Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UCNLM

    tag

    Sziasztok,
    1 hete boldog Honor 20 tulaj vagyok. Kisebb közjátékkal egy Honor 8-ról váltottam, ami sajnos már sok bajjal küszködött, és bár biztos vagyok benne, hogy sosem lesz olyan jó telefonom, mint az volt, nagyon elégedett vagyok (hátlapi ujjlenyomatolvasó és az infraport nagyon fog hiányozni, sajnos a V20 nekem túl nagy).
    (Itt jegyezném meg, rövid ideig egy Xiaomit használtam az elmúlt pár hétben, de borzalmasan bugos, a fórumok mind azzal vannak tele, hogy ki hogy mókol rá mindenféle ázsiai ROM-okat, közben normálisnak titulálnak egy éjszakai 10-12%-os merülést, nagyobb aksival rosszabb üzemidőt, és a legnagyobb büszkeséggel jelentik ki, hogy gesztusvezérélésnél nincs egykezes mód, amit az EMUI/M. UI csuklóból tud, csak, hogy azokat a furcsaságokat említsem, amik hirtelen eszembe jutottak - szóval eddig jó alternatívának tűnt a Xiaomi, látom, hogy tudnak az jó lenni, de engem elvesztettek).

    2,5 problémám lenne, amire érdeklődnék, hogy van-e itt valakinek tapasztalata. Előrebocsájtom, ezeket mind megtaláltam külföldi fórumokon, tudom hogy jelenleg fennáló hiba, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy itt valakinek van-e tapasztalata, mennyire gyakori:

    1. Van egy Mi Band 2 karkötőm, amit sima Mi Fit alkalmazással használok. Korábban a Honor 8-on, de a Xiaomi telón is ez úgy ment, hogy ha én azt mondtam, hogy legyen állandó státuszértesítésem, akkor volt, és folyamatos volt az összeköttetés. Itt, ha bezárom a Mi Fit-et az alkalmazásváltóból, akkor a BT kapcsolat a karkötővel megszakad.
    Összehasonlítottam a feleségem beállításaival, akinél mindez tökéletesen működik (leszámítva az állandó státuszértesítést, de anélkül tudok élni), minden BT- és app engedély, akkumulátor beállítás egyezik, nála mégis kiválóan tartja a kapcsolatot a telefon, nálam nem. Az ő telefonja Honor 10, EMUI-val, de úgy láttam ilyen téren minden egyezik, legalábbis látszólag.

    1/a. Ugyanitt, nem írja ki a hívóazonosítót a karkötő, amivel eddig nem volt gondom. A telefon nyelve angol (ez alapfeltétel hozzá 3rd party app nélkül), a funkció be van kapcsolva, az appnak van engedélye a hívás- és kontaktlistához. Megintcsak egyezik minden beállítás a feleségemével, akinél működik. Factory reset az esközön, app újratelepítés és beállítása megvolt.

    2. Nem tudom az istennek sem bekapcsolni a Google Voice Match-et, hogy az asszisztenst szóbeli paranccsal felélesszem. Ha elindítom működik, de a "Hey Googlew/Ok Google" nem megy, azt írja, hogy az én nyelvemen nem támogatott. Mint írtam a telefon angol (English US), a régió viszont magyar, amit ha szintén angolra állítok, akkor működik, csak hát így nem az igazi (ajánlások, találatok "kicsit" mellémennek, különböző formátumbeállítások eltérőek). Ezt is azért furcsállom, mert mind a Honor 8-on, mint a Xiaomi telefonon ment (utóbbin Android 9-cel és 10-zel is), tehát nem igaz, hogy nem támogatott, inkább a Magic UI-ban van valami gubanc.

    Összességében megvárom a frissítést, aztán meglátjuk, talán minden megjavul, nem vagyok türelmetlen, de azért ha valakinek van valami hasznos tippje, szívesen fogadom.

    [ Szerkesztve ]

  • UCNLM

    tag

    válasz fornettisuti #571 üzenetére

    Úgy is, hogy az alkalmazásváltóban nem fut a Mi Fit? Illetve a Mi Fit értesítősávja nálad be van kapcsolva? Én ezt azért szerettem, mert láttam, ha nincs kapcsolat a karkötővel, de ezt még asszonynál sem tudtuk elérni, hogy állandóan látszódjon.

