Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz arty #110 üzenetére

    "A felsőbb kategória egyet jelent: hogy van hova süllyedni, hogy még évek múlva is elég lesz a teljesítmény."
    A lónak az ő nemiszervét jelenti azt! Annyit jelent, hol helyezkedik el teljesítményben az aktuális lineupban, se többet, se kevesebbet.
    Ha a következő generáció olyan durván ráver a mostanira, mint hírlik(2-2,5x teljesítmény), akkor a mostani csúcskategória sem fogja elérni a következő középkategória szintjét, és ez az új kártyák árában is látszani fog.
    Ha viszont olyat lépnének a VGA gyártók, mint az Intel lépkedett egy évtizeden át a Core i-szériás procijaival(+5-10%), akkor a mostani kategóriák nagyjából maradnának a helyükön, és az RX6750-ből lenne egy RX7700.

    Érdemi RT-re az RX6950ST és a RTX3090Ti sem elég 4K-ban, alá meg nem 5-800e-ért vesz az ember VGA-t. RT nélkül viszont bőven elegek, és azok lesznek később is.
    Középkategóriában meg az RT jelenleg felejtős, ha nem akarod vastagon meg FSR/RSR/DLSS/NIS-ezni a FHD-s beállításokat, vagy egyébütt butítani(a legtöbb játék többet veszít a látványból, ha Very High-ról Medium-ra veszed a presetet, mint ha kikapcsolod az RT-t), kivéve ha ilyen Dirt 5-öt tolsz, ahol meg alig veszed észre ha bekapőcsolod az RT-t...

    Anno a fogamat szívva kiköhögtem megjelenéskor az RX5700XT-re a 160e-t, most mikor eladtam csak 15e-t kellett hozzátennem hogy meglegyen az RX6700XT, és közte is végig jobb dolgom volt, mintha maradtam volna az RX480/8G/OC-mon.
    A holnap játékaira majd holnap veszek kártyát. Minél több lépcsőt hagysz ki, annál inmkább kell a teljes árat benyelni, lévén annál kevesebbért tudod visszaforgatni a meglevő VGA-dat. És ne aggódj az "elektronikai hulladék" miatt, az nem eladáskor, hanem elromláskor/eldobáskor keletkezik... nekem még mindig van egy 512MB-os GeForce 210-em, végszükség esetére(ha már nem IGP-s a procim), az még mindig nem hulladék.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák