Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) tipuka

tipuka
(PH! addikt)

Remélem 20k lesz egy üvegfólia majd rá, vagy túl olcsót mondtam? :DDD

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> Új bontatlan Alfawise T2056 eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*-- ....már 10 éve a hardveraprón...

(#2) kelly416

kelly416
(PH! kedvence)

Vagy jönnek majd a nano-folyadékok, amikben én nem sokat hiszek, de egyre elterjedtebbek. Karc ellen talán valamennyit, zsír ellen akár jobban is ellenállhat, de leejtés ellen... az ellen nem véd. :DDD

(#3) Wajk

Wajk
(PH! addikt)

iPhone SE 64GB - iOS 10.3.3 | WDR3600 - suste@0.4 - M3 2TB

(#4) gyurma888 válasza tipuka (#1) üzenetére

gyurma888
(tag)

Alapból nincs ezekre a hajlított szarokra normális védelem lehetősége, mindegyik megoldással van valami kompromisszum. Aki használt már, az tudja. Most szedtem le én is a jelenlegi üveget, most nincs rajta semmi, nem küzdök vele többet.
Nem válasz akart lenni, de akkor már: van ebben az árkategóriában is, de arra is mindenki panaszkodik, hogy feljött neki.

[ Szerkesztve ]

(#5) Bossyy válasza kelly416 (#2) üzenetére

Bossyy
(tag)

Én lekezeltettem az S8 asom kijelzőjét ilyen nono folyadékos cuccal és nem sokkal utána éppen tok nélkül le is ejtettem nagyon kemény felületre. Természetesen nem állítom, hogy a kezelés nélkül betört volna a kijelzője, de eléggé sanszos. Félve is hajoltam le érte, hogy na most vesztettem ez a értékéből jó néhány tíz ezrest, de hihetetlen módon nem lett a kijelzőnek semmi baja. Pedig a sarkán is pattant néhányat, ott pedig a hajlított üveg miatt teljesen védtelen. Ez alapján úgy gondolom, valamit csak érhetnek az ilyen cuccok. Persze a gáláns az lenne, ha a gyártó oldaná meg a védelmet az S10 nél (is), nem a vevőnek kellene ezen agyalni.

[ Szerkesztve ]

(#6) LamerGyuri

LamerGyuri
(senior tag)

Sosem értettem, hogy a "Gorilla 3-4-5-...328" minősítésű üvegekre miért KELL védőréteg? Mégsem olyan kemények és ellenállók, mint aminek mondják őket?

A cikkhez: "...másrészt erősen esélyes, hogy a Samsung előáll valami saját megoldással, ami egyszerre biztosítja a kijelző védelmét, a rendeltetésszerű használatot, és a profitot is." :D

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#7) K0vasz válasza kelly416 (#2) üzenetére

K0vasz
(tag)

Lassan 3 éve használok egy Gorilla Glass 4-es telót, és egy darab karc nincs rajta. A GG3-on egy idő után lett pár kisebb karc a mindennapi használattól, de ezen semmi. Az S10-en meg gondolom minimum GG5 lesz, szóval még annyira se kell tartani a karcoktól. A leejtés persze más kérdés, dehát nem kell leejteni és kész :D

(#8) kelly416 válasza Bossyy (#5) üzenetére

kelly416
(PH! kedvence)

A Samu megoldotta. Nem a kijelzőt tapicskolod közvetlen, tettek rá egy GG akárhányas védőüveget. Ja? Hogy ezt pénzért cserélik? Igen, sajna ezt gariban nem lehet csak úgy cseréltetni.
Jó, tudom, sántít picit a dolog.

(#9) a.sebi

a.sebi
(őstag)

van rá megoldás , mármint a hajlított kijelző védelmére .
Xprotector uv fólia , hibátlan , tartósabb mint bármilyen szar a lapos kijelzőn , felhelyezni is nagyon egyszerű.

BMW 530i e60, huawei p20 pro, samsung gear s3 , xbox one x

(#10) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

Ahogy manapság a "hírekkel" általában, nem árt megnézni miről van szó. Tehát a teljes különálló üveglapon keresztül nem működik, szó sincs egyszerű fóliáról vagy felragasztott üveglapról, csak a szokásos hangulkeltő félrevezető cikk.

Amennyiben ultrahangos az ujjlenyomat olvasó semmilyen ok nincs rá, hogy bármilyen kijelzővédővel, ami hozzá van ragasztva a kijelzőhöz ne működjön.

[ Szerkesztve ]

(#11) Mr.Silkó válasza tipuka (#1) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Lehet mennek Apple-irányba.. :D

(#12) Mr.Silkó válasza gyurma888 (#4) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

A gyári, hagyományos fólia a Samsung csúcstelóknál szerintem abszolút kompromisszum mentes.

(#10) vicze1

Csodálkoztam is, mert korábban arról volt szó, hogy a Qualcomm harmadik generációs UH-s ujjlenyomat-olvasója nem "ijed meg" az üvegektől.

[ Szerkesztve ]

(#13) Herreløse

Herreløse
(PH! kedvence)

A OnePlus 6T és a Mate20 pro hogy áll ezzel a kérdéssel?Működik a FP fóliával,vagy TGlassal?

MrSilkó:
Már arra tart mind. Egyik-másik már meg is közelítette elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

"...Mindenki panaszkodik a pénz hiánya miatt,de az ész hiánya miatt soha senki..."

(#14) Rinocerosz válasza Herreløse (#13) üzenetére

Rinocerosz
(kvázi-tag)

Ez csak a szokásos samsung lejáratás...
Milyen tokokat gyártanak ezek... ugyan már.

(#15) e-newsee válasza vicze1 (#10) üzenetére

e-newsee
(őstag)

Semmi garancia nincs, hogy a ragasztott cuccokkal működni fog. Pont az ultrahang tulajdonságai miatt. Minél több felülethatárral találkozik, annál nagyobb a vesztesége a fals visszaverődések miatt. Plusz, mivel itt nagyon kicsi mélységű dolgokat kell letapogatni, nem egy egész belső szervet, sokkal fontosabb a jó fókuszálása az UH-nak. Tehát ha ráteszel valamit, ami miatt a letapogatandó felület (az ujjad) messzebb kerül a szenzortól, akkor romlik a visszaverődés minősége, ergo megbízhatatlanabb lesz a szenzor, ergo többet hibázik, vagy egyáltalán nem képes olvasni az ujjlenyomatot.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo."

(#16) Stabi83 válasza gyurma888 (#4) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

Párom S7E telója kapott UV ragasztós üvegfóliát. Nem olcsó de tényleg jó. Szerintem próbáld ki nem fogsz csalódni benne.

(#17) Stabi83 válasza e-newsee (#15) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

0.5-ös üvegfóliával simán megy az optikai olvasó a Vivo-ban. Lehet hogy az ultrahangosnak kell még egy generáció amire tényleg jó lesz. Ilyen drága készüléket tuti nem hagynék védelem nélkül.

(#18) Thranduil

Thranduil
(újonc)

De a mate20pronál működik nem? Akkor ennél is kéne, hisz eddig úgy volt ez lesz a komolyabb technika

(#19) waces

waces
(fanatikus tag)

miota hajlitottak a kijelzok, nem is igazan keszult normalis tempered glass rajuk (30+ felet probaltam ki a par eurostol a 40+ eurosig es baromi ronda+nehezen hasznalhatotol az eleg ronda+nehezen hasznalhatoig terjedt a skala). azota nincs rajta semmi, de karc sincs. nyilvan nem tartja az ember kulcs meg mukodo flex mellett, de a tengerparti homok meg se kottyan neki. persze el lehet dobni erobol betonra ahol jol jonne az uveg tompito hatasa, de ez meg benne van a pakliban (en is jobban szerettem a sima lapos kijelzo+jofajta tempered glass kombokat, de ha az nincs akkor nincs)

Every living creature on earth dies alone.

(#20) Stabi83 válasza Thranduil (#18) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

A Mate-ban optikai van a samu meg ultrahangost tesz bele, teljesen más a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#21) kakuk.tamas válasza gyurma888 (#4) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Legalább hülyeségeket ne beszélj.
Huawei Mate 20 Pro-t mindenki a ClearPlex-el fóliáztassa le.
Tökéletesen jó, és a tok se bántja.

Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#22) Kokzor válasza K0vasz (#7) üzenetére

Kokzor
(tag)

Amennyire én tudom, ez nem feltétlen így van. Én olyasmit olvastam, hogy van amelyik Gorilla Glass karcállóbb, van amelyik meg inkább az ütést bírja jobban.

(#23) Stabi83

Stabi83
(fanatikus tag)

Ha megnézitek a "hagyományos" szenzoroknál sem lehet megoldani, nem véletlen a kivázás minden fólián ha elöl van a szenzor

(#24) Stabi83 válasza Kokzor (#22) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

Minnél keményebb egy üveg annál karcállóbb de törékenyebb, a lágyabb kevésbé érzékeny a törésre de jobban karcolódik

(#25) gyurma888 válasza kakuk.tamas (#21) üzenetére

gyurma888
(tag)

Az oké, de azt lehagytam, hogy én Note-on vagyok. Fólia 100%-ban kizárva, ugyanis nyomot hagy a toll a kijelzőn + nekem a tapinthatósága sem jön be.

(#26) Kokzor válasza Stabi83 (#24) üzenetére

Kokzor
(tag)

Ez a pontosabb megfogalmazás. :) :R

(#27) vicze1 válasza e-newsee (#15) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Igazad a fókusz pontban, a vastagságon fog múlni leginkább. A fólia biztos nem gond, illetve a 0,3-as üvegek se, de a vastagabbal lehet probléma, mint az említett gyártóé is.

(#28) AliceWake válasza K0vasz (#7) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Én továbbra is nagyon szeretném megtalálni azt a vélhetően óriási, csiszolt gyémántot, ami a táskámban különzsebében lehet. Akkora mély karc lett a Note8-am kijelzőjén, hogy beleakad a körmöm. Azon felül csak mikrokarccal van tele, de durván.

Non omnis moriar.

(#29) hmb válasza LamerGyuri (#6) üzenetére

hmb
(tag)

ha nezed moch skala szerint 6-7 fokozatnal mar karcolodik midegyik telefon uvege,namost pontosan ez a kemenysege homokban talalhato kvarcoknak is,a kozonseges por is tartalmaz beloluk meg a zsebedben levo kosz is.szoval akarmit csinalsz tele lesz karcal majd a telod.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#30) hmb válasza Herreløse (#13) üzenetére

hmb
(tag)

teljesen mas technologia a samu ultrahangost vet be tudtommal mig az altalad emlitett telefonok optikait hasznalnak

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#31) MaCS_70 válasza Mr.Silkó (#12) üzenetére

MaCS_70
(PH! nagyúr)

Hagyományos fóliával a lehajló éleket hogyan feded le?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32) vicze1 válasza AliceWake (#28) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

A üveg karcolódása, nem kizárólagosan keménység függő. Egy alu vagy réz kulccsal is akkora barázdát lehet a GG-be rakni amekkorát csak akarsz csak megfelelő erőkihatás kell hozzá.
Szóval méret erős és keménység is számít.

(#33) Stabi83 válasza AliceWake (#28) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

Tetesd fel te is ezt az UV-s üveget. A kisebb karcokat is gyönyörűen kitölti, ha nem látom nem hiszem el. 2 év zsebbehordás hagyott nyomot az S7E-n de miután rákerült olyan lett mint az új. Az a lényege hogy a folyadék kitölti a karcokat is és így nyomtalanul eltűnnek az üvegfólia alatt és miután a teljes felületen tapad nem is jön fel a sarkoknál sem.

(#34) INGJOKE válasza Stabi83 (#33) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

Erről tudsz valami linket nyomni? Utánaolvasnék...:D

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd

(#35) Rinocerosz válasza INGJOKE (#34) üzenetére

Rinocerosz
(kvázi-tag)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Oneil85

Oneil85
(újonc)

Mostmár van gorilla glass 6 is ami az 5 ös üveghez képest 2x annyira bírja az esést, és ugyanúgy bírja a karcolást. Több telefont is a 6os üveg védte már 2018 ban is. Tehát erről tesztek is vannak. Oneplus 6t tesztet linkeltem.

https://youtu.be/NTIrOJVZuWg

Nyílván es se garancia, ugyanúgy kell védeniba telót.

[ Szerkesztve ]

(#37) INGJOKE válasza Rinocerosz (#35) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

aranyos vagy, de életemben egyszer volt csak samum annyi elég is volt belőle...:D Ez csak samu specifikus?

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd

(#38) Stabi83 válasza INGJOKE (#34) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

Fórumtárs már linkelte de a Samuban 15 ért felteszik 1 év garanciával máshol 10 körül teszik fel gari nélkül. Otthon megfelelő lámpa nélkül elég nagy macera és gari sincsen rá.

[ Szerkesztve ]

(#39) Stabi83 válasza INGJOKE (#37) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

Elvileg lesz hamarosan Huawei Mate 20 Por-ra is.

(#40) INGJOKE válasza Stabi83 (#39) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

aham.. akkor megvárom míg lesz mi mix 2s-re is...:D

(#41) Rinocerosz válasza INGJOKE (#37) üzenetére

Rinocerosz
(kvázi-tag)

Én is így vagyok csak nekem a huawei-ből volt elég.

[ Szerkesztve ]

(#42) san01 válasza LamerGyuri (#6) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Én sem értem, utoljára M8-ra tettem, most az U11-en sincs és néhány mikrokarc van csak rajta. Totál felesleges szerintem. Viszont az ultrahangos ujjlenyomat-olvasóra kíváncsi leszek.

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#43) Stabi83

Stabi83
(fanatikus tag)

Hát ha nem lehet védeni a kijelzőt akkor ez sok embernél fogja kiverni a biztosítékot. Gondolhatjátok mennyibe fog kerülni egy ilyen panel cseréje.

(#44) Stabi83 válasza INGJOKE (#40) üzenetére

Stabi83
(fanatikus tag)

Arra elég egy jó minőségű sima üveg is ha nem karcos.

(#45) judas13

judas13
(őstag)

Üveg Dani vagyok 32 éves repedés szakértő.
Megpróbálom megmenti a kijelzőjét a kőfelverődések által okozott repedések javításával, kímélve az Ön idejét és pénztárcáját. Cascóra töbnyire ingyenes, esküszöm jól halotta ingyenes!
pákk ;]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." TWD. iPhone 6S

(#46) Mr.Silkó válasza MaCS_70 (#31) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

A hagyományos Samsung fólia valamelyest túlnyúlik a képernyőn, így az élekre is kicsit rákanyarodik, a többit meg a tok intézi nálam, ha éppen nem otthon vagyok és csupasz a telefon.

(#47) jeni

jeni
(PH! félisten)

lesz elegendő kijelző a készleten az S10 LCD alkatrészekből a márkaszerviznél?

Cooler Master V550W GOLD BONTATLAN! RS550-AFBAG1-EU //\\ XFX Pro 650W eladó.

(#48) hyperspace válasza jeni (#47) üzenetére

hyperspace
(őstag)

A védelem hiányából nem következik egyenesen a képernyő törése, ezt tapasztalatból mondom.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#50) doooo válasza Mr.Silkó (#12) üzenetére

doooo
(őstag)

+1, nagyon jó a Full Cover fólia!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.