Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    A fordítás szerintem egészen kiváló, szép munka!

    Nekem az eredeti cikkel van bajom: Sok újat nem mond. Egy újabb megmondócikk.
    Minden évben új programnyelv? Minek? Az emberi kíváncsiságnak teret kell engedni és új dolgokat kell megismerni, megtanulni, de ez nem azt jelenti, hogy minden évben új nyelv... meg miért pont új nyelv? Miért nem valami egy másik szakterületről, hátha tágul a tudás?
    Az "open office"-szal abszolút egyetértek, a világ legnagyobb baromsága. Költséghatékonyság miatt találták ki az egész baromságot, meg azzal az indokkal, hogy így átlátják a beosztottakat... Hülyeség. Az embereket dolgozni kell hagyni, és meghálálják. Aki nem, az valóban alkalmatlan a munka elvégzésére.

    Ja, igen: Az első diagram szerint egy "nerd" számára sz*pás az első 45 év egy átlagos emberhez képest? Életük boldogabbik 2/3-át úgy töltik el, hogy jóval elégedetlenebbek, mint akárki más? :) Meggyőző...

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz UnA #39 üzenetére

    Az élet boldogabbik 2/3 alatt a <45-ös részt értem (grafikon szerint). Azért "nerd"-nek lenni, mert hogy majd 50 évesen egyre jobb lesz, elég buta indoklás.

  • MongolZ

    addikt

    válasz UnA #53 üzenetére

    Áruld már el, ezt az ábrát hogy lehet másképpen értelmezni, mint hogy a nerdek számára az első 45 év sz*r, és utána talán jobb? És ez miért jó nekik?

  • MongolZ

    addikt

    válasz CyberPunk666 #73 üzenetére

    Én a büdös életben nem tudnék dolgozni sem home office, sem tömegnyomorban (nyitott iroda). Most ketten vagyunk egy 30 m^2-es irodában, ez így nagyon kényelmes. Nem tudom elképzelni, hogy 10+ fő egy helyen normálisan munkát tud végezni. Nálunk a legnagyobb létszámú irodában (ami ráadásul "nyitott" iroda) 7-en vannak, de az 170 m^2... Najó, voltak 10-en is. De én inkább a több elszeparált irodát részesítem előnyben. Home office: múlt héten 1 napot voltam munkaügyben távol, 8 óra alatt összesen 3 órát telefonáltam... és nagyon utálok telefonálni.
    Az emberekben meg kell bízni, és akkor normálisan dolgozni fognak. Aki meg nem, annak meg tök mindegy, hogy milyen irodában van.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz bambano #83 üzenetére

    Rengeteg olyan munkakör van, ahol egyszerűen szükséges a munkahelyi kommunikáció, és ezt nem lehet pl. telefonnal pótolni. Másrészről meg rengeteg információról lemaradsz, amit egyébként hallanál. Ennek egy része nem szükségszerű (ki milyen kutyát szeret, hol voltak a hétvégén, stb.), viszont sokat tesz azért, hogy a munkahely elviselhető legyen, jól érezze az ember magát, a msáik része meg szükséges, mert fél füllel / folyosón beszélgetve rengeteg olyan információt kap az ember, amit egyébként nem kapna meg. Én ezt nagyon megéreztem, mert egy 6 fős irodából átkerültem a 2 fősbe, és tényleg megcsappant az információ, amire egyébként szükségem lett volna.

    Én úgy gondolom, hogy aki home office dolgozik, annak egy jó része csak alapanyag. Értsd: könnyen cserélhető, nem nélkülözhetetlen, valamint a munkához szükséges személyes kapcsolatok sem tudnak normálisan kifejlődni.

    De ez csak az én véleményem.

  • MongolZ

    addikt

    válasz Realradical #93 üzenetére

    Mondom, munkakör függő. Valószínűleg az IT szektorban ez könnyebben tud működni. De abban is biztos lehetsz, hogy a londoni csapat összetartóbb és többet járnak el pl. sörözni és sokkal lojálisabbak egymáshoz.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Cathfaern #95 üzenetére

    Szerintem meg nem.
    Ha nekem el kellene küldenem valakit a cégtől, már csak emberi okok miatt is szemrebbenés nélkül egy olyat küldenék el, aki külsős/home office-os/kölcsönzött, stb. Mitől lenne olcsóbb egy home office-os? Akkor nem kell bérelni az irodát? Csökken az állandó költséged? Nem. A külsősöknek meg jellemzően nagyobb a fizetésük, mint az állandó alkalmazottaknak - nem véletlenül.
    Abban egyetértek, hogy a multi egy különleges állatfaj, ott jóval könnyebben cserélődnek az emberek, és pont ilyen okok miatt is jóval könnyebben mondanak fel és keresnek más állást, más céget. Szobatársam 21 éve van a cégnél, én csak 7 éve... de ez más történet (és ez sem biztos, hogy normális).
    Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan emberrel dolgozzak hatékonyan együtt, aki home office dolgozik. Az persze teljesen működőképes szerintem is, hogy ha valaki pl. 3 napot irodában van, 2 napot otthon, vagy naponta 4 órát a munkahelyén, a többit otthon, stb. Másrészről meg ha valakinek egy helyen van a munkahelye és az otthona, annak nagyon nehéz szétválasztani a munkát a családtól, az emberek többségének ez nem is sikerül. Annyit meg (szerintem) nem ér meg a dolog, hogy állandó veszekedés alapja legyen (szűk ismerősi körből merítek).

    "A szociális kapcsolat csak egy hamis kapocs, amitől azt érzed hogy a céghez tartozol, de a cég nem így gondolkozik rólad."

    Nem a céghez való lojalitásról beszéltem. Neked sem mindegy, hogy olyan munkatársakkal kell együtt dolgoznod, akikkel nap mint nap együtt hülyültök, vagy mondjuk havonta 1x találkoztok és nincs különösebben miről beszélgetni.

    (#97) Kopi31415:
    "A home officeos és a kölcsönzött, freelancer nem ugyanaz a kategória."

    Tudom, nem is használtam együtt ezeket, miért írod le???

    "Valamint ha egy főnök nem a maximális költség optimalizálásra törekszik, az egy szar főnök."

    Ez az igazi vadkapitalista főnök hozzáállás, és abszolút nem ez a fokmérője annak, hogy valaki jó, vagy rossz főnök.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Realradical #99 üzenetére

    És? Összességében nem ugyanoda tartoznak? Ha én tulajdonos vagyok, érdekelni fog engem, hogy ki honnan van fizetve? Az én költségem, kész.

    (#100) Kopi31415:

    "Ugyanazon munka elvégzése ugyanannyi idő alatt akkor hatékonyabb, ha kevesebb költséggel jár."

    Kérlek, mondd, hogy csak trollkodsz.
    Ezen kívül a hatékonyságon és a költségen kívül ezer más tényező van, ami fontos. Az a főnök a hülye, aki csak ezt a néhány szempontot veszi figyelembe.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz bambano #102 üzenetére

    "kisebb irodát kell bérelni."
    Nem nagyon szoktál irodát bérelni. Az irodák többségének ára nem azon a 4 m2-en múlik, amit egy ember kitesz.

    "de, csökken. az is előfordulhat, hogy megúszol egy nagy kiadást, egy költözést."
    Mitől csökkenne??? Mitől nagy kiadás egy költözés? A nagy kiadásnak mi köze az állandó költségedhez?

    ""Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan emberrel dolgozzak hatékonyan együtt, aki home office dolgozik.": akkor változz meg."

    Leírtam, hogy miért. Azért, mert a munkakörök jó részében a hatékony munkához szükséges a személyes kommunikáció, amit nem lehet telefonnal, email-el kiváltani. Nem hiszem, hogy nekem kellene megváltozni emiatt. Te is másképpen reagálsz egy kapott email-re, egy telefonra és egy személyes találkozóra. Na, ezért nem tudom elképzelni a hatékony munkát.

