Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz #13110016 #1 üzenetére

    Szerintem meg hülyeség a FHD-nál nagyobb felbontás ekkora méretben. Még jó, hogy nem 8K... Kell, mint egy falat kenyér :P. Gondolom a véleményed szerint érdemes lenne ezt a felbontást felskálázni akár 30"-ra is, mert hát az tutira jó lesz, úgy csekély 15360×8640-es, vagyis közel 133 MP-es felbontás lenne, must have :N. Bőven elég a FHD, elég azt is kihajtani. A felbontás teljesen felesleges növelésével csak a hüly laikusokat akarják lenyűgözni. Ráadásul a hardverigényt így mesterségesen fel tudják fújni, aminek köszönhetően "szerencsére" lassan már egy átlag GPU-val szerelt olcsóbb 4 magos SoC se lesz elég a menüanimációk szaggatásmentes megjelenítésére :P... De hiába, lassan elavul már a Snapdragon S800 is ;]. 9-10"-os tableteknél még egyébként van, lehet is értelme a QHD-nek, de telefonoknál már nincs.

    Remélem nem lesz nagyobb 5"-nál, mert már az is nagyon nagy egy telefonnak: kifejezetten macerás zsebben hordani, egy kézzel gyakorlatilag nem lehet használni (legalábbis még az igazán nagy kezűek se igen érik át egyszerűen az egész kijelzőt). Én már csak tudom, mert 5"-os, FHD felbontású telefonom van. Szerintem elég is annyi. Korábban a 3,3"-os Samsung Wave-emnél se zavart a WVGA (800×480), de most már nagyon pixelesnek látom :DDD.

    #5: Az egy másik pletyka volt ;]. Szerintem egyébként nem lenne értelme szakítaniuk a PenTile-lal, azzal már jócskán van tapasztalatuk, ekkora pixelsűrűség mellett meg gyakorlatilag mindegy, hogy hogy vannak elrendezve a szubpixelek.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák