Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haypro

    senior tag

    Nekem mindkét szemem sír :(

    Mobilrajóngóként köszönöm az elmúlt éveket, LG!

    Nem felejtjük nektek, a teljesség igénye nélkül:

    Az első kétmagos okostelefont,

    Az iparágban nektek köszönhetően elterjedő ultrawide kamerát,

    Hogy a szélesvásznú kijelzők is a ti "utánam" kiáltásotok után lettek népszerűek,
    A piac legjobb hangminőségét a Quad Dac-nak köszönhetően,
    A Jack melletti kitartást,
    A mindig rendkívüli anyag- és összerakási minőséget flagshipeknél,
    A szintén úttörő manuális kamera- és videó beállítási lehetőségeket,
    A duplakoppos képernyő felébresztés és kikapcsolás képességét,
    A sok, zátonyra futott, de annál ambíciózusabb innoviciót (3D kijelzős és kamerás telefon, LG Wing, moduláris G5)
    Az IP68 és a mainstream telefonokban egyedülálló MIL-STD-810G szabványokat, amik sosem hiányoztak a flagshipeitekből,
    A Ken Hong interjúkat, amiket kis tökcsősz köröm óta nem volt év, hogy ne vártam volna,

    A G2-esem mellett a mostani G7-esem is a szívemhez nőtt, méltatlanul alulértékelt telefon (ahogy ezt megszoktuk) Bár nagyon csípem a Xiaomit és a Oneplust, nagyon hiányozni fog a piacról a kínai dömpinggel szemben a Samsung mellett érdemi koreai (és japán, belőlük sincs sok) kihívó, vásárlóként pedig a választás lehetősége.

    Remélem, Hongot nem hagyják az út szélén, bár ez szerencsére a chaebolok vállalati kultúrájára nem is jellemző.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Fall-N #91 üzenetére

    Nekem, G7. Bajban is leszek, ha egyszer cserérett lesz:

    Snapdragon 845
    2k 1000nit+ IPS kijelző (talán a legjobb IPS a piacon) + konfigurálható AOD
    IP68
    MIL-STD-810dB szabvány
    100 dB + hangszóró
    Wireless charging
    3.5mm jack & Quad Dac
    MicroSD support
    4k 60 fps videó OIS + EIS-szel
    Dupla koppos lezárás + felébresztés

    Ja és mindezt anno boltból 110-140.000 között megkaptad. Most ennek a kétszereséért is súlyos kompromisszumokat kellene kötnöm, pedig a szoftveres support vége miatt előbb utóbb muszáj lesz váltanom, a biztonsági patchek mellett a 90 Hz+-os kijelzők is vonzanak.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz joey04 #103 üzenetére

    Talán ők adták a legtöbb újdonságot a droidos gyártók közül, nem ezzel volt a probléma

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #203 üzenetére

    Ne haragudj, lehet hogy neked személy szerint jobb használni, de rengeteg jelentős feature-t nem tud a Mi9T Pro, amit a G7 igen.
    Ilyen az 1)IP68-as vízállóság 2) OIS 3) MIL-STD-810G strapabíróság 4) vezeték nélküli töltés 5) 1000 nites, 2k felbontású kijelző 6) jack, ami a G7-en ráadásul a piac egyik legjobbja 7) kiváló, ~100 decibeles hangszóró

    És akkor az olyan nüansznyi dolgokról nem is beszéltünk, mint a rezgőmotor minősége és erőssége, a közelségérzékelő random megbolondulása vagy a késve érkező értesítések. Lehet, hogy te ezeket nem tapasztalod, de azért elég jellemző Xiaomi gyermekbetegségek, amiket a csúcskategóriában már kezd levetkőzni a gyártó.

    Van egy csomó baja az LG-nek, pl. a viszonylag elavult UI és a lomha frissítések, de a G7 mégis egy igazi flagship (volt), nem pedig egy középkategóriás telefon flagship SoC-cal, mint a Mi9T Pro.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #225 üzenetére

    Nem mondtam, hogy mostanról visszanézve egyértelműen mindenkinek jobb választás egy G7, persze, vannak előnyei a Xiaominak.

    A kijelzőt vitatom, egy kiváló, 1000 nites 2k-es HDR10-es csúcs IPS simán van olyan jó nekem, mint egy átlag FHD ~500 nites OLED.
    A Qualcomm DAC-nál mérföldekkel jobb a ESS Sabre 9218 Quad DAC, ami a G7-ben van.
    A videós képességekben sem értek veled egyet:
    Az LG-ben van OIS által (is) stabilizált, 4K 60FPS-es HDR videórögzítés mindkét lencsével, 24-bit/192kHz-es sztereó hanggal. <---> A Xiaomiban 96kHz-es a hang, nem tud HDR-ben rögzíteni, nincs 4K 60 FPS az ultrawide lencsével és nincs OIS sem.

    Szerinted melyik feuture-ökkel írható körül a leginkább egy flagship?
    Szerintem könnyű:
    1) IP68
    2) vezeték nélküli töltés
    3) OIS.

    Ezek kivétel nélkül megvannak a Samsungnál a Galaxy S7 óta, az Apple-nél az iPhone 8 széria óta, az LG-nél pedig a G6 volt az első ilyen flagship. A Xiaomi most csatlakozott a klubhoz az 1200 euró +-os Mi11 Ultrával.

    Mivel egyik sincs a Mi9T Pro-ban, így nem lehet csúcskategóriának, flagshipnek tekinteni.
    Nem mondom, hogy ezek a legfontosabb tulajdonságai egy telefonnak, de nem tudsz olyan középkategóriás készüléket mondani, amiben mindhárom adott. Ezzel szemben az adott évi csúcs snapdragon megtalálható több középkategóriás flagship killerben is.

    A Mi9T Pro kiváló ajánlat volt szerintem is, csak kezeljük helyén a dolgot. A G7 egy 2018-as valódi flagship, a Xiaomi Mi9T Pro meg egy évvel frissebb, 2019-es flagship killer. Nem is fair a notch-ot felróni az LG-nek, hiszen 2018-ban a Mi8-nál nagyobb noccsal nem volt telefon a piacon. Szintén nem lehet kifogásolni, hogy nincs a G7-ben telefotó, hiszen sokkal értelmesebb ultra wide van benne, ami akkor még nem volt elterjedt az iparágban.

    Ja, úgy vitatkozunk hogy nálam jobban kevesen csípik a Xiaomit. Idestova 4 telefonom volt tőlük (az LG-tőlez a jelenlegi a 2.), és most összeszámoltam, így is 5 Xiaomi terméket használok napi szinten. Csak annyit állítok, hogy nem érdemes összetéveszteni a kategóriákat, egy flagship killer még nem lesz ízig vérig valódi flagship a csúcs CPU miatt.

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #230 üzenetére

    A 2017-es, akkor 60 ezer Ft-os Xiaomi Mi A1-es telefonomban is van (egész jó) telefotó, szóval ez tárgytalan.
    Az áras kommented pont az én érvelésem támasztja alá. Egy 4-500 euró körül debütáló telefon sosem volt csúcskategóriás.

    A Mi9-ben meg tényleg komplexebb kamera van a Mi9T Pro-nál, valóban.

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #232 üzenetére

    Az LG Mobile üzleti szempontból sok, jelentős hibát vétett, ezt a mellékelt ábra is mutatja. Nem is erről cserélünk eszmét.

    Az OLED sokáig nem volt jobbnak titulálva az IPS-nél, PS vs Xbox kategóriájú diskurzus volt róla a tesztelők körében is, mindkettőnek volt előnye és hátránya is (Olednél a beégés illetve a pentile miatt szőrös betűk)
    Csak egy pár éve jutott el oda az oledek fejlődése, hogy a szakma már jobbnak tartja, mint az LCD-t. Itt is igaz attól még, hogy egy közepes kategória legkiválóbbja lehet jobb, mint egy magasabb kategória átlagos példánya.

    Ha neked fáj a tudat, hogy egy kiváló felső-középkategóriás flagship killered van, akkor csinálj nyugodtan úgy, mintha abszolút csúccskategóriás cucc lapulna a zsebedben. Nem lényeg.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz doooo #234 üzenetére

    Így van, nem is állítottam, hogy a 2020-21-es palettát jellemezné a telefotó optika a középkategóriában.

    Azt viszont tartom, hogy ha egy gyártó a csúcskategóriában akar versenyezni az iPhone és a Galaxy zászlósokkal, akkor nem spórolja ki az OIS-t, a vezeték nélküli töltést és az IP védettséget.
    Az árelőnyre építő márkák is meglépték ezt előbb utóbb, amikor valódi flagshipekkel jöttek elő, lásd Oneplus 8 Pro (900 euró) és Mi 11 Pro/Ultra. Az Ultra prémium szegmensben a Oneplus és a Xiaomi korábban egyszerűen nem volt jelen.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #243 üzenetére

    Egyáltalán nem mondtam, hogy a Mi9T Pro AMOLED kijelzőjének vannak ilyen hátrányai. Annyit állítottam, hogy az az egy friss konszenzus az iparágban, hogy az AMOLED jobb, egyáltalán nem volt mindig így. És egy kiváló IPS igenis lehet jobb, mint egy átlag AMOLED.

    A LG kijelzője fényesebb, élesebb és nagyobb a színtér lefedettsége, ja es HDR10-es (a Xiaomi sima HDR). Ezek mérhető adatok, tények. Ettől te preferálhatod a Xiaomit, aminek előnye a kontrasztarány és a mélyebb feketék.

    A G7 flagship, mert 1) az LG legjobb készüléke volt a debütkor (ez még a Xiaominál igaz lehet) 2) az OIS, vezeték nélküli töltés és IP68 is adott 3) 750-800 eurón nyitott (amennyiért nem vettem volna meg, de nem az a kérdés)

    Ha az IPS-sel jössz, akkor a te érvrendszered szerint a te készüléked utóda, a Mi10T Pro nem flagship, de az előd az? :F

    Ebből is látszik, hogy a Mi T-s szériák sosem a Xiaomi által nyújtott abszolút csúcsot képviselik, hanem az olcsósított Mi szériát. Nem véletlen futnak Ázsiában az olcsóbb almárka (Redmi) égisze alatt.
    Kiváló ár/érték arányú felső-középkategóriás flagship killerek, ésszerű kompromisszumokkal (pl. vezeték nélküli töltés, ami a userek túlnyomó többségének nem hiányzik, ezért lehet rajta spórolni. Egy flagship only feature a droidos telókban)

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Mezcal #247 üzenetére

    Értjük, hogy nagyon szereted a Mi 9T Pro készüléked, de ettől még nem lesz csúcskategóriás telefon, soha nem is volt az.

    Teljesen mindegy, hogy érzelmileg ki hogy viszonyul egy adott termékhez ebből a szempontból, attól még az a piac egy bizonyos szegmensében versenyez. Ha a 400 euró csúcskategória szerinted, akkor hogy neveznéd a 600-1000 euró+-os szegmenst?

    Én utálhatnám is a G7-em, attól még ez egy 2018-as flagship, ami a csúcskategóriában versenyzett, és üzletileg jól el is bukott sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

  • haypro

    senior tag

    válasz Juhaszatti #253 üzenetére

    Így van. A csúcskategóriás OLED-ek (Samsungok S10 óta, Note10 óta minimum, iPhone-ok, Xiaomi Mi11 széria) már bőven túllépik a többi technológiát színhelyesség téren is.

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

Új hozzászólás Aktív témák