    "valóban, nekem sem mindegy. én pl. nem szeretném ilyen szinten összekeverni a melót meg a magánéletemet."
    Erre nem tudok mit mondani. Ha te szívesen töltöd a napod nagy részét olyanokkal, akiket nem ismersz, hát, akkor a probléma inkább veled van. De javaslom, hogy ne a te begyöpösödött magatartásod legyen a mérvadó.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Cathfaern #104 üzenetére

    Főállásban acélszerkezetek egyedi és kissorozat-gyártásával foglalkozó cégnél dolgozom, végzettségem szerint gépészmérnök.

    "Mai világban nehezen tudok elképzelni ilyen munkahelyet."
    Márpedig nagyon sok ilyen van...

    "A világ java része teljesen jól elvan személyes kapcsolat nélkül fejlesztési munkakörökben."
    Kicsit tekints ki a saját kis világodból, és meglátod mennyire "ügyesen" működnek ezek a szervezetek. A java része meg talán, TALÁN az IT szektorra igaz.

    "Nem elképzelni kell, hanem csinálni. És a végén kiderül, hogy jé, működik, csak akarni kell."
    Az, hogy nem tudod értelmezni, amit írtam, az egy dolog. Az túlzás, hogy próbáltam, hosszabb ideig voltam távol, agyrákot kaptam a sok telefonálástól. Nem egy egyszerű IT-s vagyok, akinek egész nap az a feladata, hogy a számítógépe előtt ül. És az emberek többsége sem ilyen.

    "nem trollkodom. Az, hogy Béla milyen jól tud együtt inni Józsiékkal munka után, pont nem befolyásol semmit a munka eredményessége tekintetében. S csak ezért megtartani, ha egyébként költségesebb Andrásnál, nincs értelme."
    Leírom még egyszer: Nem a költség az egyetlen szempont. Ha az lenne, akkor neked már rég nem lenne munkahelyed és mindenki helyett indiaiak dolgoznának. Mert hülyeség azt hinni, hogy amit te itt megcsinálsz, azt nem tudja egy indiai, kínai, pakisztáni, stb. olcsóbban. Valamiért mégis te csinálod. És nem a költség az indoka.

    "Ez önmagában igaz is lehetne, csak sajnos azon a téves előfeltételezésen alapul, hogy egy cégnél egy ember dolgozik otthonról. pedig ha már kialakítják a home office technológiai feltételeit, azt biztosan nem egy emberre szabják. vagyis nem 1x4 m^2-ről van szó, hanem sokszor 4-ről. Ami már számíthat."
    A logikádban van valami, mégsem igaz. Egy cég nem költözik csak úgy egyik pillanatról egy másik irodába.

    "de. neked. mert nem csak a home office miatt kerülhetsz abba a helyzetbe, hogy nem látod a kollégát élőben, hanem más, manapság mindennapos dolog miatt is. ha ezt nem tudod elfogadni, akkor neked kell változnod, mert a cégek biztosan nem fognak. a merci nem fogja bezárni a kecskeméti gyárát csak azért, mert az ott dolgozók nem látják a németeket élőben."
    Na állj, állj, állj. Az, hogy valami működésképtelen a munkakörök jó részében, míg a világ munkahelyinek kis %-át kitevő IT szektorban úgy-ahogy az, az nem jelenti azt, hogy nekem kell megváltoznom. Az, hogy bejött ez a divat, hogy home office (ami mondom, részben működik, teljes egészében a pozíciók nagy részében nem és nem is fog), még nem jelenti azt, hogy jó. A Mercedes itthoni és külföldi gyáregysége teljesen külön dolgozik. Az, hogy vannak közös projektek, nem jelenti azt, hogy működik a home office. Egyáltalán mi köze egy különálló fejlesztési központnak a home office-hoz?
    Egyébként nem idevaló téma, de dolgoztam olyan multinál, ahol kapcsolatot kellett (volna) tartani a kanadai központtal, a kínai gyárral, stb. Tudod mennyire ment? Nagyjából sehogy. És nem csak a különböző kultúrák és az eltolt időzónák miatt.

    "nekem a munkahelyem az a munkahelyem. a magánéletem meg a magánéletem. nem szerettem keverni a kettőt. sose bírtam jól, hogy a munkahelyen főnöki parancsra kell haverkodni. meg azt se, hogy olyanok családi hülyeségeivel kell foglalkozni, aki azt hiszi, hogy a haverom, közben meg a munkatársam. azt meg pláne nem bírtam, ha a főnök be akarta osztani a szabadidőmet."
    Szabadidő beosztásról szó sem volt, nem kell személyes emlékeket belevinni a témába. Nem haverkodásról beszélek, hanem emberi kommunikációról. Nem haverkodásról. Ha erre képtelen vagy, az a te bajod. Hogy ez neked nem tartozik a mindennapok közé, az is a te bajod. De attól még nem normális.

    "erre a személyeskedésre sok mindent válaszolhatnék, de a tény tény marad: a cég magatartása lesz a mérvadó. neked meg haladnod kellene a korral, különben rosszul is járhatsz."
    Ez személyeskedés? Hát akkor ezért dolgozol te inkább otthon... Milyen korral kell haladni? Az mitől haladás, hogy valaki otthonról dolgozik? Pillants ki a saját kis burkodból, nézz ki az utcára, szívj egy kis friss levegőt, és meglátod, a te icipici világodon kívül is van élet.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Cathfaern #108 üzenetére

    "Nem állítom, hogy 100%-ban belelátok a munkájukba, de valahogy megoldják a dolgot. Mondjuk az tény, hogy itt nem egyedi és kissorozatos termékek vannak, ez lehet befolyásolja a dolgokat, ennyire nem látok bele."
    Hát ez az. Megoldották. Úgy, ahogy. És mennyivel lett volna jobb, hogy ha mondjuk egymás mellett lévő irodákban lettek volna?
    Érdemes megkérdezni olyan embereket, akik vezettek ilyen projekteket, mi a véleményük a több országon át ívelő fejlesztésekről, stb. Megoldották? Kénytelenek voltak. Ez a munkájuk. Kényelmes volt? Kötve hiszem. Lehetett volna jobb? Hát persze...

  • MongolZ

    addikt

    válasz bambano #109 üzenetére

    "az a tény, hogy feltetted ezt a kérdést, azt bizonyítja, hogy nem olvastad el a hozzászólásaimat. writeonly userekkel nem vitatkozom."
    Aha, értem. Tehát, ha valaki kijelenti, hogy más egy különálló iroda és az emberek home office-ban való munkáltatása, akkor egyből writeonly user vagyok. Azt hiszem, ezt inkább neked vágták a fejedhez itt néhányszor.

    "szerk: azért megkérdezném csendben: hogy a bánatba csináltok minőségbiztosítást dokumentálatlan személyes beszélgetésekkel meg telefonokkal? nem kell erőltetned a választ, én tudom: sehogy."
    Miért kellene egyáltalán kezdeni vele valamit? Ismered az ipart, és a valóságot? Nem hiszem.
    Te most tényleg azt hiszed, hogy a szerződések megbeszélések alatt köttetnek, vagy mi? Vagy csak egyszerűen ennyire tudatlan troll vagy?

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz vodkaboy22 #111 üzenetére

    "Van nagy iroda is nálunk meg közepes is mindkettő rossz hatással van a munkára. (Nem csak saját vélemény), mind fejlesztők, mind tervezők, mind mibisek, mind technológusok terén probléma a nagy iroda. Nem is kicsit. Konkrétan van olyan munkatársam aki úgy telefonál mint ha katonai barakban "ordibálna"... ("élmény")"
    Ezt írtam én is, nagyon rossz a nyílt iroda.

    "Igen is jó lenne a home office, igenis jó lenne a minél kisebb legalább csapatszintű irodák."
    Na most melyik? :) Mert a másodikra mondtam, hogy szvsz az a legjobb megoldás.

    (#113) Strezi: Főállásról beszéltem, de valóban nem vagyok 40. A cikk pedig pont nem a 40 fölöttiekről szól, hanem arról, hogy egy épp, hogy 40 fölötti csókának mi a tanácsa a fiatalabbaknak.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz bambano #115 üzenetére

    "nem kell konkrétan az acélszerkezet gyártás ipart ismernem ahhoz, hogy tudjam, a minőségbiztosítás hogyan működik, annak az alapjai ugyanis ugyanazok minden iparban. és látom, hogy az általad preferált módszer nem felel meg neki."

    Ja, értem. Bemész a boltba, kinyitod a szádat, kérsz 1 kg kenyeret. Kapsz egyet.
    Ez mennyire felel meg a minőségbiztosítási követelményeknek?

    Ilyen hülye kérdéseket, mint te, nagyon kevesen tesznek fel. Vagy te minden beszélgetést ledokumentálsz? Ennyire elméleti ember vagy te, vagy mi?

    Egyáltalán milyen minőségbiztosítási követelményeknek kellene megfelelnie egy telefonhívásnak, áruld már el?

    Az első mondatod egyszerűen üt mindent.

    (#117) vodkaboy22: :D Pontosan ezt írtam.
    Kis irodák, home office meg úgy, hogy 1-2 nap otthon, többit benn, vagy részmunkaidőben benn, többit akárhol. Nekem is van olyan feladatom, amit sokkal egyszerűbb az irodába/otthon a szobába bezárkózva, fülessel a fejemen megoldani, meg is csinálom így. De ettől még mindennap még nem lehet megcsinálni.

    (#118) Kopi31415: "A távoli, nulla személyes kontakttal bíró tevékenységek olyan pitiáner cégeknél is jól működnek, mint Ford, VW, MAGNA, JCI, stb."
    Idézd tőlem azt a bejegyzést, mondatot, akármit, ahol leírom, hogy nem működik. Azt írtam, hogy nem hatékony, vagy hogy rosszul működik. Konkrétan a VW és a Ford egy üzletágát ismerem, hagyjuk őket.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz bambano #120 üzenetére

    "bemész egy isp ügyfélszolgálatára. mielőtt kinyitod a szádat, közlik, hogy a beszélgetést rögzítik a fogyasztóvédelmi törvény miatt. és utána kezdheted a mondókádat. ha telefonon hívod őket, dettó."

    Na várjál. Azt mondtad, ismered a minőségbiztosítási követelményeket, és azok máshol is igazak. Hát nem.
    Valamint nem ügyféllel való kommunikációról beszélek, hanem munkatársak közöttiről, amit te kerülsz. Ott is ledokumentálsz mindent?

    "nem, én tökre gyakorlati ember vagyok."

    Erős kétségeim vannak e felől.

    "vagyis munkafolyamatokban valamilyen helyzetben kell döntést hozni. ha az nincs ledokumentálva, hogy keresed vissza később, hogy adott döntés miért úgy született meg? sehogy. ezért van az, hogy rendesen működő cégek akkor is a formalizált irányba mennek, ha egyébként lehetőség van személyes kapcsolatra. ennek az a vége, hogy teljesen mindegy, ott van-e az ember, mert akkor is dokumentáltan kell végezni a munkát ha ott van meg ha nem."

    Erre találták ki az emlékeztetőket, összefoglaló emaileket, akármit, a fantáziádra bízom. Egy fél órás megbeszélés után elég 2 sort írni, hogy "a megbeszélésen elhangzottak szerint elindítjuk X db Y gyártását megrendelés nélkül, mert stb.", ezt címezve az összes résztvevőnek. Nem azért megy így, mert a minőségbiztosítás megköveteli, hanem hogy legyen mihez tartani magunkat.
    Miért ragaszkodsz ilyen görcsösen ahhoz, hogy mindent csak megbeszélünk? Írtam én ilyet?

    Egyébként igen, van olyan is, hogy megbeszélem ezzel, vagy azzal ezt és azt személyesen, és nem írjuk le. Meg fogja csinálni? Meg. Bizalom kérdése. Meg a hatékonyságé. Ha mindent leírnánk, meg ledokumentálnánk, akkor már rég nem lenne munkánk.
    A mi szakmánk olyan kicsi, hogy (még) van becsülete a szónak. Tudom, más világ, tudom...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák