Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #39 üzenetére

    Megpróbálom lassan (bár tudom, hogy az ég világon semmi értelme).

    Tény: Tesla megemelte az árakat 10%-kal jelenleg a legolcsóbb Model 3 $48490. (A Model 3 kezdőára $35,000 volt 2019 februárjában) Ez minden nélkül, járulékos költségekkel $49990. De pl. Model Y ára 20%-kal, Model 3 LR ára 10%-kal nőtt.
    Musk állítása: "Tesla & SpaceX are seeing significant recent inflation pressure in raw materials & logistics"
    És ez indokolná az áremelkedést ugyebár.

    Musk állítása ugyebár elég könnyen igazolható lenne ugye Tesla pénzügyi adatokból. Mivel amennyiben a nyersanyag árak emelkedése és egyéb változók problémát okoznak a profitlabilitásban az azt jelentené, hogy az autónkénti profit csökken. Az apró icipici probléma az, hogy a Tesla termékenkénti profi aránya nő, méghozzá elég jelentősen negyedévről negyedévre, csak 2021-ben majd 10%-kot. A gyengébbek kedvéért ez a teljes eladásból származó profitarány, és lényegtelen a mennyiség ebből a szempontból mert egy arány szám.

    Tehát a kérdésem a következő:
    Hol nyilvánul meg a Tesla pénzügyi jelentéseiben, hogy a nyersanyag árak bármilyen formában is befolyásolnák a termékek profit arányát negatív formában az utóbbi 1 évben, ami egyértelműen indokolná az esetileg 10000+$-os autónkénti áremelkedést?

    Amennyiben erre nincs számszerűsített egyértelmű bizonyíték, mindaddig az ellenkezője lesz igaz, ami ellentmond Musk állításának, így népiesen hazugságnak szokták nevezni.

    Amennyiben ez a levezetés igaz Tesla jelenleg csak ugyanazt csinálja mint a teljes ipar pl. Apple-lel az élen és egyre magasabbra és magasabbra tolják az árakat ezzel mesterséges inflációt generálva, és az inflációval indokolva még feljebb tolják az árakat. Szinte zseniális...

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz #54625216 #39 üzenetére

    Szerintem azzal kezdtem, hogy nem tudom kinek van igaza! A végén szerepelt az ártatlanság vélelme. De valahogy úgy tűnik, hogy ezt a két mondatot jótékonyan ignoráltad, a saját szavaid védelmében!
    A többi meg a saját véleményem. Musk szava, pont annyit ér, mint mondjuk az önvezető autókról a hitegetése. Ergo nyilvánvalóan képes hazudni!
    De alapvetően az első két mondatom után, voltaképp miért érzed szükségét, hogy megmond a tutit?
    Nem vagyok indulatos, de Te sem csinálsz mást, mint lovagolsz azon, hogy megpróbálod tényként elfogadtatni, amit Elon barátunk mond, követelve, hogy az ellenkezőjét bizonyítsa bárki. Mert amúgy haterkedés, stb. És ezt mind úgy, hogy a mérleg másik oldalán Musk szava van csupán.
    Tudod ezzel az a baj- és ezt az öcsizős, sírós kollégának is-, hogy tényekként számok vannak, amit mindkét oldal úgy véleményez, ahogy akar. De, hogy egy klasszikust idézzek: A vélemény, olyan, mint a seggjuk. Mindenkinek van. Ezen vélemények megvitatását viszont próbáljuk már meg egymás tiszteletbentartásával megvitatni! És asszem sejted, hogy ezen utolsó (előtti) mondatom nem feltétlen neked szól. Próbáljunk már meg emberi módon véleményt cserélni!

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák