Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • debrejo

    senior tag

    válasz Depression #157 üzenetére

    Többfészkes formacsészéről hallottál már? Viszont a hátlapokat/házakat nem fröccsöntik (ezt én néztem be)hanem extrudálják/nyomják. Semmivel sem gyorsabb ugyanezt fémmel csinálni, sőt, maga a szerszám sem kopik annyira. Műanyagot vagy anyagában, vagy utána szinezik, ennek a költsége elenyésző magához a hátlap/ház gyártásához vagy a fémburkolatéhoz képest.
    Az árképzésemhez annyit, hogy ennyi a PVC/PP piaci ára. Ezen én nem képzek semmit. Hogy mennyiért van utána eladva, annak semmi köze a gyártási költséghez. Az egyetlen ami meglepett az az ötvözött, felületkezelt alu alacsony ára, régen kellett vele dolgoznom, korábbi munkahelyemen.

    #158: PP-t gyártástechnológiai szempontból nézve ugyanúgy lehet fröccsönteni, persze más gép, más csészekialakítás (más hőmérséklet, stb.) de maga az eljárás ugyanaz.
    Igen, láttam sgs hátlapot, olyan telefonom van...El ne hidd hogy többrétegű. SGS2 lehet, azt még nem láttam, de az 1-é tuti nem. Abban sem vagyok biztos hogy PP, inkább PE,ABS vagy polikarbonát, esetleg ezek valamilyen keveréke.

Új hozzászólás Aktív témák