Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz cskamacska #2 üzenetére

    Azta mindenit nagyon kemény... Igeeeeen. Megint lehet lopni... Most megkönnyebbültek a simlis senkiházik, meg a kádereik, már csak az a kérdés, hogy csak az igazi magyarok használhatják vagy csak a tolvaj banda ner/elvtársak.... :B

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sinesol #30 üzenetére

    De amihez az államnak köze van ma Magyarországon politikától függetlenül azzal nem jársz jól. Egyedül az jár jól, aki a kádár-szocializmusban 5 évet várt az autójára, és most azt gondolja, hogy mivel minden azonnal van eljött a Kánaán, igaz nyugdíja nincs annyi, hogy akár meg is éljen, mert arra már nem jött rá, hogy nem a kedves vezető megváltó szavaitól lesz neki jobb, hanem attól, hogy egy társadalom kit választ meg, és mit enged meg a politikusoknak. Na Magyarország tipikusan az a hely ahol ha egy politikus, vagy egy banki alkalmazott szépen beszél, hiszen a bankba nem pénzügyeket megyünk intézni, hanem 1,5 órán át beszélgetni, mint kádár rendszerben, akkor bármit aláírunk, hiszen "azt mondta, hogy" aztán mikor rájön, hogy igazából az nem is úgy van, akkor meg megy tüntetni, mert az azt mondta helyett el kellett volna olvasni a szöveget, meg értelmezni azt...

    Esetleg jártál ma magyar állami kórházban, állami általános iskolában.. Melyikkel jársz jól Te vagy a családotok? Mert az enyém egyikkel sem....

    Egy kettő sikersztori van, a BKV fejlesztése a vidéki kis-falvakban viszont a busz és vonatjáratokat leredukálták a minimálisra cserébe. Az adóbevallás, ha nincs gyereked, kutyád, macskád, senkid, akkor OK, ha van, akkor semmit nem ér az automatizmus.

    Vagy esetleg a nyugdíjrendszer? Neked jó?, mert én most is azt gondolom, hogy ha nem megyek el onnan, nekem már nem lesz nyugdíjam, az hagyján, de a szüleimnek is ami van, az nem sokra elég. Egy pesti kisnyugdíjas, még el el lenne ennyiből, de egy vidéki, ahol gyakorlatilag minden *2-vel mint Pesten mivel van előrébb, ha támogatom, akkor megy, ha nem akkor szenved.

    Ne nyúljanak ezek semmihez, amihez hozzányúlnak abból jó még nem sült ki...

    (#29) Lami66

    Na Te is.... Csak nyomod itt a külföldi ókori megszállók, leigázók szövegét. :)) A pannon nem is magyar szó. Hanem a római megszállók mikor elfoglalták a Dunántúl is része volt, most hagy ne mondjam mit mondana kedves bajszos nertárs kartárs erre... :D A minimum hazaáruló lenne, és még a többi.. :D :DD :DDD figyelj oda kiesel a praxisból ...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz kchris78 #39 üzenetére

    Ja a vadkapitalista multi a szemét mocsok bejelent, ad rendes fizetést, meg munkakörülményeket. Ja hát arról nem is beszélve, hogy egy AT & T, Deutsche Telekom milyen színvonalon dolgozik, tartja a munkavállalóit Magyarországon, meg milyen szinten tartja egy magyar tulajdonú cég az alkalmazottjait. Ne keverd össze, mert nem magyar cég jön ki ebből jól.
    Akkor arról nem is beszéltünk, hogy tanfolyamok oktatás, minősítések. És a többi, ameddig a magyar cégeknél is megvan papíron, ami meg kellene valóban a minősítéshez azt meg már elloptak. Ameddig az általad emlegetett cégeknél meg azt arra fordították amire mondták, érzek a kettő között egy árnyalatnyi különbséget.
    Tudod ez olyan, hogy ha valakiről kiderül egy beborkaizós probléma Ausztriában, vagy Németországban, addig a magyar, meg a szerb még tapsol is hozzá, hogy mennyire talpraesett ez a fiú, könnyes szemmel, hogy ezt még a kádár rendszerben is öröm könnyekkel figyelték volna a proletárok, hogy ezek, hogy nyomják a szittya magyar gúnya alá bújva a kádár rendszer mutyi módit....

    Szerintem a kettő között van különbség.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz eclipse19 #45 üzenetére

    Árpád Te vagy az? :D

    Ejha kemény vagy ecsém. Kell is a propaganda addig sem foglalkoznak mással...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sinesol #49 üzenetére

    bár én nem ezekben voltam, mert megyeszékhelyre 1-2 nap alatt tudtam időpontot szerezni, ezekbe meg 2-3 hét is lett volna, mire sorra kerülök.

    Ha esetleg nem kivizsgálásra mész, hanem a harmadik kórházba küldenek, amik 50 - 60 KM-re vannak egymástól és életveszélyben vagy, akkor is majd ennyire elégedett leszel? Mert ez ma mindennapos otthon. Szeretem a pesti/nagyvárosi ember optimizmusát...
    Tehát ha jól értem, akkor trükközni kell, hogy bekerülj a kórházba, mert ha nem a "Kelet-Európa"-i találékonysággal oldod meg, akkor, azért nem annyira fényes a magyaros képmutatás csillaga...

    Az oktatásba annyira nem látok bele, régen volt már, de a nyugdijrendszerrel nem csak nálunk lesz gond, azt mondják a skandináv államokon kívül egész Eu-nak rosszak a kilátásai.

    Várj már nálunk nem csak lesz, hanem már van probléma, ha szerinted amúgy az frankó, hogy Erdélyben iskolákat, templomokat kórházakat építenek, ja és a hülye biztos stadion... Ameddig a külhonba kényszerült magyarok meg támogatják a szüleiket... Ez aztán a frankó rendszer... Aki rákényszerül az támogat, ameddig a haverok a várból meg olyanokat támogatnak akik max szavazni jönnek Magyarországra, meg pumpolják a valóban dolgozó embereket...

    Nekem van egy olyan benyomásom, hogy az emberek azt hiszik külföldön kolbászból van a kerítés és elvből minden rossz, ami itthon van, pedig azért a valóság nem egészen ez.

    Főleg az olyanok mint én is aki már külföldön él... Az gondolja ezt aki megválasztotta a stadionépítéseket... Mondjuk itt dolgozni is kell az igaz, de legalább nem olyanokért akiknek a szavazatira költik a megkeresett adóforintokat...

    Voltam amúgy Dániában kórházban, hát egy sima baleseti sérülésre vártam 4-5 órát mire elláttak, miközben kb. 5-6 ember volt a váróban. Ráadásul odamegy az ember, és nem vesznek fel, fel kell hivnod ügyfélszolgálatot a helyszinen hogy beszámolj a dolgokról, azok bejegyeznek, majd a melletted lévő portás ad egy sorszámot, miután fentről leszólnak, mindez cirka 30 perc. :D Mondjuk szép designos a váró, vannak fotelek, de nem azért megy oda az ember, kényelmesen üldögélni, ujsagot olvasni otthon is tudok a nappaliban. Aztán az orvos rádnéz és ha csak nem haldokolsz azt mondja menj haza szedjél be pár aszpirint és jól leszel, ha mégis fertőzés történne, akk menj vissza és ad antibiotikumot, mindezt nyílt, szennyezett sebnél!. Mondanom sem kell, igencsak szidják az ottani egészségügyet, úgy tűnik valahogy ez minden országban divat.

    Hát ja csak ha tényleg baj van akkor ellátnak ameddig otthon meg simán beledöglesz... Majdnem ugyanaz... Szerintem nem...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sinesol #70 üzenetére

    Ja, az apamat 1,5 évig hordtam a váci korhazba, mikor is egy maganintezmenyben rájöttek 200 Ft ért hogy amúgy polip van a végbél környékén ami amúgy simán végbél rákká alakulhatott volna ja semmi nem kellett hozzá csak egy megfelelő vizsgálat. Ez saját példa.
    Tehát ha jól értem akkor neked abban semmi nincs hogy több 10-100 kmt kell utaznod hogy ellasanak. Ha erre nincs időd mit csinálsz?

    Profin ellátnak?
    [link]
    [link]

    Minden rendben csak ne kerülj kórházba.

    Gond nélkül profin elláttak itthon is, amikor valami történt, ráadásul ez épp vidéken volt,m nem is a fővárosban.

    [link]

    Lehet neked ezek az esetek profinak számítanak lelked rajta...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sinesol #72 üzenetére

    Ja ja ha nem azt szajkózná a szittya álhazafi bagázs, hogy minden rendben van ott akkor ezzel nem is lenne baj, ha viszont beleszámolom a képmutató magyar mentalitást akkor már nem igaz amit írsz. Most hasna kellene és nem hogy neked mindegy, hogy évente több 10 embert nem tudnak ellátni mert az állam inkább szavazatokat vesz...

    Neked pár eset másnak meg az élete. Végülis reméljük más nem esik a Kádár rendszer közönyébe szorult mentalizasba.

    Szerinted melyik weboldal nem szennylap... Nyilván az origón minden szuperzöld lesz. Most komolyan kellene téged venni? Mikor leirtál valamit ami erősen propaganda gyanús?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák