Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Dare2Live #11 üzenetére

    "Kint van rakás helyen már teszt. Sokan már ebayről megvették. Elég jól látható mit tud."

    Volt közben pár mikrokód frissítés, ami itt-ott javított valamit.
    A tesztekből én azt láttam, döntően azért jobb lett, mint a Cometh Late. Egy 10700K-ról persze nem lesz érdemes 11700K-ra váltani. És a 10700K nem fogja legyőzni a 5800X-et, de azért a 11700K a 10700K-hoz képest egy jobb ajánlat.

    Mármint ez persze ár függvénye. Ott azért még el lehet rontani. De mivel az intel fordul le a 14nm-ről a szerverek tekintetében, ezért talán szabadul fel kapacitás, így adhatják olcsóbban a következő fél évben.

    Igen, a 10900K-t multiban nem fogja legyőzni az új széria.
    És az is teljesen igaz, hogy figyelembe véve, hogy mennyivel nagyobb a lapka, adhatták volna a Comet Lake-et is olcsóbban és akkor le van tudva.

    Viszont ennek a szériának szerintem nem célja a verseny felvétele a 12 és 16 magos AMD ajánlatokkal. Persze lehet, hogy az intel beárazza a 11900K-t $400-500-ra de annak semmi értelme. Amit ebből a szériából nézni érdemes az a 11400-11600K. Persze minden ár függvénye.

    Ami a szerver oldalt illeti, elméletileg már mindjárt itt van a 40 magos 10nm-en készülő Icelake, ami az előzetes infók alapján nem lett rossz. Lehet, hogy nem veri meg a 64 magos Milant, de az előző generáció tanulsága épp az, hogy a szerverek nagy részét 8-24 maggal adják el. Legalábbis a Milan épp itt gyúrt a teljesítményre.

    Ezzel együtt valószínűleg az Intel fokozatosan fog teret veszteni az AMD-vel szemben.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák