Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz S_x96x_S #6 üzenetére

    "> Vajon miből jött a "Milan-X" elnevezés?"

    ezen en is filozom, mert tegnap megtippeltem a Milan X -et, de "sajna"
    Liverpool - Milan 3:2

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • awexco

    őstag

    válasz S_x96x_S #4 üzenetére

    Egy tesztre kíváncsi lennék .

    I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

  • poci76

    aktív tag

    válasz S_x96x_S #4 üzenetére

    Nehezen magyarázom mással az új Threadripper késői megjelenését, mint hogy abba is szeretnének 3D cache-t. Ha a 12900K tényleg verni fogja az 5950X-et 600 dollárért, akkor szerintem lesznek, akik inkább vesznek 2-3 12900K-t vagy jóárasított 5950X-et egy 32 magos, 2000+ dolláros sima Zen3 TR helyett, tehát szerintem az AMD-nek valahogyan vonzóvá kell tennie az új TR-t.

  • eldiablo

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #23 üzenetére

    TR Pro-nál 8 csatornás ECC támogatású memória van, nem 2, plusz az összes PCIE lane direktben a CPU-ba van kötve és mind Gen4. És ez a kifutó generáció, nem egy majd megjelenő.
    A PCH és a CPU DMI-on kommunikál ami elég gyorsan bottleneck lehet, ahogy a mostani generációknál is.
    A DDR5 egyenlőre jó ha egy komolyabb DDR4 szintjét fogja hozni, ahogy ez minden gen. váltásnál szokott lenni.
    Illetve AMD-nél nem kell külön megvenni a RAID-hez a licenszt, mert egy szros 20 000Ft-os B350-es lap is össze tud akár 4db NVMe SSD-t fűzni és nincs márka megkötés sem mint a VROC-nál. :N

    Az Intelnél kb. mindig csak a papírforma impozáns, a retail termék azért itt-ott sántítani szokott, lásd pl. Rocket Lake. Baromi jó teljesítmény és orbitális fogyasztás és ezzel is csak felzárkóznia sikerült az Intelnek.
    Mint mindig, most is bízunk abban, hogy egymás tökét szorongatja a két gyártó és mi pedig aratjuk a jobbnál jobb hardvereket. Már ha éppen kapni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • fatpingvin

    őstag

    válasz S_x96x_S #23 üzenetére

    ez még mindig nem ugyanaz. 28 lane asztali gépbe soknak hangzik de elég gyorsan el tud fogyni ha valami komolyabbat raksz össze.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #33 üzenetére

    majd a piac eldönti ( ~ mindenki a pénztárcájával szavaz )

    Bizony, csak abból lehet kiindulni, amit tudunk, nem abból amit hiszünk. Ezek alapvetően tények. Hogy mi lesz, azt hagyjuk meg azoknak akik álomvilágban élnek.

    a Cloud-ra is ezt mondták, és mekkora durranás lett.

    Aztán tényleg!

    Az "EPYC 7373X (16 mag) 3,05/3,8 GHz" az 768MB L3$ -el
    Amúgy az "Ultra nagy cache" eléggé megtolja az Enterprise-os alkalmazások teljesítményét is.

    Igen vannak ilyen alkalmazások, de ehhez memória is kell, azaz a Cache megléte az egyik tényező, akkor pedig nagyon megdobja az árat.

    ez olyan mint a Forma-1; nagyrészt marketing és cirkusz.
    vagyis mindenáron meg kell nyerni a benchmark versenyt.
    és ezért lényeges a >=64 mag.

    Igen ezt írtam én is, de aki pl Type 1 virtualizációt használ, (Az az a föld 90 %-a) ott ez nem éri meg. Bármennyire hatékony.

    Itt egy dolog fogja eldönteni a meccset, méghozzá, hogy az Intel mennyere "tolja le a nadrágot" a szervergyártóknál. Ha nagyon, akkor teljesen mindegy mennyire jó az EPYC. Nincs akkorra különbség a kettő között, hogy nagyon megérje platformot váltani sok helyen. Greenlake beruházáskor az EPYC minden szinten előnyben van. Máshol meg az ár dönt.
    Mostanság a 6 - 8 - 14 magos aranyhármas kitolódott a 4 - 6 (veszett gyors 3,4 - 3,6 GHz, főleg az az adatbázis szervereknél, és mag alapú licencelésnél), 22 - 28 - 32 magos processzorok felé (virtualizáció, konténerizáció). Haladunk a magokkal szépen felfelé. Ebből adják al a legtöbbet.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #35 üzenetére

    Szerinted az Amazon, Azure, Google micsoda? (Type I virtualizáció)
    Szerinted túlbecsült jól írtad. Nem az. A cégek 90 %-ban Hyper-V-t, VMware-t, XEN-t, KVM-et, Oracle VM, PowerVM, Citrix Hypervisor használnak szerver szinten (És ennek kb 70 % VMware ESXi, vCenter a magáncégeknél, Cloud szolgáltatóknál, pedig XEN. KVM, Hybrid Hyper-V), aki meg nem ezt, az konténerizációt. Nagyon kétlem, hogy ezek az én buborékaim lennének.

    Persze vannak standalone fizikai szerverek is, célszervernek (Oracle, egyéb SQL, és célfeladatokra, rederfarmok, stb), de ez megint kb 1 - 5 %-a a Type I-es virtualizációt futtató szervereknek.

    az AMD( SEV)/(SEV-ES) már eléggé jól támogatott és biztonság alapján eléggé innovativ.

    Azért majd keresd meg a VMware oldalán a Licenctáblázatot is, és utána kezdjünk el beszélgetni az innovációról.

    A villanyautó is, mert nagyon innovatív, de ha nem éri meg mert sokba kerül, akkor csak azok fogják megvenni, akik erre akarnak költeni is, azok, akiknek pontosan megfelel az eddigi rendszer is, csak több maggal nem, ez ennyire egyszerű.
    Greenlake beruházásnál, nem is kérdés, ahol meg van már 400 Intel Blade/Compute Module ott nem nagyon lesz AMD. Mert ki akar szenvedni az architektúrák között? Mikor kb a valódi teljesítmény kb 5 esetleg nagyon kivételes esetben 10 % lehet. Miközben az AMD nem is feltétlenül lesz olcsóbb. És itt nem nagyon veszik, majd figyelembe, hogy mennyi a nm. Ahol van 10 000 Penge ott már megéri az AMD.

    Amúgy én Ubuntu + Docker - vagyis Type2 virtualizációt használok a fejlesztői gépemen.
    vagyis ( ezt szorozd be a Docker alapon fejlesztőkkel (MacOs,Win,Linux) )
    És sok (SMB, otthon) linux alapú NAS docker alapú virtualizációt is támogat ..
    és akkor a 90% máris cáfolva van.

    Remélem tudod mi a különbség a Type I, és Type II, valamint a paravirtualizáció között. A Type II virtualizáció kb 1-2 %-át teszi ki a virtualizációs piacnak, tehát nem nem cáfoltál meg semmit. Max nem ismered a piacot.

    Ha azt irod, hogy a te buborékodban = 90% -akkor ezzel az álíltással nincs gondom.

    Akkor most még egyszer? Az amazon, Azure, Google, bármelyik cloud szolgáltató a világon, a cégek szerverfelhasználásának 90 %-ának szerinted micsoda, ha nem Type I-es virtualizáció?

    Kezdek kíváncsi lenni a válaszaidra, mert én eddig úgy tudtam, hogy ez így van, és szerintem nem tévedek nagyot, de javíts ki, ha szerinted máshogy van. :R

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #40 üzenetére

    Igen, a Type 1 virtualizáció esetében mint írtam, azt pont pollkorrekten kihagytad (Csak a korrektség kedvéért), hogy igen 70 %-a VMware.
    Amúgy bármelyiket megnézheted.
    A docker nem számít Typr I virtualizációnak, de igen a legtöbb cég e-felett használja a Konténerizációt is.

    pl. Apple Silicon - Rosetta - mint hardveres
    A Windows Subsystem for Linux (WSL)
    de még a jövőbeni Windows11 Android emulációja is.
    és a kismillió fejlesztő laptopon lévő docker és egyéb virtualizáció.
    Én CPU ként számoltam
    ... és a sok lúd disznót győz alapon , a 90% nem akart kijönni a fejemben.

    Hát ha nem ismered a szerver piacot, arról nem én tehetek. Igen amiket leírtál ez a pont nem Type 1, tehát nem nem tudod mi ez.

    Akkor legalább ne akard felülbírálni amit olyan ember ír, aki tudja.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák