Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz hallador #36 üzenetére

    Egészségüggyel nincs problémám, nemrég voltam nagyobb kivizsgáláson, bő egy nap alatt megvolt minden, jó volt a kiszolgálás is, nemigen tudtam mibe belekötni. Közelünkben mondjuk az utóbbi évben két kórház/játóbeteg ellátó is épült, szóval igencsak modern is minden, bár én nem ezekben voltam, mert megyeszékhelyre 1-2 nap alatt tudtam időpontot szerezni, ezekbe meg 2-3 hét is lett volna, mire sorra kerülök.
    Az oktatásba annyira nem látok bele, régen volt már, de a nyugdijrendszerrel nem csak nálunk lesz gond, azt mondják a skandináv államokon kívül egész Eu-nak rosszak a kilátásai.
    Nekem van egy olyan benyomásom, hogy az emberek azt hiszik külföldön kolbászból van a kerítés és elvből minden rossz, ami itthon van, pedig azért a valóság nem egészen ez.

    Voltam amúgy Dániában kórházban, hát egy sima baleseti sérülésre vártam 4-5 órát mire elláttak, miközben kb. 5-6 ember volt a váróban. Ráadásul odamegy az ember, és nem vesznek fel, fel kell hivnod ügyfélszolgálatot a helyszinen hogy beszámolj a dolgokról, azok bejegyeznek, majd a melletted lévő portás ad egy sorszámot, miután fentről leszólnak, mindez cirka 30 perc. :D Mondjuk szép designos a váró, vannak fotelek, de nem azért megy oda az ember, kényelmesen üldögélni, ujsagot olvasni otthon is tudok a nappaliban. Aztán az orvos rádnéz és ha csak nem haldokolsz azt mondja menj haza szedjél be pár aszpirint és jól leszel, ha mégis fertőzés történne, akk menj vissza és ad antibiotikumot, mindezt nyílt, szennyezett sebnél!. Mondanom sem kell, igencsak szidják az ottani egészségügyet, úgy tűnik valahogy ez minden országban divat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák