Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    válasz szabogabor10 #236 üzenetére

    Ez így van, de pont ezért írtam azt az esetet, amikor nem teljesen fals összeg szerepel, hanem csak egy nullával több került be. Mert itt nem az van, hogy nem nézi meg az ember, csak a kapkodásban elkerülheti a figyelmét.

    Az alaptevéssel ahogy írtam az az ellenérzésem, hogy a manapság a kényelem miatt az ember hajlamos lemondani a saját biztonságáról, jogairól is.

    Remek példa erre, hogy sok oldalra úgy be tudsz regisztrálni, hogy nem kell végigmenned a folyamaton, hanem google meg facebook fiókkal beléphetsz. Meg két kattintással hozzáférést adsz teljesen ismeretlen hátterű oldalaknak, cégeknek kb. minden adatodhoz. Kétségtelenül a kényelmedet szolgálja, hiszen így egyszerűbb, gördülékenyebb minden. Viszont én pl. ezeket is messziről kerülöm, marad a régi, fapados megoldás: ha akarok, beregisztrálok külön.

    Régen ugye az volt, hogy a pénztárcádból kiszedegetted a pénzt, amikor fizettél.
    Utána jött az, hogy a bankkártyát bedugtad a terminálba, pin kódot írtál be, majd fizettél.
    Néhány éve jött a paypass, amivel már nem kellett a terminálba dugni a kártyád, elég volt hozzáérintened, de ugye pin kódot kér egy összeghatár felett.
    És én semmiképp nem szeretném, hogy az jöjjön, amikor bankkártyát/telefont érintek egy terminálhoz és megerősítés nélkül röpködnek a tízezrek, százezrek.

    Önmagában a bankkártya is elég sok problémát rejt magában.

    Így én igazából (de ez csak az én véleményem szigorúan :) ) további olyan fejlesztéseket is díjaznék, ami a fizetés biztonságát növeli és a használót védi.

Új hozzászólás Aktív témák