Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agressiv

    addikt

    válasz Lompos48 #295 üzenetére

    És valóban a spektrum analízátorok és egyéb ilyen mérő berendezések nagyon drágák és ahhoz képest pontatlanok, viszont a digitális technika hódít és azt lássuk be, hogy a torzítás mérés mindössze abból áll, hogy egy kb. 0dB hangerejű színusz mellett mekkora amplítudójuak a felharmonkusok és ez nem olyan bonyolult dolog. Ott van a grafikon és láthatod is, hogy nagyon alacsony a felharmónikus amplítúdója és azt is láthatod, hogy még csak beszűrődő zaj sincs a szerkezetben, pedig azt is lehet ám látni rajta, ha egy inverter indul be, konkrétan megjelenik a zavaró 47KHz-es jel, mert nagy mintavételezésnél, még azt a frekvenciatartományt is lehet mérni.

    Valamikor gyártottam, mértem, jellemeztem ilyen vackokat napi feladatként.

    Jó móka lehetett. :DD Nálam az első paraméter ami nagyon fontos az a zaj, és egy drágább műveleti erősítő bizony nagyon elveri a kommersz már 20 éves őskori leleteket, de fontos lehet még a jel követési sebesség (slew rate asszem :DD ) és a be, illetve kimeneti offset feszültség, drift és így tovább és a leges legfontosabb az a szubjektív hangja egy ilyesminek, mert gondolom nem mondok újat, ha két azonos paraméterű is lehet teljesen más hangú. Például az OPA műveleti erősítők nagyon drágák, nagyon jó paraméterekkel rendelkeznek, sokak szerint az az isten, de van aki azt mondja, hogy a hangja az nagy l...sz. Én a MAX412-re gerjedtem rá nagyon, már az erősítőmben is azok vannak és óriási különbség van hangban például egy NE5532-höz ami szintén népszerű típus.

    Persze. De ne rohanj oly dühösen

    Bocsánat nem szándékos volt, de iszonyatosan fáj a fejem már 3 napja és haverom csaját is csúnyán leoltottam, sírás lett a vége :D

    Én csak egy példát kértem egyetlen paraméterre ami abban az adatlapban szerepel, amit minden szakember használ és okozza a panaszolt jelenségeket, vagy ami alapján jobbat választasz. Valamikor gyártottam, mértem, jellemeztem ilyen vackokat napi feladatként.

    És hogy tényleg legyen egy példa. Számomra a legfontosabb a zaj mértéke. sokak szerint a slew rate-en múlik minden, de én még nem vettem észre, hogy az annyira befolyásolná egy műveleti erősítő hangját, mert alacsony feszültségen dolgozik, egy hangkártyán például nem 15V-okat kell követnie, max 2-3V-ot, viszont ha nagyon alacsony a berendezés saját zajszintje nagyon jó dolgok szoktak kisülni, főleg nagy hangerőn.
    És az ára, ha jó drága, akkor rossz nem lehet, de minden ilyesminek az adatlapján rajta van, hogy mire ajánlják és egyszerűen meghallgatom. Ha tetszik megtartom és veszek még párat.

    [ Szerkesztve ]

    Hát még a borz.....

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Lompos48 #295 üzenetére

    A Texasnál vajon hogyan mérnek 0,00008%-okat? Nem azért drágák ezek a készülékek, mert laborba valók, kalibrálhatók, hosszú élettartamúak stb.? Mi a baj a DAC-kal és a Fourier transzformációval, talán hibásan tudjuk csak kiszámolni? Tényleg érdekelne a válasz...

    kapható az OPA Red2 - Kercso Audio

Új hozzászólás Aktív témák