Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frozen

    őstag

    válasz Pítőr #1 üzenetére

    Az os hardwer igénye lényegesen kevesebb, és egy egy erősebb ennek köszönhető,hogy alapjáraton nem mindegy 20 fokról vagy 30 ról indul el a teszt amit futattnak.
    Ez szép és jó csak mivel az os-nek kevés a hardweres igénye ezért a tudása is megragad egy szinten. Sok embernek lehet elég ez a buta kinézet stb... én mikor láttam elsőnek a haver apple teloját majdnem elhánytam magam nagyon primitiv, nekem is volt egy ipad prom alig vártam eladjam.

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz gliskard #23 üzenetére

    Leírtad a lényeget ios egy hardwere van optimalizálva a dórid meg többre ,viszont maga a dóridnak erősebb konfigra van szüksége, emlékszek rá mikor a kezdetekben már 3-4x erősebb hardwer volt a droidban mint az appleban. Ergo alapból több hőt termel egy android mint egy apple utobbinak pedig egy gyengébb hardwer is elég ugyan ahoz a teljesítményhez(ahol kevesebb a hő hiszen lehet alacsonyabb orajelen is ketyegtetni).

    Véleményem szerint ahogy csökken a csíkszélesség egyre több szó lesz a hatékonyságról és a hútésről a jövőben. Én almát még egyszer nem veszek elég volt az ipad pro 950 euroért és hogy mindenért fizessek....Na meg olyan buta kinézete van mint egy 20 éves telefonak mára már nincs akkora előnye sebesség terén föleg nem optimalizálás terén, ergo felesleges annyi pénzt kiadni érte. Egy tiszta google vagy op telefon is felveszi vele elég rendesen a harcot kb fele annyiért.(főleg a mai világban ugy elvannak szállva az árak ,hogy vicc aztán mégcsak nem is a legjobbat kapod mindenből bele.... kész röhej )

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz xsjado93 #33 üzenetére

    Nem szeretnék senkit meggyőzni ,de nyugodtan néz szét a piacon a régebbi modelek táján.
    Androidos csúcsmodel azért valahogy kinéz és van stilusa nem úgy mint az almának. Ez melett az utóbbit nem elég hogy megveszed, minden alkalmazás fizetős rá még az is ami droidon ingyen van és még lehetne sorolni. A kábel lightingos nem kompatibilis normálsan nagyon sok dologgal és csak a szenvedés van vele. Ezen felűl mint .írtam túl árazot lomos, a csajom telecomnál értékesítő 10 telefonból 8 db alma ami megy szervízre aztán ott szarakodnak ,mert még az alma fiokból sem tudnak rendesen kilépni a felhasználok meg ők sem így sok telefon pedig nem is jut el a szervízbe és még lehetne sorolni.De ahogy korábban fent írtam mindenki azt vásárol amit szeretne,van pénzem de soha nem adok ki ekkora összeget egy ipari hulladékért ami egyszer leesik azt recsen...
    A másik dolog megy a cicaharc rendesen a topikban, kit érdekelnek a bench eredmények? öszintén egy telomon nem futattam le egyet sem sőt nem is izgat a mai napig ,megveszed a telefont és használod ma már nem nagyon van jelentősége hogy melyik telefon a gyorsabb hiszen közel azonosak a sebességek pont ezért nem is éri meg almát venni amit fent is írtam. Egy időben volt hogy gyorsabb volt érezhetően ,de ez eltünt ahogy jöt a droid alá a jobb hardwer, ezen felül átlag ember ugysem használja ki. Itt már a melegedés és az üzemidő ahogy a cikkben is kitérnek a lényeg.

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz xsjado93 #47 üzenetére

    akkor nyugodtan nézd meg ,hogy még a mai napig is több memoria van belepakolva az androidosban ergo erősebb hardwer, de régebben a proci orajel is magasabb volt a droidos telefonoknál,minden esetre ezen nem kell vitázni meg szétoffolni a topikot

    iphone 6 vs galaxy note 3
    CPUDual-core 1.4 GHz vs Quad-core 2.3 GHz
    hozzáteszem az iphone 1 évvel későbbi kiadás...... :))

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz bigmasterg #50 üzenetére

    kinek mi a mérce én tuti nem adnék annyit érte pedig megtehetem ,annak idején sem adtam érte eztán sem fogok

    melegedés és üzemidő változik folyamatosan majd ahogy megyünk le a csíkszéleségben.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz 7Heads Drago #58 üzenetére

    ahogy csökkeni fog a csíkszélesség egyre több gond lesz a melegedéssel, rendes hűtést kell kiépíteni neki ennyi

    Az ,hogy szarrá veri meg milyen nagy üzemidővel rendelkezik ne erőlködjünk már egy ideje nincs akkor sebesség különbség egyik platformon sem közel azonoson teljesítményük van.Üzemidőt meg könnyű elérni pl egy 12megapixel kamerával pl... és még sorolhatnám

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz xsjado93 #61 üzenetére

    Erre én nem vennék mérget, nyilván fent már leírtam nem mind1 mit futtat az adott hardwer. Hiszen alapból, ha pl az egyiknél az operácios rendszer többet vesz fel mint a másik ,már idle tartományban más hőmérséklet jelentkezik.A különböző tesztek paraszt vakításra jók hiszen csak számok ,ki hova optimalizálja a telefont. Ez kb olyan mint mikor 15-20 programot nyitnak meg a youtubon és probálják hasonlítgatni a telefonokat. A normális valós életben ilyen esetkre nagyon kevés alkalommal van szükségs és az előfordulási ráta is nagyon minimális szóval ergo ez is egy népvakítás. Már pár éve nincs akkora sebbesség különbség a telefonok közt és személy szerint szerintem a hardwer növelése is felesleges hiszen egy 2-3 éves mobilon is vígan elmegy minden. Az emberek 99% nem használja ki a telefonjának a tudásának a nagy részét a hardwert meg még jobban nem.Ezért simán érthető az is,hogy egyes gyártók miért korlátozzák le ,kevesebb hő, jobb hatékonyság.

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Új hozzászólás Aktív témák