Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MikeWazowski

    addikt

    válasz Mezcal #206 üzenetére

    Hát nem mondom, hogy user error, de lehet kéne :D Nálam semmi gond nem volt vele. A G3-mal kevered szerintem... Simán vállalom, hogy a G4 anno a legjobb telefon volt.

    A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

  • #96241664

    törölt tag

    válasz Mezcal #206 üzenetére

    Mai napig azt használom és se nem lassú, se nem akad. Akksi (eredeti 5,5 éves!) is tud még 2,5 óra SOT-ot, nekem az elég nap végéig.

    Szerintem pont a kamera az, amit túlértékelnek rajta. Újonnan se számított hibátlannak (nem túl jó lencse minőség, rengeteg színzaj, stb), mára viszont már nagyon elment felette az idő.

  • mjani1172

    addikt

    válasz Mezcal #206 üzenetére

    A maga korában egy (sőt) egy nagyon szép és jó telefon volt. A hardver nem volt gyenge (talán 1 éves lemaradásban volt? ) az nem a világvége. Nem játékra való,de sosem játszottam telefonon. Sajnálnám is az időt rá.
    Viszont az aksi tényleg hamar meghalt és alaplapos is lett (többször)

    [ Szerkesztve ]

  • csakany2001

    senior tag

    válasz Mezcal #206 üzenetére

    Az akkori összes csúcstelo rossz volt hardveresen, az SD810 és 808 megtestesítette a kisméretű kazánt...
    Nagy hőteremelés, throttling és nem is voltak túl acélosak.
    A N5X-n sem volt jobb mint a G4-n, 10-15 perc használat után visszavett és iszonyatos fagyásokra volt képes. Pedig csak FHD kijelzője volt.
    De igazából ez a hiba előfordult HTC M9-nél és az összes akkori csúcstelónál, az S6 kivételével.
    A kamerája jó volt a G4-nek és az N5X-nek is, de tény hogy ezekben voltak csak jobb mint az átlag.(ha nem 20-30K-val lett volna drágább az S6 nem kérdés hogy azt vettem volna)

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #203 üzenetére

    Ne haragudj, lehet hogy neked személy szerint jobb használni, de rengeteg jelentős feature-t nem tud a Mi9T Pro, amit a G7 igen.
    Ilyen az 1)IP68-as vízállóság 2) OIS 3) MIL-STD-810G strapabíróság 4) vezeték nélküli töltés 5) 1000 nites, 2k felbontású kijelző 6) jack, ami a G7-en ráadásul a piac egyik legjobbja 7) kiváló, ~100 decibeles hangszóró

    És akkor az olyan nüansznyi dolgokról nem is beszéltünk, mint a rezgőmotor minősége és erőssége, a közelségérzékelő random megbolondulása vagy a késve érkező értesítések. Lehet, hogy te ezeket nem tapasztalod, de azért elég jellemző Xiaomi gyermekbetegségek, amiket a csúcskategóriában már kezd levetkőzni a gyártó.

    Van egy csomó baja az LG-nek, pl. a viszonylag elavult UI és a lomha frissítések, de a G7 mégis egy igazi flagship (volt), nem pedig egy középkategóriás telefon flagship SoC-cal, mint a Mi9T Pro.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #225 üzenetére

    Nem mondtam, hogy mostanról visszanézve egyértelműen mindenkinek jobb választás egy G7, persze, vannak előnyei a Xiaominak.

    A kijelzőt vitatom, egy kiváló, 1000 nites 2k-es HDR10-es csúcs IPS simán van olyan jó nekem, mint egy átlag FHD ~500 nites OLED.
    A Qualcomm DAC-nál mérföldekkel jobb a ESS Sabre 9218 Quad DAC, ami a G7-ben van.
    A videós képességekben sem értek veled egyet:
    Az LG-ben van OIS által (is) stabilizált, 4K 60FPS-es HDR videórögzítés mindkét lencsével, 24-bit/192kHz-es sztereó hanggal. <---> A Xiaomiban 96kHz-es a hang, nem tud HDR-ben rögzíteni, nincs 4K 60 FPS az ultrawide lencsével és nincs OIS sem.

    Szerinted melyik feuture-ökkel írható körül a leginkább egy flagship?
    Szerintem könnyű:
    1) IP68
    2) vezeték nélküli töltés
    3) OIS.

    Ezek kivétel nélkül megvannak a Samsungnál a Galaxy S7 óta, az Apple-nél az iPhone 8 széria óta, az LG-nél pedig a G6 volt az első ilyen flagship. A Xiaomi most csatlakozott a klubhoz az 1200 euró +-os Mi11 Ultrával.

    Mivel egyik sincs a Mi9T Pro-ban, így nem lehet csúcskategóriának, flagshipnek tekinteni.
    Nem mondom, hogy ezek a legfontosabb tulajdonságai egy telefonnak, de nem tudsz olyan középkategóriás készüléket mondani, amiben mindhárom adott. Ezzel szemben az adott évi csúcs snapdragon megtalálható több középkategóriás flagship killerben is.

    A Mi9T Pro kiváló ajánlat volt szerintem is, csak kezeljük helyén a dolgot. A G7 egy 2018-as valódi flagship, a Xiaomi Mi9T Pro meg egy évvel frissebb, 2019-es flagship killer. Nem is fair a notch-ot felróni az LG-nek, hiszen 2018-ban a Mi8-nál nagyobb noccsal nem volt telefon a piacon. Szintén nem lehet kifogásolni, hogy nincs a G7-ben telefotó, hiszen sokkal értelmesebb ultra wide van benne, ami akkor még nem volt elterjedt az iparágban.

    Ja, úgy vitatkozunk hogy nálam jobban kevesen csípik a Xiaomit. Idestova 4 telefonom volt tőlük (az LG-tőlez a jelenlegi a 2.), és most összeszámoltam, így is 5 Xiaomi terméket használok napi szinten. Csak annyit állítok, hogy nem érdemes összetéveszteni a kategóriákat, egy flagship killer még nem lesz ízig vérig valódi flagship a csúcs CPU miatt.

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #230 üzenetére

    A 2017-es, akkor 60 ezer Ft-os Xiaomi Mi A1-es telefonomban is van (egész jó) telefotó, szóval ez tárgytalan.
    Az áras kommented pont az én érvelésem támasztja alá. Egy 4-500 euró körül debütáló telefon sosem volt csúcskategóriás.

    A Mi9-ben meg tényleg komplexebb kamera van a Mi9T Pro-nál, valóban.

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #232 üzenetére

    Az LG Mobile üzleti szempontból sok, jelentős hibát vétett, ezt a mellékelt ábra is mutatja. Nem is erről cserélünk eszmét.

    Az OLED sokáig nem volt jobbnak titulálva az IPS-nél, PS vs Xbox kategóriájú diskurzus volt róla a tesztelők körében is, mindkettőnek volt előnye és hátránya is (Olednél a beégés illetve a pentile miatt szőrös betűk)
    Csak egy pár éve jutott el oda az oledek fejlődése, hogy a szakma már jobbnak tartja, mint az LCD-t. Itt is igaz attól még, hogy egy közepes kategória legkiválóbbja lehet jobb, mint egy magasabb kategória átlagos példánya.

    Ha neked fáj a tudat, hogy egy kiváló felső-középkategóriás flagship killered van, akkor csinálj nyugodtan úgy, mintha abszolút csúccskategóriás cucc lapulna a zsebedben. Nem lényeg.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • xsjado93

    senior tag

    válasz Mezcal #230 üzenetére

    Ez igazából full szubjektív. Én is jobbnak tartom (számomra) a V40-et Mi 9T pronál, mert szerintem fontosabb az IP68 + MIL STD 810 kombó, az OIS, a 24bit / 192khz hangfelvétel, a jack és az arra jutó (mobilos berkekben csúcs) hangminőség. Ugyanúgy 130k környékén vettem vadi újan 2 év eu garanciával.
    Most az, hogy snapi 845 van benne 855 helyett, nem lényeg, mert hétköznapi használatban úgysem jön ki a különbség. Benchmarkokra meg nem szoktam recskázni :DDD

    Your life is a lie.

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #243 üzenetére

    Egyáltalán nem mondtam, hogy a Mi9T Pro AMOLED kijelzőjének vannak ilyen hátrányai. Annyit állítottam, hogy az az egy friss konszenzus az iparágban, hogy az AMOLED jobb, egyáltalán nem volt mindig így. És egy kiváló IPS igenis lehet jobb, mint egy átlag AMOLED.

    A LG kijelzője fényesebb, élesebb és nagyobb a színtér lefedettsége, ja es HDR10-es (a Xiaomi sima HDR). Ezek mérhető adatok, tények. Ettől te preferálhatod a Xiaomit, aminek előnye a kontrasztarány és a mélyebb feketék.

    A G7 flagship, mert 1) az LG legjobb készüléke volt a debütkor (ez még a Xiaominál igaz lehet) 2) az OIS, vezeték nélküli töltés és IP68 is adott 3) 750-800 eurón nyitott (amennyiért nem vettem volna meg, de nem az a kérdés)

    Ha az IPS-sel jössz, akkor a te érvrendszered szerint a te készüléked utóda, a Mi10T Pro nem flagship, de az előd az? :F

    Ebből is látszik, hogy a Mi T-s szériák sosem a Xiaomi által nyújtott abszolút csúcsot képviselik, hanem az olcsósított Mi szériát. Nem véletlen futnak Ázsiában az olcsóbb almárka (Redmi) égisze alatt.
    Kiváló ár/érték arányú felső-középkategóriás flagship killerek, ésszerű kompromisszumokkal (pl. vezeték nélküli töltés, ami a userek túlnyomó többségének nem hiányzik, ezért lehet rajta spórolni. Egy flagship only feature a droidos telókban)

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #247 üzenetére

    Értjük, hogy nagyon szereted a Mi 9T Pro készüléked, de ettől még nem lesz csúcskategóriás telefon, soha nem is volt az.

    Teljesen mindegy, hogy érzelmileg ki hogy viszonyul egy adott termékhez ebből a szempontból, attól még az a piac egy bizonyos szegmensében versenyez. Ha a 400 euró csúcskategória szerinted, akkor hogy neveznéd a 600-1000 euró+-os szegmenst?

    Én utálhatnám is a G7-em, attól még ez egy 2018-as flagship, ami a csúcskategóriában versenyzett, és üzletileg jól el is bukott sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Mezcal #248 üzenetére

    Jah persze, én be merem vállalni ha valami gáz attól hogy az enyém. Az ujjlenyomat olvasó és az AMOLED kijelző is bőven hagy kívánni valót maga után.

Új hozzászólás Aktív témák