Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz m3ss #431 üzenetére

    Hehe, mindenhol belém botlasz. Dolgoznom kellene, ehelyett ezt a nyüves fórumot bambulom...

    Az alábbit vőfély/ceremóniamester tapasztalataimból mondom:

    5 és 50 között. Viccen kívül. Marha sok fotósféleség mondja magát fotósnak, de mivel pancser, kevés lakodalma van. Aki nagyon keresett, népszerű, vagy a béka segge alatt tartja az árait, annak lehet 50. Azon esküvőfotósnak, aki tisztességesen dolgozik, tehát nem tartozik a sztárok közé, de jól dolgozik, ugyanakkor árban is reális, szerintem évi 20-25 jónak mondható.

    Esküvő főként nyáron, de egyre tágul minden irányba. Pl. én amikor kezdtem vőfélykedni, május közepe-szeptember közepe volt a szezon két vége, ma ez már egy hónappal kint van mindkét irányban. Emellett van lakodalom télre is, meg péntekre is, nekem tegnapra is volt egy felkérésem, februárban is megyek (nyilván ha én megyek, egy fotós is lesz...). Persze ennek az is a szerepe hogy mostanság már elsősorban ceremóniamester vagyok, aki engem hív, az nem feltétlenül a magyar lakzis hagyományokat követi, az időpontban sem... De én is februárban házasodtam...

    Amúgy ha ennyire belelkesedtél, nézegesd meg a www.pillanart.hu oldalt. Nem feltétlenül követendő példa, de a ma divatos trendeket mutatja. És persze fénylabor, meg Kárpáti Sándor, de hát ez alap :DDD . Ja, és még egy gyöngyszem (Coxer, MEG NE NYISD!!!): ő is megél esküvőfotózásból....

    Szerintem Coxert vagy Ropit kérdezd meg közvetlenül.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • *Ropi*

    félisten

    válasz m3ss #431 üzenetére

    Egyetértek Freddy kolléga meglátásaival. Az esküvőfotózás erősen szezonális munka: a legtöbb április és november közé esik. Hétvégéken vannak leginkább (a pár vallási hovatartozásától függően). Van olyan hétvége, hogy P-Sz is bejátszhat: ha bírja a fotós és nyugodt lelkiismerettel vállal be két esküvőt tudván, hogy mindkét párnak a maximálisat tudja nyújtani. Az elmúlt években 20 körül volt az esküvőim száma, de 0 reklámmal, csak szájhagyomány útján továbbadva. Ezt a számot 1-2 év alatt csak gigantikus energiabefektetéssel lehet elérni: erről cOxEr tudna mesélni, mert amit ők varázsoltak marketingből, az tanítandó példa. :U 2013-ra még 10 alatt van a foglalásaim száma, de nem aggódok: március még messze van, addig beállnak a számok. ;)

    Sztárpélda: Dégi Attila kollégánknak 36 esküvője volt idén (plusz a sajátja :D). :)

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • cOxeR

    Ármester

    válasz m3ss #431 üzenetére

    Bizony, ez egy elég képlékeny témakör, hogy kinek mennyi jön össze... no meg nem minden csak a mennyiségről szól, hanem az árszínvonalról... :) Ezek viszont nem annyira publikus témák, még belső fotós berkekben sem, nyílt fórumon meg pláne. ;)

    Nekünk idén - első évben - volt 12 esküvőnk, ami elég ritkaság számba megy... úgy hogy idén január végén kezdtük el építgetni az egészet... de ezek "csak" esküvők, számtalan egyéb lehetőség van... ami kitömi az idődet... ha ügyes vagy, és próbálsz minél több energiát és persze nem kevés pénzt befektetni megjelenésre, kapcsolatépítésre, ez kinek hogy megy...
    Mi a 13. szerződésünket kötöttük meg a jövő évre (20-25 közötti számmal én maximálisan elégedett leszek)... és még várható a dömping a decemberi és januári esküvői kiállítások után.
    Vannak olyan keresett napok, ahova a 5-6. megkeresés érkezik... szóval tényleg elég sokrétű, hogy mennyit tud az ember elvállalni, felelősséggel... mert felelőtlenül bármit lehet...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák