Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #96 üzenetére

    "Lehet, de ez még nem jelenti azt, hogy igazad lenne"

    Így kezdtem a mondatot: "Mindig nem is, de a jelen esetben, ha én lennék a pórul járt felhasználó". Sebaj.

    "nehéz a felhasználónak elismerni, hogy ő volt a hülye"

    Nem is tudom, én mintha ezt olvastam volna: "A mérnökök a logadatokból megállapították, hogy valóban úgy történt, ahogy a panaszos állította, ezért többszörösen is bocsánatot kértek, és megköszönték a figyelmeztetést. Ugyanakkor részleteket nem árultak el a meghibásodás okáról, csak annyit közöltek, hogy egy rendkívül ritka szituációról van szó, de mindent megtesznek, hogy ilyesmi többé ne fordulhasson elő." :U

    "Miért?"

    Azért, mert az Apple és a Google nem fogja lejáratni magát ilyen hibákkal.

    Bocs, de nevetséges, hogy inkább forduljunk a készülék felé, ahelyett, hogy minimálisan odafigyelünk a tagolt megszólításra. Ha te terveznéd az Alexa 2-t, az sem ismerné fel szitut (minek az), inkább rá kell majd mutatni? (Azzal a felütéssel, hogy ilyen is van emberek között is.) Na ne.

    "Minek kérdezzen vissza Yes-el, ha amúgy is van valami reakciója a kérésedre, kérdésedre, tehát van visszajelzésed, hogy aktív!?"

    Pl. hogy elkerülhetők legyenek a hasonló helyzetek? Egy "Yes?" sokkal feltűnőbb egy más irányú beszélgetésben, adott esetben vitában, amikor egy hosszabb kérdést a készülék részéről az ember meg sem hall, mert nem oda figyel és nem is számít rá, hogy valamit parancsnak vett a pléhdoboz, amit nem kellett volna. Mellesleg a "Yes?"-nek el sem szabad hangzania, ha nem teljesülnek a vonatkozó feltételek, azaz emberek egy más irányú beszélgetése közben.

    "ezért is a telefon fejlesztője a hibás?"

    Nem régi eset: telefon duplabökkre ébredése zsebben is bekövetkezik. 1. Közelségérzékelőt nem veszi figyelembe. 2. környezeti fényérzékelőt nem veszi figyelembe. 3. egészen más ilyenkor a kapacitív mintázat, mint ha aszalon feküdne és pusztán egy ujjal megbökik, ezt sem veszi figyelembe. Szerinted ki a hibás? A felhasználó, mert használni akarna egy funkciót???

    (#98) Zsoxx: Ha kellően jó, hogy egy ilyen hangzavarból kiszűrje a felhasználó hangját, akkor már különítse is el azt másokétól...

    (#99) Realradical: Nézzük csak...

    "Ha érdekel a témának a komplexitása" = 'fogalmad sincs a téma komplexitásáról'
    "Lol! Szerintem a Johhny 5-től is távol van. Ezzel most vicceltél ugye?" = 'hülye vagy?'
    "Ha 30 éve programozol" = 'már ha igaz' ("PH! nagyúr"-ként nyilván nekiállok valótlanságot közölni magamról.)
    "akkor nem kerülne sokba, hogy informált véleményed legyen" = 'most csak úgy belepofázol"
    "Ja feltételezem, hogy a könyvről beszélsz, hiszen az I robot film egy kalap kaka volt."

    Ja, hogy ezeket nem is nekem írtad, csak úgy magamra vettem? Az mindjárt más! (Nem.)

    Újabb hozzászólás tőled, újabb "sértés". Képzeld, én sem tudok mindent, nem is állítottam ilyet. Csak tudod, a semmi és a minden között van még egy pár fokozat.

    Mindeközben érdemi reakciók = 0.

Új hozzászólás Aktív témák