Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    Hey Diegho!

    Őszinte örömmel olvastam a történeted. 44 vagyok, 140 kilóval stabilan évek óta, szóval hozzád képest pár év késésben vagyok. A háziorvosom még a harmincas éveimben mondta - és ez rohadtul beragadt nálam - hogy 40 felett jönnek a gondok. Valószínűleg egyébként ez folyamatos, tehát inkább észrevehetetlen, de azért mindig ott van és emlékeztet rá; ha még szeretnék ittmaradni egy 30-40 évet, azért tenni (mozdulni) kell. Úgy 10 éve belenyaltam a 160-ba, na az pokol volt. Ez a mostani sem leányálom, de emellett lejártam a novemberi zárásig heti 3-4 alkalommal konditerembe. Nem durván, fél óra kardió, fél óra súlyzós, rövid szünetekkel. Ez pont ahhoz elég, ha egyébként nem változtatsz az étrendeden, hogy tartod a súlyod, közben viszont jól, energizáltan érzed magad. Lényegében b***hatod, mert ettől csak kicsit tolódnak ki az évek. De azóta semmi, itthon minden nap edzettem a kezdetekkor, nálam is bejött a séta, egyre távolabbról (szóval a Teszkós példád szerintem nagyon jól mutatja, mi megy ilyenkor az ember fejében, ahogy tologatja a határait, csak másnak nehéz ezt elmondani), itthon kézi súlyzó, kettlebell, de ezek is elkezdtek elmaradozni, főképp, amikor január 1-től munkanélküli lettem és még a Cuberpunk-kal is elkezdtem játszani :D
    A lényeg: sok jó tipp van a cikkedben, vitaminokat én is elosztva szedek. A károgókat nem igazán értem; fajták, eloszlás, mennyiségek miatt (akár kaja, akár edzés, akár makrók) el kell olvasni más cikkeket is, beleásni magad, csak így megy és kialakítani a saját utadat. Nem lehet etalonnak venni egy szem írást és szerintem ezt te is így gondolod. Nincsenek örökérvényű dolgok (oké, dr. House-nak igen :D (pl. mindenki hazudik)) ki kell tapasztalni, neked mi a jó. Erőt adott a cikked, igazán, mert ez az elvagyok állapot nem a hosszú élet titka. Köszönet érte és további sok sikert!

    Üdv :R

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    A cikk említi a kollagént, ez valóban segít ilyen nagymértékű fogyás esetén, hogy a csimpánzcsöcs, integető lebeny, hasi úszógumi ne lógjon a végén? Mi a titok? :)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz w.miki #155 üzenetére

    Én ezekből szoktam a 20 perceset (tudom, az sem valami sok) és ami nehezemre esik, azt helyettesítem mással; szerintem a lényeg az, hogy folyamatosan mozgásban legyél. Közben előttem két darab kézi súlyzó (10kg/db) meg egy 14kg-os kettlebell és sokszor azokkal csinálok egészen mást, nekem a lényeg, hogy a csini csajokkal együtt edz az ember :D De volt, hogy csak zene szólt (workout music néven találod) vagy Scwarzi, Dwayne Johnson edzés, dokumentumfilm, az is működik :)

    Én hosszú távon gondolkodom; most átálltam arra, hogy a 30 dekás Milkából csak 25-öt eszek meg, a hétvégi 12 sör helyett csak 11-et iszok meg és napi 2,25-ös kólát lecseréltem 1,75-ösre. Szorítsatok!

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    Srácok, őszintén jól esik, hogy komolyan vettetek, nem tudom, ez nyugtalanító-e inkább vagy pedig megnyugtató. Természetesen nem így étkezem, de mindenképpen szarul, mivel nem megyek 140 alá. Egyébként azt gondolom, minden dagadt tudja, mit kellene tennie, amit Ti is leírtatok, kevesebb kalória, az minőségibb és több mozgás. Dehát nem csináljuk és ezért halunk meg korábban és terheljük az egészségügyi rendszert. Egyszerűen nehéz átállni, főképp 40 felett (mondjuk én gyerekkoromtól kezdve dagadt vagyok, 8.-os koromban értem el a 100 kilót, tehát erre nem fogom) mert az életmódváltás elég megterhelő tud lenni, a reflexek megmaradnak, bármit csinálsz, mint a drogoknál.
    A kaját tekintve persze az "egészséges" pontosításra szorul, hisen nem cél a szenvedés, de a fokozatosság igen. Ezért is jók ezek az írások és a kapcsolódó topicok. Minden edző, akivel beszéltem, hasonló arányokat mondott a kaja/mozgás jelentőségére (60/40 - 80/20-ig).
    Egyszóval a fenti "humorért" elnézést :R

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz Sirandrish #169 üzenetére

    Nem akartalak kiemelni, de igen :D

    (#171) Sirandrish: áldjon meg az ég, örülök, hogy ismerhetlek, még ha virtuálisan is, nagy megtiszteltetés :R

    [ Szerkesztve ]

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz K82 #194 üzenetére

    Ez a jakvajas tea állandó visszatérője volt a Leslie L. Lawrence regényeknek :)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz turorudi #216 üzenetére

    Ezt egyébként dagadtan is át lehet élni, saját tapasztalat :) Visszafogom időnként a bevitelt (pl. ha magamra főzök (általában egytálétel: 0,5kg tk tészta, 0,5kg darált pulykacomb (LIDL) és 0,5kg (néha nagyobb) zöldségkeverék (brokkoli, répa, karfiol stb...))) és ilyenkor hasonlóképp vagyok. Úgy tudom, a test a létfontosságú szervek életben tartására "összpontosít", tehát az agy az első, a tested felfűtése meg a sokadik :) Többször "megcsináltam" (értsd: sikertelen súlyvesztési kísérlet) és mindig ezt tapasztaltam. Kiadós evés után fél órával már beindulnak a dolgok.

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz woodworm #221 üzenetére

    Kb. 6, legalábbis nálam. Gondolom 3 alkalommal is be lehet tolni, de én egy napra két tányért tolok be (apropó, 1 nagyobb vagy 2 kisebb fej hagyma, és a zsír (olívaolaj, kb. 0,5dl, amin megpirul a hagyma) kimaradt, ahogy a paradicsomszósz is, abból a legvizesebb izét (0,5kg, papírdoboz, 150-200 Ft körül) vagy a sűrűbb paradicsomsűrítményt (35dkg körül, üvegben) szoktam még hozzátenni és fűszereket, sót, cukrot(!) ízlés szerint, ezek a paradicsomos íz kiemeléséhez szükségesek. Próbáltam cukor és paradicsom nélkül, de rohadtul örömtelen. Kb. így néz ki:

    500g TK tészta
    500g pulykacomb
    500g zöldségkeverék
    500g paradicsomszósz
    50ml olívaolaj
    50g cukor
    só, fűszerek

    A másik a kockázott pulykacomb (szintén LIDL), ezt meg lehet főzni fűszerekkel, kígyóubi, paradicsom, joghurt, hagyma és beletekreni egy wrap-be :-)

    (#222) Stauffenberg: a Kalóriabázist használtam úgy 8-10 éve, vezettem a fogyásom, a telefonra fel volt téve egy súlyt követő app (reggelente mértem és beírtam). A jojóval kapcsolatban egyetértek, ezt a fűtés-kihűlés dolgot csak érdekességképp említettem meg és ez saját következtetés, akár betegség is lehet mögötte.

    Más. Ahogy fentebb egy hozzászólásban írtam, MINDEN dagadt pontosan tudja, hogy mit kellene tennie. Ennél jóval összetettebb a probléma. Tudom és ismerek is nem egy olyan embert, aki szerint csak fel kell tenni a kérdést, hogy le akarsz fogyni? Egészséges akarsz lenni? És ha a válasz igen (mert hát persze, ki akar 50 évesen meghalni?...) akkor nem értik, hogy miért nem tesz ezért bármit is az ember. Nekem is voltak hosszú és lelkesítő szakaszok, amikor ment minden, mint a karikacsapás, azután jön egy olyan szakasz, amikor nem akarok edzeni, csak járni a várost, beülni ide-oda, venni egy nagy fagyit, meginni pár sört, beülni egy moziba, koncertre.

    És ezek váltogatják egymást. Azután visszavágyom az uszodába, konditerembe és újból elkezdem, majd jön megint a bohém része, amikor úgy vagyok vele, hogy kit érdekel, meddig élek, ki akarom élvezni, bármilyen rövid is. Ezek közt lehetnek magába fordulós szakaszok, amikor az ember realizálja, hogy ez így nem fog menni; a súly nem változik, te csak öregebb leszel és a problémák már itt vannak (44 vagyok), ekkora túlsúly nem a hosszú élet titka. Az ember elkezd megbarátkozni a gondolattal, hogy esetleg nem fogja megérni a nyugdíjba menést, de közben a két élet viaskodik egymással.

    És akkor egyszercsak ott találod magad, hogy egyre nehezebb lesz minden, a lányok sem néznek rád, csak egy dagadt öregedő fasz vagy, akinek ezer lehetősége lett volna megtenni, hogy vált; a bohém életet megfelelően ötvözze a sportossal és akkor talán élvezheti majd a nyugdíjas éveit is.

    Egyszóval olyan ez, mint egy drog, alkohol, akármi függőség, ahol csak egyetlen jó döntés van, ha abbahagyod (ezt lenne ugye a nagybetűs életmódváltás). Ez nem egy lépés, nem egy döntés, nem egy gondolat és nem egy nap. Ez a hosszútávú elköteleződés a legnehezebb és ezért esünk vissza sokan, mert nem látjuk be, hogy ez igazából kibaszottul a legfontosabb, amit tehetünk. Nem hiszek semmiféle felsőbb erőben, de sajnos magamban sem eléggé; azt tudom viszont, hogy szeretném jól kitölteni a rendelkezésemre álló időt, ezzel talán mindannyian így vagyunk.

    Csak érdekességképp írtam le ezeket, amik bennem mennek, tudom, ennél van jobb és sokkal rosszabb helyzetben lévő sorstársam is. Mindenkinek a legjobbakat kívánom.

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz D1Rect #228 üzenetére

    Más kövér embereket ismerünk :-)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz D1Rect #231 üzenetére

    Jajj, ne már :-) Szó sem volt ilyesmiről, nagyon egyszerű dolgokról van szó, amire magam is gondoltam, lehet, hogy félreérthető volt: kevesebb, minőségi kaja a megfelelő elosztásban és több mozgás. Nyilván fontosak, amiket felsorolsz, a GI meg különösen, de a fogyás technikai alapvetésén (több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel; s itt most szó sincs arról, hogy ha csak csokin élsz, akkor rövid időn belül meghalsz valamilyen hiány,- cukor,- szív,- és/vagy érrendszeri betegségben) ez nem változtat. Igazat adok neked ebben, hogy a részletekben van a lényeg, de a fenti alapvetés a legfontosabb, ezután finomítható a dolog. És ezt az egyszerű dolgot minden ember tudja a Földön, inkluzíve mi, dagadt emberek is :D

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz UnA #275 üzenetére

    "De ugye élő nyelvekről beszélünk, vagyis ennek nincs sok értelme."

    Ahogy a kijelentésednek sem, hiszen a szavaink jó része jövevényszó, ahogy nekünk a finnugor, az angol nyelvnek a latin. Tehát hogy holt-e egy nyelv, az bizony nem számít a jelentést és tartalmat illetően, de latin esetén, annak továbbélése miatt az újlatin nyelvekben, szintén nem.

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák