Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csiktor

    tag

    Sziasztok!

    Én is beszereztem egy ilyen készüléket. Írom az első pár nap utáni tapasztalatokat:

    +A készülék nagyon egyben van, tényleg elpusztíthatatlannak tűnik. Nem nyekereg, nem mozog, nem hajlik.
    +Az üzemidő nagyon jó! Szombat hajnalban vettem le a töltőről (100%), azóta aktív 3G netkapcsolat, fényképezés, videók, nyomkodás, csetelés, elég sok telefonálás és így van most (hétfő dél körül) 10%-on. Veszek majd hozzá egy nagyobb, 4500 mAh-s akksit és akkor végre sok év után először el fogok tudni menni úgy egy hétvégére, hogy nem kell magammal töltőt vinni. :-)
    +Nagyon gyors a készülék! Mindent azonnal csinál, minden fut rajta, minden pörög. Nem sikerült még megakasztani vagy huzamosabb időre elgondolkodtatni. A galériában lévő összes videót képes lejátszani "ikon" nézetben, tehát kis kép formátumban megy egymás mellett, egyszerre az összes videó. :-)
    +Jó, hogy vannak hardveres hívásfogadó/elutasító gombok!
    +A kijelző éles, szép színű és képű.
    +Nagyon jó, hogy van külső visszajelző LED, ami villog ha merül a telefon/üzenet jött, stb.
    +A kamera egész korrekt, bár sötétben nem igazán lehet használni.
    +Nagyon hangos rajta minden. A külső hangszóró is és a fülnél lévő is. A hangminőség is megfelelő mindkettőn, a mikrofon is rendben. Persze nem egy hi-fi torony, de amire kitalálták arra tökéletes.
    +A jelerősségek (wlan, térerő, bluetooth, gps, stb) rendben vannak, működnek, amúgy semmi extra.

    -Az automata fényerő állítás kicsit furcsa: teljes sötétben nem veszi le teljesen a fényerőt, teljes világosságban (tűző nap) pedig nem teszi fel teljesen. De találtam rá egy alkalmazást (Velis Auto Brightness), ezzel sikerült megoldani. A kijelző "üvege" eléggé tükröződik, napos helyen ez zavaró.
    -A hardveres gomb jó, de néha benyomódik a zsebemben a piros letevő gomb, ami bekapcsolja a kijelzőt és így a zsebemben megnyomódnak a segélyhívós szám billentyűk.
    -Egy kicsit nagy és nehéz a készülék. De hát valamit valamiért..
    -Csak "készenléti üzemmódban" kezeli a két kártyát, tehát ha pl. telefonálok az egyikről, akkor nem tudnak hívni (és az adatkapcsolat sem megy) a másikról. De ez szerintem kibírható, kicsi az esély rá, hogy pont egyszerre akarjanak valamit mindkét számon.
    -A tetején lévő 3,5 jack és microUSB csatlakozók kellően védve vannak, de sajnos be is vannak süllyesztve. Emiatt egy sima jack dugó (pl. fülhallgató) vagy USB-s töltő nem megy bele. :-( Ezt úgy oldottam meg, hogy USB kábelként mindig viszem a sajátját (vagy lehet venni is hosszított változatot), jack-hez pedig csináltam egy toldót, amit lefaragtam a megfelelő átmérőre. Nem a legkényelmesebb megoldás, de elfogadható.
    -A hátsó LED vaku vakunak gyenge, zseblámpának elégséges.

    Összességében egyelőre nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal, jó vétel volt. Remélem hosszú távon is ez lesz a véleményem!

    A kérdéseim:
    -Tudja valaki hogy lehet rootolni?
    -Vett már valaki hozzá 4500 mAh-s akksit? Mennyivel lesz tőle vastagabb?

    A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

  • csiktor

    tag

    válasz Defy+LeX #131 üzenetére

    Köszi szépen! Ezzel tökéletesen működött! Barahir! ;-)

    A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

  • csiktor

    tag

    Ismét néhány update a telefonnal kapcsolatban...

    +2-3 hét használat után is azt kell mondjam, hogy JÓ! :-) Meg vagyok vele elégedve!
    +Vettem hozzá egy 4500 mAh-s akkut (hátlappal együtt 8900 Ft). Ettől egy picit (2-3 mm) vastagabb az új akkufedél miatt, viszont így aktív használat mellett is (két SIM, vegyesen kb. 2 óra telefonálgatás, napi 1-2 óra aktív netezés 3G-n/Wifi-n, zenehallgatás) három napot simán elmegy (3. nap végén 20% körüli töltöttség), szerintem a negyediket is elvitte volna. Jó!

    -Néha idegesítő hangokat ad ki: pl. amikor felrakom a töltőre vagy kihúzom. Meg a kamera hangot sem lehet menüből kikapcsolni. Az utóbbit sikerült megoldani egy app-al, az előbbieket még nem. Nincs rá valakinek valami megoldása?
    -Akartam egy biztonsági mentést csinálni (bekapcs+hangerő fel gomb), de a belső memóriára akarja menteni az SD kártya helyett és nincs neki elég hely. Megoldási ötlet?

    Összességében továbbra is jó, csak ajánlani tudom! :-)

    A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

  • csiktor

    tag

    válasz k é s z #136 üzenetére

    Megnéztem!

    A Sensor Box alkalmazással minden szenzor tökéletesen működik, gurul a golyó, stb. A giroszkópra kattintva nekem sem forog túlzottan a kocka. Viszont az orientation (vízmérték) tökéletesen megy. A hőmérséklet és a nyomás nem megy, mert ilyen szenzor nincs benne.
    A kineticsel nekem is "ellentétesen" működik.

    A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

  • csiktor

    tag

    Kijött egy "tesó":
    http://www.evolveo.eu/hu/strongphone-d2

    A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

  • csiktor

    tag

    válasz MckBck #245 üzenetére

    Tyííí... Én eddig is használtam a 4500-as akksival és nekem érezhetően tovább bírta a telefon. :-) Na mind1. Szóljatok majd légyszi, ha esetleg valaki beviszi frissíteni. Kíváncsi vagyok hogy megy, mennyi idő, stb. Köszi!

    A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

  • csiktor

    tag

    válasz mazsi #260 üzenetére

    Mennyi ideig tartott a frissítés? Mármint ott kellett hagyni, vagy megcsinálták azonnal? Én üzleti telefonnak használom és nem annyira tudom napokig nélkülözni... :F

    A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

Új hozzászólás Aktív témák