Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rdt89

    addikt

    Érdekes sztori és tanulságos! Nekem hatalmas szerencsém volt, nem akartam autót venni, de mikor megláttam a HA!-n egy 206 GTI-t (az előd GTI a 205 több mint 10 évig volt álomautó a 405 mi16-al párhuzamba, aztán már mire odajutottam, hogy megveszek egyet belerohantak a km-ek és az idő, meg kúszott fel az ára). Na visszatérve a 206 1 tulajdonos, 120ezer km-rel ráadásul a városban ahol lakok, így utazni se kell. Na mondom a mostani szekér (amiért fáj a szívem még mindig) 27 éves, így egy ilyen ajánlatot ha nem átverés nem hagyhatok ki. Elmentünk megnézni, hatalmas szerencsém, hogy édesapám autószerelő, így se időpontot nem kellett vele egyeztetni, hanem beült mellém és jött (ő se hitte el, hogy ennyi km-el 1 tulajjal ilyen autó létezik). Nos hihetetlen de igaz, 2002 óta Magyarországi forgalomba van, így az utolsó km-ig le lehetett kérdezni. 620 ezer forintot adtam ki érte 2018-ban, és a mai napig áldom az eszemet, hogy elmentem megnézni. Nagyon gondos gazdája volt, nagyon megkímélt az autó, de ettől függetlenül is volt amit cserélni/javítani kellett, így a felettem kommentelő "autó vételárának 50%-a legyen pluszba javításra" megjegyzést igaznak tartom legyen az bármennyire is megkímélt autó. Nos most pedig egy kis érdekesség. Az előző autóm egy 1993-as 1.4-es vitathatatlanul különleges színű 306-os Peugeot volt, végtelen egyszerű és iszonyat olcsó szerelési/fennartási költséggel karöltve. 190 ezerért vettem 2010-ben és 2019-ben adtam el 150 ezerért. A kocsin se rohadás nem volt de még karcok se, nagyon kis tip-top 27 éves kocsi volt. Valamelyik nap belefutottam a hirdetésébe, mert árulták. 1996-nak votl írva, GTI futóművel, kormánnyal és ültetéssel volt a megjegyzés, keveset futott és most kapaszkodjon meg mindenki, 390 ezer magyar forintért. Na én ezt tartom pofátlan és undorító dolognak! Ezért mikor olvastam a sztoridat kicsit én is ideges lettem, az ilyen embereket szépen jelenteni kell, most valaki akar egy jó kis autót ami ritka, jelen esetben amit te kinéztél, elvakítja a szerelem, ilyenkor a racionális érvek háttérbe szorulnak és nagyon nehéz józan ésszel nemet mondani arra az autóra, és igen ha nincs veled ott szakértő simán átb.sznak mint sz.rt a palánkon, megveszed életed szerelmét, aztán csodálkozol, hogy ennyi km-nél a kocsiban még a benzin is romlott és a szerelem amit eddig dédelgettél átcsap utálatba, miközben az előző tulaj tehet róla. Miközben te megfizetted volna a piaci ár feletti összeget is, csak jót kapj megkímélve, nem pedig olcsón akartál jót. Az ilyen emberek meg... Na szóval jól tetted, hogy otthagytad! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák