Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Chaser #21159 üzenetére

    volt egy masik sztori is a FM ados radios sugas
    ezt masfel evig hasznaltuk 3. osztaly novemberetol a 4 osztaly erettsegi elottig

    mondjuk elore leszogeznem a tanarok becsuletere, hogy tenyleg qrva jol ismertek sok fele pukazasi modszert, szoval ez a puskatoll, amiben az aprobetukkel teleirt papirt lehet gorgetni meg hasonlok, az lejart tema volt naluk, siman kiszurtak
    modszerek amiket meg 6-8evvel kesobb a puska.hu-ra felirogattak, nalunk az mar mind buko volt

    ment oran a Moricka nevu vicc ujsag olvasasa a pad alatt, 1db volt belole, tobben is el akartak olvasni
    annyi ido nem volt ugyhogy az lett a megoldas, hogy egy vkinel ott az ujsag, es egy FM adon felolvassa a vicceket benne, radios Walkman-n meg fogni lehet az "adast"

    a "szinhazbuzi" magyartanar eppen felolvasott egy Janus Pannonius versbol egy reszletet, amikor kozepso padsor leghatso padjaban -tipikus rossztanulo hely- felrohogott a viccen az emberke, aki tipikusan a 2-s szintet surolta kb minden tantargyban
    tanar persze azt hitte a vers mondandojan rohog fel, osszecsukta a kemenyfedeles konyvet, es kajakra izombol az asztallaphoz vagta a konyvet a lapjaval
    akkorat szolt, mint egy ágyú
    ezen rohogsz b+...? arra valaszolj nekem, hogy bla-bla-bla
    na most akinel ott volt mikrofon az tortenetesen eleg jo volt real tantargyakbol, es csak maga ele mondta a valaszt
    ezt a mikrofon s kezeben vette es ugyanugy leadta, mint barmi mas hangot is
    valaszolt a felrohogos emberke a tanarnak a kerdesre, aki eloszor nyilvan nagyon meglepodott, hogy a bukas kozeli tanulo az hogyan is tudhat valaszolni erre, egybol felett egy masik kerdest is, hogy na ezzel majd most...., de akinel a mikrofon volt, az valaszolt arra is, a gyerek behallotta fuleben a valaszt, es mondta tanarnak
    akkora sokkot kopott ettol a tanar, hogy leult a tanari asztalhoz, es csak molyolt vmit
    1-2 perc volt hatra az orabol egyebkent is, ahogy jott a csengo felkapta a taskajat meg a kabatjat es elment se szo se beszed
    mi egybol tudtuk, hogy gyerekeeek, hat itt az urtechnikaaa ;]

    a radioado FM 96MHz mono-ban volt, a digitalis szintezeres walkman-ken egybol be lett allitva egy memoria allasba a dolog, biztos-ami-ziher :DDD
    eloszor egy 2x1.5V-s kisebb egyseg volt, par hettel kesobb lett egy kajakabb 9V-s egyseg is, sokkal tisztabb hang, meg joval nagyobb hatotav, de az meretre is nagyobb volt
    elkezdtunk vele dolgozatokat is irni
    nagy segitseg volt akkor ehhez a heavy metal korszak, es sokaknak vallig ero haja is volt, vagy annal is hosszabb
    nagyobb mic-t hasznaltuk, hajgumikkal volt az alkal belso felere felrogzitve a pullover ala csuklohoz igazitva, es igy csak a bal kezed kellett a szad el tartani meg belesuttogni
    a vevoi oldalon meg az u.n ear-in fulhallgatok voltak hasznalatban, karora szija vagy szinten hajgumis megoldassal rogztive a csuklonal
    erosito meg van a walkman-ben is

    osztalyfonok nemet-tori szakos volt, a nemetbol a halado csoportot vitte o (minket), a kezdobbeket a "mami", aki ilyen erosen nyugdij kozeli volt mar akkoris
    jon a dolgozatiras napja, mi is irunk meg a masik csoport is
    nalunk en sugtam, mert altalanos iskolban is nemet tagozatos suliba jartam
    a nyelvi teremben kozepen volt a tanari asztal es kis egy szemelyes padokban ultunk korulotte U alakban
    dolgoztairasnal en bal also sarokba, mellettem ulot meg tanar mindig elultette jobb felsobe, kb a tanari asztal melle, hogy ne is tudjak sugni neki - de igazabol tudtam igy is
    annyira halkan kellett belemotyogni a mikrofonba, hogy sajat magad se kellett hogy halljad
    tanar csak annyit latott, hogy a 3-4 emberke a bal csuklojan tamasztja fejet es folyamatosan ir
    azok is, akik nem voltak azert annyira jok nemetbol
    kozben mellettunk levo teremben a masik csoport is irta a dolgozatot hasonloan, a kisebbik mikrofonnal
    de elkovettek azt a hibat, hogy nem allitottak a masik mikrofon frekijere a walkman-t, ugyhogy aki ott sugott azt konkertan senki nem vette, siman leirtak a mi dolgozatunkat, mert azt hallottak (a falon keresztul is), nemetul volt, leirtak
    ebben az volt tovabbi baj, hogy mi feladatlapunkon 2-vel tobb feladat volt, mint az oveken, es ok nem tartottak ott az anyagban, ahol mi
    a feladatlap egy A5-s lap volt, de A4-st kellett beadni

    na jon a dolgozatkiosztas, latvanyosan feljavult a nemete par embernek
    tanarunk, OK beszeljuk meg a feladatokat
    igen, nagyon jo, ez is helyes, Tamas, te hogyan forditottad le a kovetkezo mondatot?
    ööööö.... de hat a dolgoztaban jol irtad 4-s lett a dolgozatod is... öööö.... szoval....? nemtom, tanarur, akkori ugy vhogy bevillant a mondat helyesen
    rohogtunk, de a tanar nem rohogott

    aztan a masik teremben is ment a matek, hogy par ember vmi nagyon mas dolgozatot irt a lapjara, es a tanarno nem ertette hogyan
    de azok se voltak am hulyek, egybol mondtak a maminak, hogy ooo biztos fenymasolonal tetszettek osszekeverni a lapokat a tanarurral es azert...
    jo, ennek majd utananezek
    na kovetkezo orara ki is derult, hogy egy mienk feladatlapunkhoz kepest tok jot irtak, meg is kaptak a 4-seket olyanok, akik a kezdo nemetes csoportban is a ketteseret kuzdottek, de tanarno meg akkor sem ertette, hogy ezt hogyan tudtak ennyire jol, amikor ok ezt az anyagot meg nem is vettek...

    aztan jottek a tortenelem dolgozatok az egesz osztallyal, osztalyfonokunknek feltunt, hogy par ember van csak akik latvanyosan feljavult az utobbi idoben, de ok ugyanazokat hibakat vetik - mondom, hogy nem volt hulye...
    de nem volt mihez kotnie, mert en az ablak feloliben ulve sugtam, a masik a fal felolinel volt egy vki a kopzepsoben, es a padsorok is olyan messze voltak egymastol, hogy lehetetlen atsugni, amikor meg kulon A es B csoport is van
    a Tamas-t meg kiultette a tanari asztalhoz es ott allt mellette a katedran es figyelte mi tortenik a dolgozatiras kozben, o meg csak jo kisfiu modjara balkezfejen konyokolve irt, mint a kisangyal
    szoval elkezdtek utazni rank, mert sejtettek, hogy vmi uj technika van
    kiosztasnal meg mondta is, hogy tudom, hogy van vmi uj dolog, de ra fogok jonni mi az
    mi meg brahibol erre vissza: tanar ur, itt mar high-tech van
    meg is lepodott erre, hogy meg csak le sem tagadjuk, hogy van vmi okossag, hanem bevalljuk

    na kovetkezo dolgozatoknal mar ilyen ujitasok lettek bevezetve
    lukas oras tanar kollega bent volt teremben es hatul allt a fogasoknal, a tabla fele nezett a osztalyfonok meg a katedran allt es figyelt hatra a fogasok fele
    aztan jott az ulesrend felirasa, aztan mar ok hataroztak meg elore ki hova uljon, osztaly a terem elott a folyoson allt sorban, a tanarok elobb bementek atneztek a padokat, tetejere nincs-e raiva aprobetukkel rotringgal vmi, post-it cedulak felragasztva alulrol, taskak a terem vegebe a fogasok ala, minden pad tok ures, csak egy toll lehet nalad, semmi mas

    ....es ugyanugy megirtuk a dogat lesugva :DDD
    a radiofrekinek tok mind1 volt hol ulsz :DDD

    ez igy ment kb 4. felevig, akkortol "elengedtek" a dolgot, onnantol mar csak 1 tanar jott be, nem volt ulesrend se meg semmi
    kozben kint a tablanal is voltak vele felelesek, a hosszu haj megoldotta az alcazast
    mondjuk az erettsegin nem mertuk hasznalni :DDD

    aztan jott a szobeli, meg bizi osztas, es a tanarokkal a bankett
    ott mar nem birta tovabb az osztalyfonok, es egyszecsak felallt, es megkerdezte, hogy mostmar ki van osztva az erettsegi bizi is, aruljuk mar el mi volt ez puskazas, amit kenytelen bevallani, de lathatoan jol tudtunk hasznalni, es o frankon megmondja, hogy a tanari karban 3-4x volt is ez miatt egy megbeszeles, hogy az o osztalyaban, ha vki dolgozatot irat, akkor nagyon figyeljen oda, mert vmi uj trukk van
    es ezt a ott levo tobbi tanar is megerositette, hogy tenyleg tobbszor is osszeultek a minket tanito tanarokkal, hogy mi mit csinalhatunk, mert ezt semmelyik masik osztalynal nem tudtak megfigyelni (17-1 :DDD ), pedig ott is atneztek a dolgozatokat eleinte

    ott is ott voltak nalunk a walkmen-k, es akkor csak lekaptuk az ovcsatrol, es 3-s memoria allas FM 96MHz... es igazabol ott volt a szemuk elott a technika mindig, de akkoriban kb mindenkinek volt walkmen-e, a pullover alatt meg kinek tunt volna fel :DDD

    matektanar erre csak annyit mondott ott lesokkolodva, hogy o ebben csak azt nem erti, ezt miert nem az elektromuszeresz osztalyban talalta ki vki...

    vegulis egy veletlennek volt koszonheto igy is


    ja volt egy gepeszet dolgozatiras is ez is mar 4. vege fele, 2 ora + szunet egyben a 4 szamitasi feladatra, fogaskerek hajtas szamitasok, de tenyleg jo hosszuak
    (ebben az evben mar nem az a mernokirodas tanarunk volt)
    fogaskerek fogprofil mereteket 4 tizedesre kellett irni, ferde fogazasnal a fogferdesegi szog cosinus-a a homlok modul, vmit normal modullal kel szamolni, szoval ha addig nem is, ott erosen bejonnek a tortek, de fejkor-osztokor-labkor is mar lehet tizedestortes erteku

    itt a kozepso padsor leghatso padban ultem, egyesevel voltunk a padokban
    elkezdtem irni es kozben sugtam is, amit irok, a tanar kozben neha korbe drasszalt
    tenyleg nagyon rovid volt az ido ra, mert hosszu feladatok voltak egyenkent is, ket feadatot en szamoltam ki, masik kettot a fal feloliben mellettem ulo, amikor a tanar elment vissza a tablak fele, akkor csereltunk papirt
    onnantol csak masoltam, amit o szamolt ki, es azt sugtam is, o meg masolta azt, amit en szamoltam ki
    a vegen a beadaskor csak visszacsereltuk a ket papirt, amikor elore vittem hatulrol osszeszedve
    azt meg ugyse nezte meg a tanar, amikor korbe setalt, hogy az asztalon levo 5-6db A4-s papirbol ketton masnak az irasa van, es csak masolodik egy ujabb lapra

    megy igy korbe, es neki is fetunt, hogy az ablak feloli padsorban ugy irjak a feldatot vagy 5-n, hogy nincs is elottuk szamologep az asztalon
    meg viccesen meg is jegyezte, hogy az o koraban meg nem tartott itt a matek oktatas, hogy emberek 4 tizedesre szamolnak fejben, de latszik, hogy ma mar komolyabb szinten megy ez
    aha, de
    hat ok az FM adon irtak a dolgozatot mind, meg elottem 3-l a kozepsoben is vki ugy irta

    ennek az epuletnek egy kulon tanarija volt, nem is jartak ossze a foepuletesekkel, ugyhogy naluk ez a figyeljunk nagyon oda erre az osztalyra tema nem is ment

    :DDD

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák