Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IO.sys

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #1360 üzenetére

    Engem legutóbb az akasztott ki, amikor vasárnap este fél 8-kor hívott az arc, hogy akkor beszélgessünk beszerzésről.

    Mellékesen mai sztori:

    Leltár. 4 éve vagyok ennél a városi szervezetnél, leltárt nem adtak át munkaátadáskor, akkor még nem is sejtettem, hogy kellett volna, a következő 3 évben viszont elmerültem a munkahelyobjektum fogalmában, ami isteni magaslatokba emelte a hülyeséget. Ez azt jelenti, hogy iroda szintű leltár kell, tehát ha elviszek valamit másik irodába, jelenteni kell az eszközös felé. Ha nincs rendben a cucc helyileg, az olyan, mint az áfacsalás.
    A munkahelyem a városi közszféra lefolyója, kb 5 szervezettől/cégtől van nálunk cucc akár megvéve, akár ideiglenes használatra vegyesen. Olyan is van, hogy valami a miénk, de más használja, de nálunk van, nekem meg tilos hozzányúlnom.
    Az utóbbi 3 évben megpróbáltam helyrehozni a káoszt, tavaly még karácsony hetében is nyomtam, a leadott listám nem jutott el az adatbázisig, ahogy a korábbi sem.
    Tavaly a távozó eszközös leselejtezett minden mobil eszközt 12MFt értékben, hogy 4 laptopot lenyúlhasson. Utána, miután nem kellett sehova, visszajött, fel-e vesszük. :D

    Idén az utóbbi 1 hónapban 3 leltárt csináltunk, az elsőnél nem voltam jelen, a másodiknál a végén, a harmadiknál szintén a végén.
    - Az első hibátlan volt, a főnököm elfelejtette továbbítani az eszközösöknek.
    - A másodiknál összevissza beszélt hülyeségeket a sokat emlegetett nagytudású kollégám az eszközösnek, pl. berakott a raktárba másfél millió értékben olyan gépet, amiről nem tudta, hol vannak. Ez hiányként jelentkezik, amiért az informatika felel.
    - A harmadiknál a főnököm volt a leltárbiztos, róla is sok történet volt már itt. Ő fejből leltározik. Ha egy rack szekrényben van egy switch (200e HUF), akkor biztos van ott több is, tehát PIPA! Sikerült olyan fiktív leltárt csinálnia, hogy másnap reggel húztuk is le a klotyón. Délután felhívott, hogy dehát mi a baj, darabra megvan. Igen öcsém, de ha egy 5000 Ft értékű leseljtezett gépre ráragasztjuk egy 200e forint értékű gép leltári számát, az ám baj. -De miért?
    - Most leltározok idén negyedszer, most a két eszközössel együtt próbálunk egy olyan reprezentatív leltárt összerakni, ami a jövőben megáll a saját lábán.
    Erre nap végén odabattyog hozzám főnököm, akinek a munkáját végeztem egész nap, hogy szívesen segít! :DD

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Új hozzászólás Aktív témák