Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz debrejo #149 üzenetére

    Ostobaság.

    Feldolgozott (sajtolt/extrudált + felületkezelt), magnézium ötvözetű kemény alumínium termékek nagy tételes nagykereskedelmi ára Európában 10-12 euró/kg + szerszám (5-10k Eur/10-50k db).

    Ez egy 10 grammos hátlapra legrosszabb esetben is kb 1.1 euró.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Depression

    veterán

    válasz debrejo #149 üzenetére

    Ha 'kölcség'-ekről akarsz beszélni, akkor azt is tudhatnád, hogy a fém alkatrészek préselése jóval gyorsabb, ami a gépek üzemidejének költségeit figyelembe véve simán behozza az anyagköltségeket. A műanyag színezése sem olcsó mulatság.
    Persze, lehet, hogy valamennyivel drágább a fém burkolat, viszont a te árképzésed röhejes, ami eléggé kétségessé teszi a szakmai hozzáértésedet.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Pete55555

    addikt

    válasz debrejo #149 üzenetére

    :K Így van.
    Tanultam gyártástechnológiát 3 féléven keresztül, most tanulok gyártástervezést. Az alkatrészek legyártásának idejét például tizedmásodperc pontosan kell kiszámítani, mert 10-100 ezer, vagy ne adj isten 10 millió darabnál az már nagyonsokat számít, és rengeteg pénzt lehet rajta nyerni. Ehhez képest a fém, vs műanyag hátlapon nagyságrendekkel többet tudnak spórolni. Ezt el kell fogadni, ilyen a modern, profitorientált ipari termelés. Ha teszem fel, 1 euróval többe kerül a fém hátlap minden SGS2-re (ami egyébként biztos, hogy jóval több lenne, de számoljunk ennyivel) az 10 m darabnál ugye 10m eurót jelent, amit azért a nagy Samsung is megérezne. Ok, hogy beépíthetné az árba, de akkor tehetne még kicsit nagyobb procit meg ezt, meg azt, és mindjárt 200e Ft lenne a telefon. Arról nem beszélve, hogy a tervezési költség is jóval magasabb fém hátlap esetén, mivel azt nem tudod csak úgy rápattintani a telefonra, kell rá valamilyen záró mechanika, és annak el kell férnie a készülékben, tehát hely kell neki, ezáltal valamilyen irányba nagyobb lesz a telefon, stb stb.
    Nekem is jobban tetszene a fém hátlap SGS-en, vagy legalább lenne matt a felület, mert ez a műanyag tényleg elég tré, csúszós, de ez van, hálistennek SGS2-n ezt már jóval normálisabban oldották meg.

    Egy leendő gépészmérnök.

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz debrejo #149 üzenetére

    Ez mind szép és jó lenne. Csak én abszolút nem konkrét számokkal dobálóztam, hanem mondtam egy példát, hogy szemléltessem.

    fél év alatt korrodál, dögnehéz, esztétikailag egy hányás

    Ne haragudj de ezen a hármason én besírtam. Mégis hogy a fenébe korrodálna? Gondolhatnád hogy ezek már korrózió álló anyagok, vagy van rajtuk valami bevonat, festék. Nem a nyers fémet fogod a készüléken látni.
    A "dögnehéz" az megint csak szubjektív, neked lehet nehéz nekem meg az ilyen tepsi méret + pehely súly kombinációja nem jön be. Jó ha érez valamit az ember a kezében.
    az "esztétikailag egy hányás"-ra meg nem tudok mit mondani. Csak annyit hogy nincs ízlésed, és/vagy egy fanboy vagy.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Új hozzászólás Aktív témák