Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Emericus Max

    tag

    Ez sztem 2 dolgot mutat meg markánsan:

    1. Az Európai emberek egy nagy hányada (nem a félig megevett almás tábor, bár az is zsugorodik szépen) kifejezi, hogy az Apple és Samsung csúcstelefonok ára már leverte a biztosítékot náluk. Ezért nyitottabbak, hogy kipróbáljanak valami újat, pláne ha ez jóval olcsóbb, de minőségben nem feltétlenül jelent fájó kompromisszumot, sőt... Ebben a mezőnyben pedig most szinte csak a kínai gyártók/brandek kínálnak alternatívát. Lehet siratni a többi régi neves gyártót, de a tény, hogy labdába se rúgnak a Huawei/Honor és a Xiaomi mellett. Hol szállt el a Sony, LG és a többiek? Hát az árral természetesen. Egyszerűen az európai emberek tudatosabban vásárolnak.

    2. A feltörekvő és vezető kínai brandek a minőségben is följöttek, valamint az innováció is egyre inkább onnan jön.

    Ez így ár/érték arányban verhetetlen kb. Szóval itt vmi nagy hanyattesés kéne kínaiaktól (nem lesz), vagy az Apple-nek és a Samsung-nak kéne valamit gyökeresen változtatni az árképzésben és az innovációban (nem fognak), hogy ez a trend változzon.

    Nekem is volt már mindenféle telóm (Apple, Nokia, Sony stb.), de jelenleg 2 éve használok egy honor 8-at és a privát telóm egy Mi Mix 3. Egyiknél sem érzem, hogy bármiféle fájó kompromisszumot kellett kötni a jóval kedvezőbb ár mellett.

    A kémkedésről meg annyit, hogy egyik nagyhatalom sem a barátunk. Mindegyik kémkedik mindenki után. Ha Cisco routered van, akkor az USA, ha Huawei akkor meg Kína. Az oroszok meg akkor is, ha egyetlen orosz eszközöd sincs. A magyarok legjobb védelme ez ellen pont az ország kis mérete és relatíve jelentéktelensége, ami miatt nem vagyunk igazán fontosak és érdekesek. Tehát Kína sem kíváncsi arra, ha minden reggel kiposztolod a székletedet a Facebook-ra.

  • Emericus Max

    tag

    válasz joey04 #49 üzenetére

    Lehet, hogy egy Trump féle idióta uralta világtól jobban kellene tartani.
    De ez nem kívánságműsor. Ez a mostani trend és én személy szerint örülök ennek. Na nem Kína világhatalmi pozíciójának, hanem annak, hogy lehet még 200e alatt kapni csúcshardverrel szerelt értelmes telefonokat kapni. Hátha leesik a tantusz a többi nem kínai gyártónál is és előbb utóbb vagy árat kell csökkenteni, vagy innovatívnak kell lenni megint. Ha meg nem lesz így, akkor Samsung ide, vagy Apple oda, szépen eltűnnek majd ezek is egy évtizeden belül. Samsung legalább megélhet a TV-kből, meg a háztartási gépekből. Apple-nek kicsit nehezebb lesz...

  • Emericus Max

    tag

    válasz tomboy0013 #54 üzenetére

    Abszolút egyetértek veled! Ez a diktatúrát nem támogatok dolog, amit sokan említenek meg nettó hülyeség.
    Trump nem a demokrácia miatt lett elnök, hanem mert az oroszok, meg a fegyverbuzik azt akarták. Meg kb. ő volt az egyik, akinek volt elég pénze hozzá. Amit azóta művel, az inkább diktatúrikus mint demokratikus. Amúgy mi sem a legszabadabb demokráciában élünk, igaz? Szóval szerintem hülyeség ezzel foglalkozni.
    Amit kisemberként én fontosnak tartok, az az hogy milyen telefont kapok és mennyiért. Volt iPhone-on, volt Nokiám, volt Huawei telóm, volt Samsungom. Most egy Honor telót használok és semmiféle hiányérzetem nincs csak mert kínai cég csinálta és mert feleannyiba került, mint egy Galaxy Note 9. Nyilván vannak dolgok, amiben a top brandek jobbak, de azt se felejtsük el hogy sokszor a felár csak a logó miatt van és nem azért mert ténylegesen jobb is a cucc. Arról meg ne is beszéljünk, hogy pl. iPhone, nem kapsz egy tisztességes gyors töltőt a telóhoz alapból, meg tokot stb. és mégis kétszer annyiba kerül...

    OFF: azt azért megnézném, hogy a kis kínai lehallgató tiszt próbálja a káromkodásokkal teletűzdelt magyar beszélgetésemet lefordítani google fordítóval :DD :DD :DD
    Mi magyarok olyanok vagyunk mint a Navajo indiánok az Amcsiknak a 2. VH-ban. Kódólásra jó a nyelvünk, mert a világon senki sem beszéli rajtunk kívül, meg nem is hasonlít semmilyen más nyelvre sem.

Új hozzászólás Aktív témák