Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #35 üzenetére

    Szerinted az Amazon, Azure, Google micsoda? (Type I virtualizáció)
    Szerinted túlbecsült jól írtad. Nem az. A cégek 90 %-ban Hyper-V-t, VMware-t, XEN-t, KVM-et, Oracle VM, PowerVM, Citrix Hypervisor használnak szerver szinten (És ennek kb 70 % VMware ESXi, vCenter a magáncégeknél, Cloud szolgáltatóknál, pedig XEN. KVM, Hybrid Hyper-V), aki meg nem ezt, az konténerizációt. Nagyon kétlem, hogy ezek az én buborékaim lennének.

    Persze vannak standalone fizikai szerverek is, célszervernek (Oracle, egyéb SQL, és célfeladatokra, rederfarmok, stb), de ez megint kb 1 - 5 %-a a Type I-es virtualizációt futtató szervereknek.

    az AMD( SEV)/(SEV-ES) már eléggé jól támogatott és biztonság alapján eléggé innovativ.

    Azért majd keresd meg a VMware oldalán a Licenctáblázatot is, és utána kezdjünk el beszélgetni az innovációról.

    A villanyautó is, mert nagyon innovatív, de ha nem éri meg mert sokba kerül, akkor csak azok fogják megvenni, akik erre akarnak költeni is, azok, akiknek pontosan megfelel az eddigi rendszer is, csak több maggal nem, ez ennyire egyszerű.
    Greenlake beruházásnál, nem is kérdés, ahol meg van már 400 Intel Blade/Compute Module ott nem nagyon lesz AMD. Mert ki akar szenvedni az architektúrák között? Mikor kb a valódi teljesítmény kb 5 esetleg nagyon kivételes esetben 10 % lehet. Miközben az AMD nem is feltétlenül lesz olcsóbb. És itt nem nagyon veszik, majd figyelembe, hogy mennyi a nm. Ahol van 10 000 Penge ott már megéri az AMD.

    Amúgy én Ubuntu + Docker - vagyis Type2 virtualizációt használok a fejlesztői gépemen.
    vagyis ( ezt szorozd be a Docker alapon fejlesztőkkel (MacOs,Win,Linux) )
    És sok (SMB, otthon) linux alapú NAS docker alapú virtualizációt is támogat ..
    és akkor a 90% máris cáfolva van.

    Remélem tudod mi a különbség a Type I, és Type II, valamint a paravirtualizáció között. A Type II virtualizáció kb 1-2 %-át teszi ki a virtualizációs piacnak, tehát nem nem cáfoltál meg semmit. Max nem ismered a piacot.

    Ha azt irod, hogy a te buborékodban = 90% -akkor ezzel az álíltással nincs gondom.

    Akkor most még egyszer? Az amazon, Azure, Google, bármelyik cloud szolgáltató a világon, a cégek szerverfelhasználásának 90 %-ának szerinted micsoda, ha nem Type I-es virtualizáció?

    Kezdek kíváncsi lenni a válaszaidra, mert én eddig úgy tudtam, hogy ez így van, és szerintem nem tévedek nagyot, de javíts ki, ha szerinted máshogy van. :R

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák