Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GIstvan83

    csendes tag

    válasz Cifu #23 üzenetére

    Cifu, ez nem teljesen így van. Én igaz kicsit ma már réginek számító, de egy 10 magos xeonnal cad munkákat csinálok. Sajnos az elmondható, hog mikor egy 3d modellt, felületmodellt tervezel, a munka javareszt nem többszálúsítható. De a cad munka nem csak ennyiből áll. Van amikor stress testre, cfd analizisre van szükség, ez azonos programon belül, ahogy a remder is kihasználja mind a 20 szálat. Emellett még más jellegű gázdinamikai programot is használok, szintén többszálúsítható. Nem mondom, kellaz ipc es a sok mag közt a ballansz. De egyik a másik nélkül nem érvényesül. De reális keretek közt inkább a több mag. Van perszebolyan, mikor jól esne, hogy egy klikk ne 3 percig tartson egy combos felüetmodellnél, hanem 2 percig. De ilyenkor úgyis közbe böngészek. De azért a gázdinamikai szoftverben ha 2 nap helyett 4 óra alatt fut le a szimulació, na az mar nem mindegy. Ezért is vettem annó CADre 10 magos xenont. Es igazaból nem is tudom merre fejlesszek, lehet csak low budget lesz, dual socket, dupla rammal, 2x10 maggal a szimulációs részek miatt. Igazából az én munkámnál ez az egyszálas teljesítmény élhető. Úgyis gondolkozol közben, nem számít annyira sarkosan. De azért 64 akár ilyen kehes maggal már álomszerű lenne. Pl egyszerűbb gázdinamikai programok anno a c2dhez képest nem napi 1 2 futtatásra, hanem úgymond félig meddig realtime menne, azaz mire lefuttatom egy verziót és kielemzem, már fut alatta a másik. És nem fűt órákon át, miközben malmozom, mint egy kazán 🙂

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Cifu #23 üzenetére

    "Dunno, oda inkább Threadripper-t tartanék reálisnak az AMD eddigi felállásából. Ráadásul a mérnökök főleg CAD alapú megoldásokkal dolgoznak, ott pedig (amennyire én követem az eseményeket) továbbra is fontosabb az IPC, mint a több mag."

    A CAD-es mérnkök igen, a CFD-s, CAE-s emberek meg rohadtul nem. CAD-re valóban egyetlen szál kell ma is, de FEA, CFD területen meg nagyon jól jön a minél több mag. Még a webes SimsCale esetében is tudsz magszámot meghatározni, mennyin fusson a számítás. Komolyabb cluster helyett egy CPU is eég lehet a rengeteg magjával egy-egy számításhoz.

Új hozzászólás Aktív témák