Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blackmate

    senior tag

    válasz b. #180 üzenetére

    Nekem aktuális, mert jóváhagyták :) Viszont pont azon matekolok, hogy elég-e nekem az a 120%-os felültervezett kapacitás 10-15 évre (sőt 20 évre, a hitel futmamideje). 5 kW inverter, 5,34 kWp napelemmel, de a tetőn elférne 8-9 kWp is.
    Próbáltam mindenre "rábeszélni" az energetikust, de ő ugye a ház energiaigényét nézi, nem pedig az ingatlanban lakók elektromos fogyasztási szokásait. Van, ahol szauna meg kerémia főzőlapos sütő van, van ahol pedig nincs. Ezek elég nagy kontrasztot teremtenek a fogyasztásban.
    Nekem speciel plugin hibrid autóm van. 1 töltés 10 kWh. Ha napi szinten kellene munkába járni és töltögetni esténként az egész szépen megmutatkozna az éves fogyasztásban. De most, hogy home office van, hetente töltöm egyszer...

    Szóval jó-jó ez az MFB hitel, de ezzel nem zöldítjuk ki a világot, hanem csak csökkentjük a hitelkérelmező ökológiai lábnyomát. Egyértelműen negatívan szankcionálja a hálazatba való többlet visszatermelést. Értem én, hogy a nyerészkedés megakadályozása volt a cél, de azt el lehetett volna érni azzal is, hogy MFB hitelesnek kötelező szaldót kötnie a szolgáltatóval.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák