Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koby11h

    aktív tag

    válasz hcl #26292 üzenetére

    Hát nem, írj olyan függvényeket, amik megoldják az ablakkezelést. Létrehozás, szövegkiírás adott ablakba, szövegbekérés adott ablakból, mozgatás, előtérbehozás, bezárás és legalább három, akár egymást átfedő ablak kezelésével. És ehhez megírtad az általa megadott eljárásokat: Pl. CreateBox(Number,x1,y1,x2,y2,style,header,color1, color2,resizable) a létrehozás, WriteBox(Number, x1,y1,color1, color2, text) a szövegbeírás, GetBox(Number, x1,y1,color1, color2, text) adatbekérés szöveges, MoveBox(Number, x1, y1, x2, y2) a mozgatás - szerencsére a képernyőről nem lóghatott ki!, MaximizeBox(Number), MinimizeBox(Number) BoxToFront(Number), BoxToBack(Number), CloseBox(Number) meg hasonló eljárásokat. A lényeg, hogy az eljárásoknak a tanár által leírt funkciókat kellett tudniuk, minél többet. Jól kezelve az átfedéseket. Egeres mozgatás nem volt benne. A tanár meg befordította a saját keretrendszerébe és megnézte, hogy mit csinál így a programja ezekkel az eljárásokkal...

    Ugyan ez szövegszerkesztőre . txt fájlra, megnyit, ment, ment másként, sorok számának kijelzése, soron belül kurzor aktuális pozíciójának kijelzés, max. sorhossz 250 karakter, automatikus sortörés kezelése, backspace, del, kezelése, sorok törése, összefűzés, automatikus sorszámozás, újrasorszámozás, keresés karakterláncra, sorok törlése, sorok duplázása, nyomtatás, másik fájl hozzáfűzése...
    A tanár pedig tesztelte, hogy egy 500k-s txt fájlt hogyan tud benne kezelni.
    A végén már a saját szövegszerkesztőmmel írtam a saját szövegszerkesztőm forráskódját, hogy rendesen legyen tesztelve :)

    "C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

  • megott

    tag

    válasz hcl #26292 üzenetére

    Jaja, mi csináltuk a KenderMagot ;)

    Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #26292 üzenetére

    vannak olyan Windowsos összeállítások is, amikben benne van rengeteg program az oprendszer mellett mikor feltelepül, csak ugye ez nem hivatalos kiadások, hanem valami user által szerkesztett telepítők. (még én is csináltam ilyet nagyon régen, valamikor az XP SP2-3as időkben).

    Egyébként van jelenleg is linux a gépemen, próbálok vele barátkozni, de úgy tűnik megválogatja a barátait :D

    Na most amit írtál, arra tényleg sok példát tudok. Anno az ACDSEE 2.XX-es meg 3.XX-es verzió villámgyors képnézegető volt, bár ezutóbbiba már került pár fölös dolog, de azért hasznosak is (pl képkonvertálás és abban világbajnok szerintem). Vagy ott van a Nero ami kezdetben csak CD író program volt, aztán mindenféle fölösleges dolog is került bele. Ugyanakkor néha hasznos, hogy egy szoftveren belül eltudsz intézni sok más dolgot, pl nem kell képszerkesztő a borítószerkesztéshez.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák