Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz Pompi #55 üzenetére

    jó, vegyük bármelyik S60-as telót, mi mit tud: N, E széria asszem mindegyik új tagjában van HSDPA, WiFi, fényképezőgép, sokban rádió, szervezőfunkciók, minden, ami a Symbianból adódik. Most ha nem veszem a két kijelzőt és az integrált GPS-t, ami N95-ben és E90-ben van, szerintem ez tök ugyanazt a készüléket jelenti, a fizikai megvalósításból adódó eltérésektől eltekintve. Innentől kezdve tartom marketing bullshitnek a termékek ilyen szegmentálását, mert nem igazán van lényegi, tehát konkrét tudásbeli különbség (ne írjátok le még egyszer a GPSt meg a nagy kijelzőt meg a qwerty billentyűzetet- nehogy már több gomb alkalmazása egy új modellt eredményezzen).
    Régebben a kommunikátor az egy valóban üzleti modell volt, S80, miazmás, kamera meg minden ilyen hype funkció nélkül, ma meg egyszerűen nincs különbség belül. innentől kezdve sztem tök jogos a kérdés, hogy oké, de mi mire jó? lásd a SE-t is egyébként, aki kiadta a P990i-t majd az M600-at, és a kettőt összerakva forradalmi telefonról ugat, amikor kihozza a P1i-t. újdonság? semmi. tudásbeli különbség? semmi. akkor miről is beszálünk?

    Ám szeretném leszögezni, hogy nem fikázni akarok, sőt, vsz az E51 lesz a következő készülékem, mint azt le is írtam. Szerettem volna véleményeket a fenti meglátásomról, ami egyébként messze nem csak a Nokiánál és nem csak a mobil kommunikációs üzletben figyelhető meg.

Új hozzászólás Aktív témák