Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Én kaptam bennt egy ilyet, ugyanúgy USB-s, mint a pendrive, 160GB és nekem 65MB/s körül van az adatátvitel tcmd-be, néha picit több néha picit kevesebb.
    Erősen kétlem hogy ezek mellett lesz piaca az USB3-as peneknek. Most mire nem elég 65MB/s? Még lemezképet visszaállítani is teljesen kényelmes vele és filléres.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Ribi #17 üzenetére

    Na igen, de a pendrive-nál dettó ugyanez van, oké hogy otthon megcsinálod a 3.0-át, de bárhová viszed rögtön lekorlátoz az usb csati ráadásul én azt tapasztalom, hogy megy a 2.0-ás penemim közül pár 10-15MB/s-el otthon, bedugom egy másik gépbe 7MB/s, van olyan amiben csak 3MB/s és elvileg az összes gép 2.0-ás USB meg az összes pen is az és azt írja az alaplapi driver cd egy txt-ben, hogy XP-nél nem kell külön telepíteni az USB-t, hogy 2.0-ás legyen, nem is tesznek hozzá fel drivert a cd-re. Megizélhetem, egy év mire lefut egy Ghost a munkaállomáson penről, ez meg mindenhol hozza minimum a 30 megát, ugyanúgy elfér zsebben, nem tudom mennyivel hamarabb pusztúl, mint egy pen, de penem már nagyon sok fingott ki, ilyen még egy se és a pen csak 8GB nem 160GB. Én elfelejtettem a penezést, elég volt, teljesen lutri hogy egy 2.0-ás pen milyen gyors. Van a táskámban vagy 5 darab állandóan, de egyik se ugyanolyan. A 3.0-hoz fűzött hozzáállásom is elég szkeptikus. Aminek letörik az ára, az ilyen tömeggyártott car lesz, tiszta kislemez fíling már ez a penezés, ahhoz képest meg drága a 8 gigás.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz pete_21 #26 üzenetére

    Nem, egy kábel van hozzá. Minkét fele csatis, így ha megtörik sincs gond. A HDD felöli az a kicsi USB ami a fényképezőgépeken is szokott lenni, a másik fele meg a sima USB ami a gépbe megy és a csúcs az, hogy bedugom a gépembe, azonnal elkezdi pörgetni az autorun-t meg 65 megával tol mindent, bedugom a pent ugyanoda és filózik rajta vagy 20 másodpercet mire egyáltalán felismeri a sebesség meg, hát katasztrófa. Jó ha 10-ből egy pen tudja a 10MB-ot, pedig mindegyikre 2.0 van írva, a többség az ilyen 7 mega vagy az alatti amikor másolok rájuk, amikor olvasok akkor gyorsabb valamivel de ég és föld ehhez képest, nyilván ebben valami noti vinyó van, de nem lehet szétszedni, így fogalmam sincs pontosan milyen, de akkor van ekkora sávszélem amikor az egyik sata2-es HDD-ről másolok a másik sata2-es HDD-re, szóval nagyon meg vagyok vele elégedve. Ráadásul jár hozzá egy ilyen kis bőr tök, amiből ki sem kell venni. Teljesen rendben van.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Ribi #17 üzenetére

    Én csak azt mondom amúgy, hogy ez a cucc bőrtokkal, kábellel tokkal vonóval 12k-16k között kapható és ha belegondolok, hogy hány gépben van SSD szvsz, az USB 3.0 se lesz egy bittel se gyorsabb, mert a gépben a belső HDD lesz a korlát, persze lehet hogy az tudna gyorsabban olvasni csak a másik írási sebessége miatt akad le 60-70MB/s között, ezt nem tudom kipróbálni, de most 12ropiért 160GB értesz, ez ellen igencsak vert helyzetből indulnak ezek a 3.0-ás penek az árversenyben, oké hogy mozgó alkatrész sux, de azért a noti vinyók is elég jól bírják a szállítást ne mondd, hogy nem és ne felejtsük el, hogy menet közben ezesetben nem mozgatod úgy, mint amikor a notiban megy a térdeden mondjuk egy IC vonaton, ahol szabályosan rázod menet közben, attól meg, hogy beteszed a tatyóba kikapcsolt állapotban nem fog hamarabb meghalni, mint egy pen, szerintem erősen marketing sux ez az egész 3.0-ás történet egyenlőre és elég nagy madár az, aki ennyi pénzt ad érte. Akinek tényleg kell a munkájához valami, mint nekem, az nem SSD-vel szerelt gépekbe nyomkodja itt a balkánon.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Ribi #29 üzenetére

    Gigabyte X48-DQ6, de ami előtte volt EP35-DS4 abban is ugyanígy ment, szerintem ez hülyeség, hogy az USB korlátoz le, persze van nálunk is egy-két munkaállomás amikbe ha bedugom akkor csak 30 körül van, de azok ilyen lovkosztos seholsemmik netezésre. Azokból a lapokból valszeg valamit kispórolhatnak, nem néztem utána komolyabban én csak azt mondom amit tcmd-ben látok amikor a 4-8GB közötti lemezképeimet másolgatom. Hogy neked miért nem több fogalmam sincs. Kérdezz rá valami mélyvíz topicban lehet hogy van gagyibb USB vezérlő egy-két alaplapon . Én nem tettem fel külön semmi extrát, két HDD-m van belül, feltettem a vistát, win7-et, egyikre-másikra és mindkét oprendszeren így van, hogy ha a két HDD között van a másolás akkor is ennyi, meg ha bedugom ezt a szart és erre másolok a másodlagosról akkor is ennyi, ha a rendszermerevlemezről másolok néha lemegy, gondolom az ütemezett rendszerfeladatok, futó háttéralkalmazások használják a HDD-t és emiatt a párhuzamos írás-olvasás lassíthatja néha a dolgot, de döntő többségben 60 fölött van. Szerintem kizárt hogy én csinálok valamit amit te nem. Alaplapi chipset driver-ből a legfrissebbet mondjuk mindig felteszem, kérdezz rá esetlegesen ez számíthat e az USB vonatkozásában, de szerintem nem oszt nem szoroz, végtére is amikor a Ghost CD-jével bootolok akkor is mennie kell ennyivel, különben nem végezne olyan hamar.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák