Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • invidia

    tag

    Kicsit kétségekkel írok, látván, hogy az apple képviselete is jelen van a fórumon :)

    Pont a héten hozta a posta Hong Kongból az ebayen rendelt apple in-ear fülesemet. Mikor megrendeltem, tudtam, hogy turpisság lehet a dologban, mivel nincs a távirányítón mikrofon, tehát ilyen apple termék nem is létezik, hivatalosan. Viszont az árusító ezt nagy piros betűkkel fel is tüntette.
    Bizakodni kezdtem abban a legendában, hogy az apple (és persze minden más nyugati cég) gyáraiban műszak után még járnak kicsit a szalagok, és készül egy-két "doboz nélküli" egyszerűbb termék.
    Mivel 3. genenerációs shufflem van, esszenciális számomra ez a három-gombos fülhallgató-távvezérlő, de (mondhatom joggal) megszoktam a sonyericsson agybadugós füles nyújtotta kényelmeket (zéró metrózaj, zéró hablatyoló utastárak) és azt a finoman érezhető erőteljes(ebb) teljesítményt az alsóbb frekvenciákon.
    Az eredeti 26k-t sokaltam, de ha mind az igaz, amit állít a termék specifikációja (kétutas, 5Hz, stb), nem merném rásütni, hogy "nem éri meg!"
    Épp ezért nagyot nyeltem, mikor felfedeztem, hogy a mágikus ebayen "ugyanezt" megkapom $20-ért ingyen postával egyenesen Hong Kongból!

    5k vs 26k

    Persze a minőség kétséges és kockázatos, és ez alatt mind hangzásbeli, mind fizikai kvalitást értek.

    Úgy döntöttem 5k-t megér, hátha...

    A postás szimplán bedobta 14 nap múltán a postaládámba. Csak ez a háromszög alakú tartódobozkája volt meg (az S és L párnákat én zacsekban kaptam). Vadúl vizsgálni kezdtem, centiméter távolságból, összevetve az eredeti fülessel, és örömmel konstatáltam, hogy ebben kérem egy hangyaf.sznyi különbség sincsen. A mikrokapcsolók pont úgy kattannak, a vezeték tapintása ugyanolyan, színe pont az a szürke.

    Ekkor jött a hangzásteszt, mert ugye mégiscsak az a fontosabb "fícsör", és, bár anyaghasználatát, szerelését tekintve épp oly elsőosztályú mint bármely apple termék, attól még belegórhattak egy 15kHz-16kHz cincigót.
    Három dologból indulhattam ki:
    - az eredeti füles ugyanazon ipodon használva
    - a korábbi se füles a p1i-mmel használva
    - nyílván nem tökéletes audiofil, de azért valamelyest érzékeny fülem

    Elsőre megrettentem. A mély szokásos volt, "in-ear-szerű", de ettől nem is vártam mást. A magas tiszta volt, de valahogy a közép elmászott, tompának tűnt. Aztán rádöbbentem, hogy ez egy empéhárom, amiről tudtam, hogy csak 128kbites, régi tömörítés, előtúrtam gyorsan John Willliamset, és mikor felcsendült az imádott (és számtalanszor hallott) fanfár kezdtem megnyugodni, szépen szól ez.

    A teljes SW mű végighallgatása után kicsit hátbaveregettem magam, jó üzletet csináltam.
    Elég nehéz szituáció lenne összehasonlítani egy valóban genuine apple in-ear fülessel, de bátran dobnám be a ringbe ebayen szerzett "hamisítványomat".

    Tanulság: nyitott szemmel járj...és valaki nézzen rá a gyártósorokra, mit művelnek a kínaiak lámpaoltás után.

    [ Szerkesztve ]

    invidia

Új hozzászólás Aktív témák