Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    Nagy itt a csapongás minden oldalról!
    A cikk legnagyobb hibája az, hogy miután hetekkel előre be volt harangozva, nyilvánossá téve, hogy valaki (nem én) vállalta/vállalja a lektorálást, szerintem ez nem történt meg, vagy a lektor nem volt megfelelő. Emiatt került az írás nyilvánosságra olyan formában, ami össztüzet generált minden irányból. Egyesek jószándékkal javítanak, mások csak kritizálnak, kötekednek. Egy azonban biztos: az írás javulhat, de nem lesz egyértelműen jó. És az is, hogy a következő írás publikálása előtt a szerző sokszor meggondolja majd, hogy tényleg kész van-e és konzultál is hozzáértő szakemberrel. Az írás komoly munka. Ha az eredmény kissé girbe-görbe vagy itt-ott foltozva van, azért munka marad, ezt a részét el kell ismerni.

    CPT.Pirk: Úgy nézett ki, hogy saját CD lejátszót építettek, rezgés csillapított, külön majdnem 2 kilós vas tárcsa rögzítette a CD-t forgás körben, meg ilyen nyalánkságok.

    Biza azt minek? A rezgésektől mi változott? A vastárcsa rögzítette, vagy hagyta forogni a CD-t? Vagy lendkerék volt RPM stabilizálásra? Nem volt elég a PLL vagy digitális vezérlés? Nem folytatom...

    vodkaboy22: Fesz többszöröző auto erősítőben előfordulhat (sőt bontottam már olyat amiben ezt tettek) 12V-nál ugye több kell a FET-eknek.

    Amatőr gyártmány lehetett. Ellenben Boost konverter, az igen.

    12V-nál ugye több kell a FET-eknek.

    Ugye, NEM! Minek? Nem a FET-nek, az alkalmazásnak kellhet nagyobb tápfesz esetleg.

    mr_ricsi: Veszélyesnek tartom, hogy egy teljesen kezdő az első munkájában rögtön a 230V-ban turkáljon, márpedig ennek a tápegysége ilyen.

    Lehet már bontott ki egy rezsót. Ez se sokkal bonyolultabb: egy kábel, biztosíték, kapcsoló majd 2 szál a trafóra. Utána ezt a részét letakarhatja egy cipősdobozzal. Nem kell túlozni!

    ...ezért én egy marék végtranyóból műszerrel válogatnék...

    Milyen műszerrel? Ezekkel a kézi digitális műszerekkel, amik betát is mérnek? Az értelmetlen, a párbaválogatást a munkapont környékén kell végezni. Az pedig (Curve Tracer) qrva drága!

    Ha melegebb a félvezető, akkor több termikus zaj keletkezik.

    Miért? Milyen az? Hallható?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák