melle rendelek plusz kettot ~3-4K-ert barmilyen webshoprol (egyet a kocsiba, egyet a munkahelyre), a regi microktol pedig megszabadulok. igen, penzkiadas, de egyreszt ha valaki 50K+ osszeget ki tud adni egy telefonra, ne sajnaljon mar 4K-t tartozekokra, masreszt az USB kabeleket nem szokas felevente cserelni, ahogy a telefont, mert kitart 4-5 evig, ha nem kotozomadzagkent hasznalom.

    a masik rendre feljovo erv, hogy mert a gyartonak meg mindig dragabb USB-C modult alkalmazni, foleg mert microbol szazezrevel van neki raktaron. megis, abba az iranyba fordult a gyartoi trend, hogy USB-C, minel inkabb ezt alkalmazzak es ezzel parhuzamosan elavul a micro szabvany, annal olcsobban fogja tudni a gyarto is az ujabb technologiat alkalmazni.
    es ne felejtseuk el, 11 eve maga az USB vagy a 3.5mm jack meglete is ritkasagszamba ment, aztan a gyartok szepen standardizaltak mintkettot es lam a felhasznalok siman alkalmazkodtak hozza. most sem lenne maskepp, ha a gyartok nem forsziroznak bele a telefonjaikba a raktaron maradt olcso micro modulokat.

    ami a toltesi es adatatviteli sebesseget illeti, meg mindig a 2.0 a leggyakoribb szabvany, fuggetlenul attol, hogy micro vagy C. nekem tokeletesen eleg mindenre...

Új hozzászólás Aktív témák