  • UCNLM

    tag

    válasz atosan #593 üzenetére

    Nekem annak idején munkahelyen kényszerűségből volt, és bár nem szerettem rengeteg dolog miatt, elismerem, hogy jó rendszer az IOS. Android vonalon szerintem viszont a Huawei (EMUI) áll hozzá a legközelebb kinézetben, működésben, így jó irány lehet a H20-ra váltás. De szokni kell, teljesen más lesz, egyáltalán nem biztos, hogy szeretni fogod az Androidot, ugyanakkor egy jó és modern telefont kapsz jóval kevesebb pénzért, így megfontolandó. Állj hozzá nyitottan :)

    Nekem fejleményeim vannak a feljebb írt problémákkal: a Mi Fit szépen működik a háttérben. A korábban írtak mellett kiderült, hogy elfelejtettem a lakattal lezárni az alkalmazást. Miután ezt pótoltam, már az összes app egyidejű bezárásánál szépen megmaradt, kézzel ki lehetett lőni, ezzel elvesztette a kapcsolatot, de így csak erre kellett figyelni. Aztán teljesen más okból átállítottam a telefont magyarra, újraindítottam, majd vissza angolra, azóta pedig folyamatosan megy a háttérben a Mi Fit úgy, hogy az alkalmazásváltóban nem is látszik, csak ha ténylegesen elindítom. BT kapcsolat is folyamatos. Nem tudom mi változott, de ez így pipa.
    Egyúttal most már kiírja híváskor a hívó nevét/számát, de furcsa mód csak akkor, ha megérintem a gombját, előtte csak az értesítés ikon látszik. Szóval ezen még dolgozni kell.
    A Google Voice Match továbbra sem elérhető, szomorúan láttam, hogy rengetegen írtak hasonlót a Google fórumain, van olyan eset, ami már 2 éves, így kicsit szkeptikus vagyok a megoldást illetően.

    A Google ügy miatt várom nagyon a frissítést, de nem akar megjönni. Megnéztem a Hi Suite megoldást is, de az sem talál, a Hi Care appból is ugyanaz az eredmény. FR-et nem akarok emiatt csinálni. Amíg itt azt olvasom, hogy más is járt hasonlóan, nem aggódom, majd megjön.

  • UCNLM

    tag

    válasz havri1 #598 üzenetére

    Igazából együtt tudok éni vele, de jó tudni, hogy nem vagyok egyedül :D

    Frissítés ügyben gondoltam próbaképp rákérdezek a supportnál, hogy mi a helyzet. Miután elkérték a telefon csomó adatát, megírták, hogy a legfrissebb elérhető frissítés van rajta. Nehéz erre mit mondani, az itt olvasottak fényében, de azt írták, hogy hamarosan elérhető lesz az új Android. Kicsit azért furcsán néztem, hogy megírták, hogy nincs frissítés, mert ezt amúgy pont tudtam én is...

  • UCNLM

    tag

    Nagyon furcsa dolgot vettem észre: zavart, hogy nem tudom a zárképernyőről vezérelni a zenét, keregélés és az értesítési módok kapcsolgatása közben pedig arra jöttem rá, hogy pont fordítva működik a "Lock screen notifications". A "Show" opció esetén csak értesítés van, de a tartalom nem látszik, a "Show but hide contents" beállítással pedig látom a részleteket is.

    [ Szerkesztve ]

  • UCNLM

    tag

    Egyelőre csalódott vagyok:
    - Gyorsabban merül: ettől tartok is, mert ha ez a verzió kint van hónapok óta, csak egyes telók később kapták meg, akkor felteszem már javítottak volna rajta (átnézem majd az erre vonatkozó beállításokat, hátha csak alapbeállításon lett más valami).
    - Az értesítési panel valami ocsmány, feleslegesen órási, lehúzva elfoglalja a tejes képernyőt, indokolatlanul az órán van a hansúly, mintha az emberek arra használnák ezt a felületet, hogy az időt nézegessék, lenyitott állapotban átrendezi az ikonokat, így semmit nem találok meg. Reméltem, hogy ez a panel a MIUI sajátja, úgy látom tévedtem, ez egy általános droid szörny.
    - A Google Vioce Match nem változott, ugyanúgy nem hajlandó működni, csak, ha a régiómat is angolra állítom. Így viszont már feltételezem, hogy ez nem nagyon fog változni, tekintva, hogy vannak, akinek már több, mint egy éve nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák