Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K82

    őstag

    válasz Archttila #143 üzenetére

    A baj nem a zsírral vagy zsírtartalommal van, hanem a (túlzott mennyiségű) szénhidráttal. Amíg a szervezet könnyen jut szénhidráthoz, addig abból nyeri az energiát és nem a fehérjéből vagy zsírból. Ha elhagyod vagy minimálisra csökkented a szénhidrát bevitelt, a szervezet "körülnéz" h energia kell. Oké, van zsír (túlsúlyos embernél nem is kevés), van fehérje (izom, nem annyira sok és szükség van rá), de nincs szénhidrát. Ha átbillen a szervezet a szénhidrátéhségen, nagyobb részben a zsírhoz fog hozzányúlni, abból kezdi el előállítani a működéshez szükséges glükózt.
    Mondom a saját példámat: 100+ kilóról indultam, egy év alatt heti 2 edzéssel lejött 10 kg. Szeptembertől drasztikusan csökkentettem a szénhidrát/cukor bevitelt, így egy hónap alatt 5 kg mínusz lett, újabb egy hónap 2 kg mínusz, így 83 kg körül vagyok már október óta (kb. ez is a normális a 190 centis magasságomhoz). A testzsírmérleg szerint abból a 7 kg mínuszból 6.5 kg volt a zsír (vehettem is új nadrágokat)...
    Ha megnézed a németeket vagy a franciákat, zsírosabb húsokból (és ételekből) többet esznek mint mi, mégis nálunk vezető halálok a szív- és érrendszeri megbetegedés.

    Pixel / OnePlus Pad

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Archttila #143 üzenetére

    "Viszont a nagyon magas zsirtalom miatt a teavaj nem tul egeszsegtelen? "

    Valóban egészségtelen a túlzott vajfogyasztás.
    DE! A margarin keményített olajból készül. Ennél egészségtelenebb élelmiszer kevés van. Ma már Európában nem engedélyezett a olaj keményítése. Ezért enyhén keményített pálmazsírt vásárolnak és ezzel sűrítik az olajat.Az eredmény továbbra sem egészséges, de legalább környezetkárosító is.

    Van egy ökölszabály az olajokkal kapcsolatban.
    Magas hőmérsékletű sütéshez Avokádó olaj, magas hőmérsékletre (210 fok) készített olíva olaj illetve a Wok olajok.
    Sütésre repceolaj. (A napraforgó olaj felhasználása túl van dimenzionálva.)
    Alacsony hőmérsékletű sütéshez vaj.
    Főzéshez minőségi olajak. Olíva, minőségi repceolaj,....
    Saláták. Saláta olíva olaj. Mákolaj lenolaj, agár olaj, ....
    A kókuszolaj rendben van a pálmaolaj inkább kerülendő.(Eredetileg büdös, kellemetlen ízű és színes folyadék. Ebből készítenek íztelen, szagtalan fehér, zsírszerű anyagot. Inkább hagyjuk ki.)
    Rengeteg olaj fajta kapható, ami a főzéshez és salátákhoz egészséges. A napraforgó olajból kapunk eleget a kész termékekben. Nem kell otthon használni.

    Sütésnél szóba jöhetne a sertészsír. Mivel a a sertészsír füstölési pontja nagyon széles határok között mozog, érdemes elkerülni. A marhafagyú jobb de jellegzetes íze van. Nem fog ízleni. Talán sült krumpli esetében élvezhető.

    Margarin, halvarin és társaik, beleértve a frissfölt kerülendők.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák