Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Volu

    tag

    válasz *Ropi* #375 üzenetére

    Ropi nagyon köszönöm a sok pozitív kritikát. Látszik, hogy te egészen másként értékeled a témát hivatásosként, s gondolom sokan csak addig bátrak, amíg nem kerülnek egyszer igazán szorult helyzetbe :) (Erről konkrétan van is egy régebbi sztorim)
    Igen tudom, hogy ilyenkor nincs bulizás, nincs csajozás. Csakis oda kell koncentrálni. Sajnos tudom az 5D korlátait, de azt is látom, hogy az újabb APS-C Canonokkal még mindig versenyképes képminőségben. (próbáltam már 60D-t)

    Ami plusz infó még idekívánkozik: Külföldön dolgozom, de úgy néz ki tavasszal kénytelen vagyok hazamenni a lehetőségek országába... Ott sokkal kevesebb munkám lesz, szóval ezért is gondoltam először erre a műfajra. A kérdéses esküvők mind jövőre lennének, szóval időm még lenne bőven. Egyébként 3-4 éve voltam utoljára esküvőn, s bár nem kifejezetten technikát vizslattam, de ha jól emlékszem akkoriban 2db 30D-vel toltva végig a fotós. A templomban 10-20-asssal, a másikon 17-55-el. Most, hogy olvasgattam, nézelődtem, és jobban belerágtam magam a témába, egyre inkább azt érzem, hogy óriásit változott mind az alkalmazott technika, mind talán az igények is. Úgy érzem kicsit technikai sporttá is vált ez a történet. Ugye nem mondjátok, hogy több milliós szerkó nélkül bele se kezdjen az ember? Ennyire nem lehet fekete és fehér a dolog, hisz valahol nyilván mindenki elkezdte, s ha megnézzük a témavezető írást KTTech-től, Ő sem az akkori csúcstechnikával dolgozott. (ha nem sértelek meg vele Ropi, a 40D sem mai gyerek).

    Ha a barátodnak kifejezetten a 180-as halszem a cél, akkor merem ajánlani a Sigma 4,5mm-es kistesót. Árban is és más jellemzőiben is picit jobb lett a nagynál. Ráadásul elég alá már a croppos gép, ami nagyon nem mindegy ugye költségben.

    ''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

Új hozzászólás Aktív témák