Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Petykemano #10 üzenetére

    Kint van rakás helyen már teszt. Sokan már ebayről megvették. Elég jól látható mit tud.

    Teljesítményben nemhogy egy 5800X/5900X de egy 10900K is gyorsabb. Alacsonyabb fogyasztás mellett. Az 5900X és az 5950X ellen pedig mi intel válasza? Semmi. És hasonló a helyzet szerver vonalon Milan ellen.

    mobil de server vonalon a beágyazódottság, sales... és hogy AMD nem tud eleget szállítani még jó ideig viszi intelt előre. De a lendület is el fog fogyni. Már nem csak "T490 de T495" is van. Lassan megy a váltás de halad.

    sztem intelnek nagyon szüksége lenne az alder lakera. Idén Q4ben max 2022 Q1ben AMD jó eséllyel eléri a 20%os határt szerver vonalon is. Onnan nem lesz elég "28mag a 64 ellen".

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Darmol

    senior tag

    válasz Petykemano #12 üzenetére

    "Persze minden ár függvénye."
    Nagyon jól mondtad. Amíg az Intel nem adja egyértelműen, vitathatatlanul olcsóbban közel ugyanazt a teljesítményt mint az AMD, addig utóbbi értelemszerűen jobb vétel.
    De amíg Intel rejtett költségekkel operál, megbízhatatlan adatokat ad ki, addig mindig lesz Intelen fogás, hogy miért rosszabb vétel mint a konkurencia.
    Pl. mi a túrónak adták ki a 11. generációt csak a PCE4.0 kedvéért, ha fél év múlva jön az 5.0?
    Teljesítmény? Ugyan már... :DDD Beszéljünk komolyan.
    Marketing rémálom. Melyik generációtól várják, hogy eladhatatlan lesz?

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák